WINUAE + system

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
karol6376
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2006, o 22:32

WINUAE + system

Post autor: karol6376 »

Hej!
Mam problem, wcześniej uzywałem WinUAE i miałem bardzo fajny system pełno gier, ale miałem format :( nie pamiętam jak sie nazywał tamten system, wiem ze nie był to plik HDF tylko pełno forderów i jak głowny folder załądowałem do winuae to uruchamial mi sie fajny system, głeboia kolorów taka jak w XP i rozdzielczość super, ma ktos z Was jakiś fajny system.pewnie źle to napisałem no ale nie znam sie za bardzo na tym :(
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
piteq
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 15:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: piteq »

Lub AmigaSys.Jest jeszcze AmiKit,ale on wymaga minimum OS 3.5.
http://www.aros.ppa.pl o AROS-ie po Polsku
karol6376
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2006, o 22:32

Post autor: karol6376 »

chłopaki możecie mi wytłumaczyć jak zrobić ten system, mam jakąś konfiguracje WinUAE wgrywam ją, mam kickstart 3.1, laduje ten dysk do hdd drives, i biore start, ładuje sie ten workbench i wyskakuje bład "nie moge otworzyc biblioteki datatypes.libarty".
i dodam jeszzce ze klikam jakis folder i sie wiesza wszystko :( ale wiesza sie tylko daj jeszcze np. folder z grami
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Amiga in a Box instalujesz tam, gdzie masz UAE (np. E:\Program Files\WinUAE), potem odpalasz UAE i w zakładce "configurations" wybierasz odpowiedni config, albo uruchamiasz po prostu ze skrótu, a z partycją DeathMieszka jest tak: (opisuje sam DeathMieszko)
"Instalacja
Po ściągnięciu wszystkich części należy je rozpakować do dowolnego katalogu, np. C:\Amiga\. Po rozpakowaniu powinien się utworzyć katalog o nazwie DH0, który powinien zajmować nieco ponad 10MB.
Aby zainstalować dysk/partycję należy uruchomić WinUAE i odpowiednio go skonfigurować (o tym poniżej). Następnie wybieramy z menu "Dyski twarde" (Hard Drives) i klikamy na "Dodaj Folder" (Add Directory). W oknie, które się pojawi wpisujemy ścieżkę (Path) do katalogu, gdzie znajdują się pliku partycji (np. C:\Amiga\DH0\). W pozostałe pola wpisujemy nazwę urządzenia (Device Name) oraz etykietkę dysku (Volume Label). Po uzupełnieniu wszystkich danych klikamy OK i rozpoczynamy emulację.
Konfiguracja WinUAE [1.2.0]
CPU: "68040" + "JIT"
CPU Emulation Speed: "Fastest possible, but maintain chipset timing"
Advanced JIT Settings: "Cache Size 8MB" + "Force Settings" + "After RTG"
Chipset: "AGA"
ROM: "Kickstart v3.1 (A1200) rev 40.68 (512k)"
RAM: "Chip: 2MB" + "Z3 Fast: 16MB" + "RTG: 32MB"
Display: "1024x768x32" + "Full-screen native modes" + "Full-screen RTG modes" + "Line Mode: Double"
Misc: "uaescsi.device"
Zawartość partycji
Workbench 3.1
pakiet WFMH LocalePL 3.2 spolszczający Workbench-a 3.1
sterowniki Picasso'96 dla WinUAE
AHI 6.0
biblioteki MUI 3.8
tylko polskie czcionki AmigaPL
MCP 1.45
SnoopDOS 3.8
MagicMenu 2.35
NewIcons 4.6 i DefIcons 37.15
TitleShadow 1.0
VisualPrefs 41.46
CaBoom 1.5
BenchTrash 1.50
Birdie 2000
ReqAttack 2.0
FreeWheel 2.1
ShadowStart 1.3
ToolManager 3.1
Scout 3.6
PicShow 31.307
Directory Opus 4.16
SongPlayer 1.62
WHDLoad 16.5
simplecat 2.20
FileX 2.4
skrypt deinstalacyjny FileX w Prefs/Uninstall
(de)archiwizery (BZIP, DMS, LHA, LZX, OOZ, ZOO, ZIP, WARP, UnLZX, UnZIP, UnWARP, UnRAR, UnTAR)
dodatkowe łatki na system
biblioteki w większości dla CPU 020/040
datatypes popularnych formatów
lepszy zamiennik SAY-a [SayV43 43.0]
lepszy zamiennik programu Palette [FullPalette 40.22]
polskie i angielskie akcenty dla SAY-a
lepszy zamiennik kalkulatora [KingCalc]
i jeszcze kilka bajerków ;-)
Znane błędy
Jeśli po uruchomieniu systemu ikonki nadaj będą w szarych ramkach wystarczy z menu "Narzędzia" Workbench-a wybrać pozycję "Wznów WB" a po przerysowaniu ekranu ramki znikną na zawsze ;-)
