POTRZEBUJE POMOCY Z WORKBENCH'EM!

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
narkoman
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2007, o 10:48
Lokalizacja: Z Zadupia (ze Szczecina)

POTRZEBUJE POMOCY Z WORKBENCH'EM!

Post autor: narkoman »

Mam problem a nawet dwa.przepraszam jeśli był już taki post ale naprawdę szukałem i nie znalazłem!
Otóż korzystam z Workbench'a AmigaSYS3 bodajże tak sie to nazywa.instaluje wszystko ładnie gra.Instaluje HD ale nie wiem jak zamontować GRĘ np. Mortal Kombat II która działa na 4 dyskietkach żebym tylko włączył Workbench'a i mógł sobie włączyć z folderu GAMES.
Drugi problem to jest następujący:
Nie wiem jak i gdzie w tym Workbench'u dodać plik o rozszerzeniu .lha :(( PROSZĘ O POMOC! :(((((((((
"Paskudny Wio.wiolon.wiolonczelista lalala"
Artur Andrus xD
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

O ile jeszcze tego nie zrobiles to proponuje utworzyc sobie jakis katalog na przyklad
HD-Games i podmontowac go w WinUAE katalog jako dysk twardy (zakładka "Hard
drives" opcja "Add Directory." I teraz zeby zagrac w Mortal Kombat czy inną gre ktora
nie ma wlasnego instalatora musisz posiadac pakiet WHDLoad i instalke dla konkretnej
gry - do pobrania z www.whdload.de oraz oczywiscie samą gre, ktora przewaznie
powinna byc oryginalnym obrazem [bez cracktra, trainera czy innych modyfikacji gry].
Dlatego lepiej po darmowym zarejestrowaniu pobrac sobie w pelni dzialajace wersje
HD ze strony www.amiga.magix.name - wystarczy wypakowac zawartosc archiwum.
Co do dodawania pliku lha to trzeba sie bawic w ToolTypes, ale ja sie na tym za bardzo
nie znam, tutaj pewnie pole do popisu dla tych ktorzy sie bawili AmigaSys'em [moze
AmigaFan? nasz darmowy helpdesk ;)]. Ja pliki lha czy lzx rozpakowuje po prostu pod
TotalCommanderem, znacznie łatwiej i szybciej - wiem ze to moze malo elitarne, ale ja
jestem "dziecko" na Windows "wychowane", wiec tylko emuluje u siebie Amige i WB ;)
Btw, nie uwazam zeby Szczecin byl jakims zadupiem, moze miasto lekko na wymarciu,
nic sie takiego nie dzieje, ale zeby zaraz zadupie - to nie Wąchock czy Pcim Dolny :P
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
piteq
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 15:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: piteq »

Pierwszy problem masz chyba wyjaśniony.O WHDLoad jest naprawde wiele na tym forum.
Druga sprawa-przyznam się że za bardzo nie wiem o co Ci chodzi.Co rozumiesz pod pojęciem "jak i gdzie w tym Workbench'u dodać plik o rozszerzeniu .lha"?Wypakowanie,dodanie pliku do archiwum?
Wprawdzie dawno nie używałem Amiga SYS,ale z tego co pamiętam jest tam wygodne narzędzie do rozpakowywania archiwów o nazwie PackMaster.Po dwukliku na plik .lha otwiera się okienko programu,klikasz unpack i archiwum rozpakowuje się do Work:Archive.
Ps.Pisze to z pamięci,więc niektóre szczegóły mogą się nie zgadzać.

Dodane:

Właśnie zajrzałem na strone http://www.freeweb.hu/amigasys/features/systemadds.html i widze że na AmigaSYS WHDLoad jest już zainstalowany.Tak więc sprawe z grą masz już troche uproszczoną.
http://www.aros.ppa.pl o AROS-ie po Polsku
Awatar użytkownika
narkoman
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2007, o 10:48
Lokalizacja: Z Zadupia (ze Szczecina)

dalej niewiem

Post autor: narkoman »

chodzi mi o to (do drugiej sprawy) że rozpakowany plik .lha gdzie dodać w AmiSYS bo nie wiem.a co do www.amiga.magix.name to jak ściągne to nie moge rozpakować ani TotalCommanderem ani WinRARem. spróbuje jeszcze poszukać i jak coś to napisze.
"Paskudny Wio.wiolon.wiolonczelista lalala"
Artur Andrus xD
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Musisz rozpakować pod amigowym systemem, bądź unlzx'em (google) pod windą.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
piteq
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 15:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: piteq »

