Dyna Blaster - dźwięk

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Dyna Blaster - dźwięk

Post autor: biegu »

Mam problem z dźwiękiem w tej grze. Ściągalem wszystkie wersje z planetemu, i tą z emulacja.net no i problem dotyczy wszystkich wersji oprócz tej z trainerem +11. Ale niestety ten trainer jest na tyle upierdliwy ze nie da sie go wylaczyc, i w pierwszej planszy mam juz kilka bomb i duzy zasieg, a ja chce grać w tą gre naprawde od początku od jednej bomby. Ale niestety w wersjach bez trainera dźwięk mi sie cos sypie: juz w pierwszym ekranie (ten w ktorym trzeba lewy guzik mychy nacisnąć) w niektorych wersjach dzwiek dziwnie brzęczy, pozniej w meny gry dźwięk dziwacznie sie na siebie nakłada i w czasie gry tez występuje problem, przycina i sie nakłada.

Próbowałem na wszystkich konfiguracjach: A500, A600, A1200 używam w tej chwili tego najnowszego Winuae, na wczesniejszej tez byl problem, i na poprzedniej też, aha podkreślam z góry ze zabawa buforem i tymi różnymi suwakami w "sound" nic nie pomagała, tylko zwiększała problem.
Ja jak mialem amige grałem na amidze 500 i taki błąd nie występował.

Czym może być spowodowany taki błąd? a skoro się nie da tego problemu zlikwidować to moze ktoś mi powie czy jest sposób na dezaktywacje tego trainera w wersji +11, bo jak juz mowilem w tej wersji problem z dźwiękiem nie występuje.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Dziwna sprawa,mnie działa bez zarzutu.A jaką wersje Winuae masz?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

tak jak napisalem najnowsza 1330. ale na wczesniejszych wersjach serii 1. tez sie tak dzialo. A niebede uzywal starszych bo na starszych wersjach cos wogole jest problem z niektorymi grami. U mnie cos ten problem z dzwiekiem jest dziwny, juz wczesniej pisalem o tym ze w niektorych grach mi sie dzwiek sypie.
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dyna Blaster - dźwięk

Post autor: Xerwer »

biegu pisze:Mam problem z dźwiękiem w tej grze. Ściągalem wszystkie wersje z planetemu, i tą z emulacja.net Próbowałem na wszystkich konfiguracjach: A500, A600, A1200 używam w tej chwili tego najnowszego Winuae, na wczesniejszej tez byl problem, i na poprzedniej też, aha podkreślam z góry ze zabawa buforem i tymi różnymi suwakami w "sound" nic nie pomagała, tylko zwiększała problem.
Ja jak mialem amige grałem na amidze 500 i taki błąd nie występował.

Pewnie wina leży po stronie twego PC

Tak dla sprawdzenia ściągnąłem wersję z emulacja.net po czym uruchomiłem na najnowszym UAE 1.33 – rezultat: dźwięku nie udało się zepsuć obojętnie jaką konf. bym ustawił!

Jeśli więc u ciebie jest problem z dźwiękiem nawet przy "dokładnej emulacji A500" to sprawdź czy możesz zmienić stery do swej karty muzycznej w PC niekoniecznie na te najnowsze.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

też myśle ze to coś będzie z komputerem, ale juz kiedys zmienialem sterowniki do dźwiękówki i problem nadal występował.
to moze przedstawie mój komputer

Płyta: ASUS A8V DELUXE
proc: Athlon 3000+
Ram: 1GB (w dualu)
grafika: Radeon 9600pro
dźwięk: zintegrowany AC97

w kilku grach mam problem z dźwiękiem.
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

to moze wina lezy w wersji emu. ja uzywam starszej wesji bo 0.8.27 i mi dziala bez zarzutu a sciagalem ta z emulacja.net. moze przestaw sie na starsza wersje emu :roll:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

Szoszo pisze:to moze wina lezy w wersji emu. ja uzywam starszej wesji bo 0.8.27 i mi dziala bez zarzutu a sciagalem ta z emulacja.net. moze przestaw sie na starsza wersje emu :roll:

wlasnie tez mi sie tak wydaje, bo w starszych wersjach winuae problemu z dźwiękiem nie było, ale te starsze nie podobają mi sie tak jak te nowe, tu są gotowe konfigi i szybko mozna pozmieniac, a pozatym na tych starszych wersjach niektóre gry nie chciały mi działać.
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Moim zdaniem to przez zintegrowaną karte dźwiękową AC97 masz takie problemy. Kiedyś też miałem na płycie karte i tak samo były z nią problemy. Kupiłem zwykłą forte media pod PCI, zintegrowaną wyłączyłem w BIOS'IE i problemy zniknęły. Spróbuj pożyczyć od kogoś jakąś karte pod PCI lub ISA jeżeli posiadasz jeszcze takie złącze. Zainstaluj i sprawdź jak będzie.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Możesz w ostateczności spróbować odpalić na WinFellow.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

NoOne pisze:Moim zdaniem to przez zintegrowaną karte dźwiękową AC97 masz takie problemy. Kiedyś też miałem na płycie karte i tak samo były z nią problemy. Kupiłem zwykłą forte media pod PCI, zintegrowaną wyłączyłem w BIOS'IE i problemy zniknęły. Spróbuj pożyczyć od kogoś jakąś karte pod PCI lub ISA jeżeli posiadasz jeszcze takie złącze. Zainstaluj i sprawdź jak będzie.
ok dzięki to dobry pomysł, pożycze od kogoś i sprawdze.
kendziur pisze:Możesz w ostateczności spróbować odpalić na WinFellow.
winfellow tez kiedys używałem, ale denerwowało mnie to że za każdym razem trzeba wszystko na nowo ustawiać, nie da sie zapisywać konfiguracji. generalnie nie podobał mi się ten emulator. Robilem kiedys tak ze jak gra nie dzialala mi na winuae to odpalalem ja na winfellow ale teraz na tyym nowym winuae wszystkie gry chodza ale z nektorymi dzwiek sie sypie.
Awatar użytkownika
kaaboom
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2006, o 20:57

