Problem - czerwona ramka - SOFTWARE FAILURE Press left buton

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
cynik606
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2006, o 21:59

Problem - czerwona ramka - SOFTWARE FAILURE Press left buton

Post autor: cynik606 »

Ludzie błagam pomóżcie bo jestem początkujący w temacie eumlatora amigi!
NIektóre gry wywalają mi komunikat jak w tytule, a później gra się wiesza Czy to nie czasem jakiś wir?
Podobnie jest jak próbuję odpalić cokolwiek spod Workbencha.


Dzięki za wszelkie porady!
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Imo, zarzuć jakiegoś nowszego kickstarta niż 1.3 i podnieś ustawienia w Emulatorze, dla amigi 1200. Pobaw się i powinno cacy działać.
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Powodów "czerwonej ramki" (tzw. Guru) może być sporo: niewłaściwa wersja Kickstartu (ROM Amigi) do danej gry, niewłaściwa gra do danego ROMu, złe ustawienia emulatora, skopana gra, źle zrobiony soft (demka) itp. Jesli gra jest stara (początek lat '90) uruchamiaj na Kickstarcie 1.3. Późniejsze gierki powinny chodzić na KS 3.0 i 3.1. No i ustawienia - 1.3 tylko dla ustawień A500, 3.0 i 3.1 tylko dla A1200. Kicstartami 2.x wogóle się nie interesuj.
Daj znać co i jak, podaj jaka grę uruchamiasz która Ci się wywala, wyślij na forum (albo podaj link) do pliku konfiguracji jaką u siebie ustawiłeś. Coś się poradzi.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
cynik606
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2006, o 21:59

Post autor: cynik606 »

Wielkie dzięki! Próbowałem różnych gotowych konfiguracji i na jednej z nich poszło! :) Tyle, że do grania i do uzywania Workbencha wybieram różne ustawienia. Rozumiem, że to normalne :D
Skoro już trafiłem na miłych ludzi to może podpowiecie mi jak mogę zainstalować gierkę przy użyciu WHDLoad (sporo już wiem ;)) na twardziela Amigi. WHDLoad prosi o kolejne dyskietki, ale gra jest na 7. Tylko jak mam to zrobić skoro mam tylko 4 stacje dyskietek?
Jeszcze raz DZIĘKI!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Co zrobisz jesli gra na PC jest na 4 plytkach CD, a tym masz tylko jeden czytnik?
Odpowiedz na to pytanie, bedzie odpowiedzią na Twoje pytanie.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

A ja jeszcze dodam, że pomoże Ci tu klawisz F12
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
cynik606
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2006, o 21:59

Post autor: cynik606 »

Co zrobisz jesli gra na PC jest na 4 plytkach CD, a tym masz tylko jeden czytnik?
Odpowiedz na to pytanie, bedzie odpowiedzią na Twoje pytanie.
Pobawimy się w zagadki tak? :D
W PC-cie mogę poporstu wyjąć płytkę i włożyć inną, ale jak mogę "wyjąć" dyskietkę w Workbenchu? Przed odpaleniem emulacji wybieram 4 napęd, ale jak mogę je zmieniać już po odpaleniu Worbencha?
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

cynik606 pisze:Pobawimy się w zagadki tak? :D
W PC-cie mogę poporstu wyjąć płytkę i włożyć inną, ale jak mogę "wyjąć" dyskietkę w Workbenchu? Przed odpaleniem emulacji wybieram 4 napęd, ale jak mogę je zmieniać już po odpaleniu Worbencha?
Wirus pisze:A ja jeszcze dodam, że pomoże Ci tu klawisz F12
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

cynik606 pisze:...W PC-cie mogę poporstu wyjąć płytkę i włożyć inną, ale jak mogę "wyjąć" dyskietkę w Workbenchu? Przed odpaleniem emulacji wybieram 4 napęd, ale jak mogę je zmieniać już po odpaleniu Worbencha?
W emulatorze wciskasz klawisz F12, przechopdzisz do zakładki "Floppy drives" i klikasz przy poszczególnych "napędach" na klawisz EJECT. Przyciskiem obok nich (kropeczki) "wkładasz" kolejne dyskietki z grą o jakie poprosi Cie WHDLoad. System Amigi jest na tyle zmyślnym systemem, że po odpaleniu systemu z dyskietki, możesz ją z powodzeniem wyjąć i nic sie nie stanie - do odwołania się do czegokolwiek z tej dyskietki: wówczas AmigaOS poprosi Cie o ta dyskietkę. Ale jak pytasz się o WHDLoad, to znaczy że system już masz zainstalowany na wirtualnym dysku twardym? Bo instalowanie WHDLoad na dyskietce z Workbenchem to. mała pomyłka.
Napęd dyskietek możesz mieć tylko jeden, nie potrzene sa "aż" 4. WHDLoad potrzebuje tylko jednego napędu (z reguły jest to pierwszy - DF0: ) do zgrania softu na HD. Poprostu będzie Cie prosić o włożenie kolejnej dyskietki do wirtualnych napędów flopa (F12).

Jaśniej chyba sie nie da wytłumaczyc :)
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
cynik606
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2006, o 21:59

Post autor: cynik606 »

Szczerze powiem, że podpowiedź z "F12" już wystarczyła, ale dzięki chłopaki za rozwinięcie tematu! :) Bardzo mi pomogliście.
Właśnie zainstalowałem moją pierwszą gierkę - Cannon fodder II - wspominam sobie stare czasy :D Tylko zauważyłem, że gierka chodzi dużo szybciej. To dlatego, że jest zainstalowana na twardzielu czy gdzieś można ustalić "szybkość emulacji"?
No i próbowałem też zainstalowć Elvirę II PL, ale przy 3 dysku wywaliło error, że nie można usunąć folderu lub pliku bo jest zabezpieczony przed usunięciem.
Jeśli możecie odpowiedzieć to będę wdzięczny, a jak nie to dzięki za dotychczasową pomoc!
ODPOWIEDZ