Jak już pisałem wcześniej AmigaSYS ma zainstalowany programik Packmaster.Po kliknięciu na plik .lha powinno Ci się otorzyć takie okno.
Obrazek
Klikasz w nim na przycisk Unpack (akurat na tym obrazku jest niemiecka wersja) i rozpakowane archiwum ląduje na partycji Work w katalogu Archives.Zakładam że partycje Work masz zamontowaną?
Możesz też rozpakować "ręcznie",z poziomu CLI.W tym celu kopiujesz plik .lha do Ram dysku,otwierasz katalog System i uruchamiasz CLI.W otwartym oknie wpisujesz

RAM: naciskasz enter
lha -x nazwa_pliku_do rozpakowania.lha naciskasz enter
I masz rozpakowane archiwum w Ram dysku.

Ps.Pod windowsem używam programu IZArc który bez problemu radzi sobie z lha.Do pobrania tutaj[/b]
http://www.aros.ppa.pl o AROS-ie po Polsku
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

No dobra... a co zrobić z tym: też mam AmigaSys. Uruchamiam z kickstartem 3.1. Jest tam zainstalowany WHDLoad 16.4 (o ile mnie pamięć nie myli). Ściągam gry z http://www.amiga.magix.name i przy znacznej większości (np. wszystkie części Goblinsów, Defender of the Crown II, Moonstone, Lordsof the realm- na tej grze bardzo mi zależy a nawet samemu nie moge jej zainstalowac) wyskakuje mi jakiś błąd z kickstartem... da się to jakoś obejść? Z góry powiem że samemu instalowac przy pomocy WHDLoad nie umiem...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
narkoman
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2007, o 10:48
Lokalizacja: Z Zadupia (ze Szczecina)

Post autor: narkoman »

niestety moj amigasys nie ma tego programu. :( moglby mi ktos podac linka skad moge pobrac to? aha i jak to pobiore to gdzie umiescic?
"Paskudny Wio.wiolon.wiolonczelista lalala"
Artur Andrus xD
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

PackMaster znajdziesz na http://aminet.net/util/arc/Packmaster128.lha - z tego co
widze posiada wlasny instalator, wiec nie powinno byc problemow. Natomiast jesli
cohdzi o pliki lzx to faktycznie nie da sie ich rozpakowac standardowym Total
Commander'em, potrzebna jest wtyczka unlzx, ktora mozesz pobrac ze strony:
http://ghisler.fileburst.com/plugins/lzx_plugin.zip - rozpakowac i zainstalowac.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
narkoman
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2007, o 10:48
Lokalizacja: Z Zadupia (ze Szczecina)

Działa! xD

Post autor: narkoman »

Dzięki wielkie już prawie wszystko działa :) mam jeszcze tylko jeden problem - taki sam co użytkownik "rusek" wyskakuje błąd kickstartu kiedy włączam np. Theme Park :((
"Paskudny Wio.wiolon.wiolonczelista lalala"
Artur Andrus xD
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Sciagnij sobie ten plik http://uploaded.to/?id=8rja63 i wypakuj go do katalogu Devs,
zawiera on obrazy kickstartow i przypisane im pliki rtb. Niektore gry instalowane
przez WHDLoad wymagaja wlasnie odpowiedniego obrazu w Devs:Kickstarts
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
narkoman
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2007, o 10:48
Lokalizacja: Z Zadupia (ze Szczecina)

Dalej klopoty

Post autor: narkoman »

Dwie sprawy do Olesio :
Pierwsza : Przy pobraniu pliku wyskakuje taka wiadomość "This file is temporarily not available, please try again later." Mógłbyś mi to wysłać na e-maila ? rebel_13@vp.pl albo narkoman93@vp.pl ? Please!
Druga sprawa: Kiedy ściągne to gdzie mam to dać czy tutaj : ?
Winuae\amiga programs\ahidriver.zip\devs\kickstarts ?
a jak nie to czy mógłbys mi napisac gdzie to umiescic?
W sprawach emulacji jestem zielony. xD
"Paskudny Wio.wiolon.wiolonczelista lalala"
Artur Andrus xD
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Dziwne u mnie ten link dziala, moze sprobuj pod inną przeglądarka albo moze masz np.
włączone jakies proxy czy coś. Niewazne, wyslalem CI ten plik na narkoman93@vp.pl
i napisalem gdzie masz wrzucic, pewnie to nie bedzie 'Amiga Programs" - na logike - to
proste, trzeba wrzucic do podkatalogu Devs, w ktorym masz zainstalowany AmigaSys.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