Nakładka [Birdie] powoduję niepoprawną pracę programu [Deluxe Paint 4.1] - sprawdzałem tylko tą wersję. Obraz jest "niszczony" przy niektórych operacjach (ustawianie lupy, wycinanie brush'a). Dlatego przed uruchomieniem [Deluxe Paint'a 4.1] powinniśmy wyłączyć [Birdie]. Najszybciej to zrobić uruchamiając z Dock'a program [Exchange]. Następnie na liście uruchomionych [Commodities] zaznaczyć [Birdie] i kliknąć na [Usuń].
Tips & Trics
W sekwencji startowej znajduje się komenda ShadowStart - daje ona możliwość wpłynięcia na proces uruchamiania systemu. Ale tylko jeśli przytrzymamy klawisz [SPACEBAR] bezpośrednio po resecie Amigi zanim dysk zacznie pracować. Inaczej system uruchomi się normalnie. Po naciśnięciu i przytrzymaniu klawisza [SPACEBAR] pojawi się okienko z opcjami do wyboru: [User] - nie uruchamia programów z User-Startup, WB - nie uruchamia programów z katalogu WBStartup, [WB + User] - pominięcie obydwu, [NewShell] - uruchamia tylko okienko AmigaDOS i zatrzymuje dalsze ładowanie systemu, [Cancel] - normalny start (jest to równoznaczne z NIE naciśnięciem spacji). Mówiąc po ludzku wybór [User] spowoduje, że sytem uruchomi się bez łatki [Birdie] i [SystemPatch-a] przez co zaoszczędzimy 1.1MB pamięci FAST i system będzie pracował trosinkę szybciej lecz mniej stabilnie i nie będziemy mieli wypełnionych wzorem ramek w okienkach oraz Log'a Amigi na belce tytułowej Workbench'a. Z kolei wybór [WB] nie uruchamia [MagicMenu], [CaBoom], [Tool Manager'a], [BenchTrash-a], [CleverWIN] oraz [FreeWheel] - tutaj oszczędność wynosi tylko ok. 400KB Fast-u (i nie mamy kosza, efektów otwierania/zamykania okien/menu, pop-up menu, dock'ów ToolManager-a, obsługi kółka myszki oraz szybszego odświerzania okien). Wybór [WB + User] - to zsumowanie zalet i wad poprzednich trybów. Natomiast wybór [NewShell] daje największe oszczędności RAM-u ponieważ system praktycznie się nie ładuje tylko sama powłoka "shell" (tłumaczenie dla winludków - sorry sam żem jest winludek ;-) : coś na wzór "Uruchom komputer w trybie MS-DOS") - tutaj wymagana jest znajomość AmigaDOS-u do dalszego poruszania się po systemie. Jeszcze mała informacja odnośnie trybów [User] oraz [WB + User]. System jest tak skonfigurowany aby wygłądał dobrze zarówno z Birdie jak i bez niego. Dzieje się to w ten sposób, że zależnie od wyboru trybu w sekwencji startowej podejmowane są odpowiednie kroki mające na celu wczytanie właściwych dla danego trybu konfigów niektórych nakładek (VisualPrefs,
NewIcons). W przypadku uruchamiania bez Birdie (tryb [User]) ładowane są alternatywne konfigi VisualPrefs, NewIcons z lokalizacji SYS:Prefs/Presets/Env-Archive, które zastępują domyślne w ENV. Ograniczenia: nie możemy zmieniać konfiguracji systemu uruchomionego w tych trybach "specjalnych", ponieważ tak naprawdę nie zmienimy jej za to skaszanimy sobie konfig trybu normalnego! (co wyjdzie po resecie) - pamiętajmy o tym!
Jeśli emulujemy system z minimalnymi ustawieniami co do rozmiarów pamięci RAM (patrz konfig) to po dłuższym używaniu systemu może w końcu zabraknąć pamięci do odpalenia czegoś następnego - to zamiast robić reset Amigi wybieramy z menu Workbench'a pozycję "O systemie." a następnie klikamy na "Flush". Spowoduje to wyrzucenie z pamięci wszystkich załadowanych dotąd bibliotek - możemy odzyskać w ten sposób nawet do 0,5 MB wolnej pamięci.
Aby zmienić podpis [Kosza] wchodzimy do katalogu WBStartup, zaznaczamy ikonę [BenchTrash] i wybieramy z menu [Icony] -> [Informacje]. Dalej odnajdujemy w [Tool Types] wiesz [NAME=Kosz] i klikamy na niego. Następnie na dole w polu po znaku [=] zastępujemy nazwę [Kosz] nową i naciskamy klawisz [Enter]. Na końcu klikamy na [Zapisz] i resetujemy Amigę."
Zresztą jak zassasz jego partycję, to tam masz dokładnie wszystko opisane i wytłumaczone: http://je.pl/ryq3
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
ODPOWIEDZ