Post autor: kaaboom »

Jestem szczesliwym posiadaczem tej samej karty dzwiekowej i problem z dzwiekiem u mnie nie wystepuje
Wersja sterownikow:5.10.00.5370
Spruboj takowe zainstalowac. . . a noz widelec pomoze

_______________
WinUAE 1.3.2 user
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

kaaboom pisze:Jestem szczesliwym posiadaczem tej samej karty dzwiekowej i problem z dzwiekiem u mnie nie wystepuje
Wersja sterownikow:5.10.00.5370
Spruboj takowe zainstalowac. . . a noz widelec pomoze

_______________
WinUAE 1.3.2 user
ja mam taką wersje sterowników: 5.10.0.6080 miałem wczesniej jakieś starsze, i był problem, zmieniłem na te i nadal występuje. Może tu nie chodzi o samą karte, może płyta główna i reszta podzespołów ma cos z tym wspólnego?
Awatar użytkownika
Żniwiarz
Posty: 92
Rejestracja: 27 lip 2005, o 00:40
Lokalizacja: Masarnia
Kontakt:

Post autor: Żniwiarz »

Skoro dźwięk w wersji z trainerem działa i w ogóle także działa, tylko są z nim problemy, może problem leży po stronie configa. Nie bawiłem się na najnowszej wersji WinUAE, ale podrzucę kilka trywialnych rzeczy, które zawsze lepiej sprawdzić.

:arrow: Zakładka Sound --> spróbuj zmienić sterownik dźwięku i sprawdzić czy da to jakieś rezultaty (U mnie działa na "Podstawowym sterowniku") ; sprawdź czy po lewej stronie aby na pewno masz zaznaczone "Emulated, 100% Accurate" czy jedynie "Emulated"
:arrow: Zakładka CPU --> Match A500 speed
:arrow: Koniecznie ściągnij tą wersje gry --> DYNA BLASTER i spróbuj na starszych wersjach WinUAE

:arrow: Gdzie dźwięk jeszcze Ci nie działa prawidłowo? Tylko w przypadku gier, czy w przypadku muzyki odtwarzanej dowolnym playerem także?
Akira Yamaoka
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

Żniwiarz pisze:Skoro dźwięk w wersji z trainerem działa i w ogóle także działa, tylko są z nim problemy, może problem leży po stronie configa. Nie bawiłem się na najnowszej wersji WinUAE, ale podrzucę kilka trywialnych rzeczy, które zawsze lepiej sprawdzić.

:arrow: Zakładka Sound --> spróbuj zmienić sterownik dźwięku i sprawdzić czy da to jakieś rezultaty (U mnie działa na "Podstawowym sterowniku") ; sprawdź czy po lewej stronie aby na pewno masz zaznaczone "Emulated, 100% Accurate" czy jedynie "Emulated"
:arrow: Zakładka CPU --> Match A500 speed
:arrow: Koniecznie ściągnij tą wersje gry --> DYNA BLASTER i spróbuj na starszych wersjach WinUAE

:arrow: Gdzie dźwięk jeszcze Ci nie działa prawidłowo? Tylko w przypadku gier, czy w przypadku muzyki odtwarzanej dowolnym playerem także?

zakładka sound - zmienialem sterownik i nic nie daje
zakładka cpu - na konfiguracji amigi 500 jest nieaktywna
mam ta wersje gry z emulacja.net
dźwięk psuje mi się tylko w winuae , ale tylko w niektorych grach, nigdzie indziej w czasie uzytkowania pc takie cos nie ma miejsca.

Jeśli chodzi o konfigi, to w tych wersjach są gotwe i używalem wszystkich i na kazdym ten problem występuje, więc to raczej nie jest wina konfiguracji. no niestety będe musiał używać starszych winuae do takich gier. ale niestety wtedy mi na tych starszych nie dzialaja wszytskie gry.
Jak nie urok to sraka jednym słowem :D
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

no i udało się , znalazłem wkoncu wersje na której nie ma problemów z dźwiękiem. Nietety na tych z wszystkich z emulacja.net problen wystepowal. Znalazlem stara plyte ktora kiedys zamowilem na internecie, i tam są starsze wersje Winuae i na drugiej która zanstalowalem tj. Winuae 0.8.17 r 3 problem z dźwiękiem nie występuje. Poprobuje jeszcze na innych z tej płyty, bo wiem ze kiedys korzystalem z kilku wersji i na zadnej nie bylo problemu z dźwiękiem. NIestety żadna z tych wersji z płyty nie ma opcji Savestate, i obsługi mojego Joypada.
Jest ktoś kto mi może wytłumaczyć dlaczego problem z dźwiękiem występuje tylko u mnie?

-------------

no i teraz sprawdzilem kolejne wersje winuae z tej płyty i nie ma problemu z dźwiękiem. Czyli co? musze grać na takich starych wersjach? troche to bezsensu. Bo już się przyzwyczaiłem do Savestate i do grania na padzie. Moze jest w tych nowych wersjach Winuae jakas opcja dźwięku która musze wyłączyć żeby wszystko było ok, no ale już tam chyba wszystko zmienialem i nadal dźwięk się ciął i nakładał na siebie.
ODPOWIEDZ