error: "musisz zarejestrować WHDLoad"

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

error: "musisz zarejestrować WHDLoad"

Post autor: rusek »

Witam
Gdy próbuję włączyć niektóre gry zainstalowane ne HD (Cywilizacja, Moonstone itd) wyskakuje mi błąd, że nie muszę zarejestrować WHDLoad żeby móc kontynuować. Czy jest to rozmyślne działanie autora programu i czy da się to jakoś legalnie obejść? (poza rejestracją bo wydatek rzedu 50zł i to jeszcze z czekaniem aż zbierze się odpowiednia liczba chętnych mi się nie widzi.)
Pozdrawiam
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Takie zabezpieczenie, legalnie to możesz jedynie kupic klucz licencyjny.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Coś kręcisz. Jedynym ograniczeniem niezarejestorowanego WHDLoad jest okno z prośbą o zarejestrowanie programu i wsparcie tym samym jego twórców. Po rejestracji to okno się nie pojawia.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: error: "musisz zarejestrować WHDLoad"

Post autor: amigafan »

rusek pisze:poza rejestracją bo wydatek rzedu 50zł i to jeszcze z czekaniem aż zbierze się odpowiednia liczba chętnych mi się nie widzi.)
Pozdrawiam
Jak nie chcesz rejestrować to nie korzystaj :!:
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

amigafan pisze:
Jak nie chcesz rejestrować to nie korzystaj :!:
Ej, sorry korzystam z wersji darmowej i nie narzekam na to okienko pojawiające się przed uruchomieniem gry. a w pytaniu od razu zanaczyłem, że legalnie żeby uniknąć takich uwag. Zresztą czytałem już kilka twoich postów i uważam że cierpisz na jakąś manię. wszedzie złodziei szukasz i myślisz, że jak ktoś chce korzystać z czegoś za darmo to złodziej. Otóż nie chodziło mi o to żeby jakoś hakować WHDLoad tylko obejść ten "error" legalnie- tj jakąś inną wersją gry czy czymś takim.
Blod pisze: Coś kręcisz. Jedynym ograniczeniem niezarejestorowanego WHDLoad jest okno z prośbą o zarejestrowanie programu
Nic nie kręce. proponuję spróbować odpalić wymienione przeze mnie gry.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Re: error: "musisz zarejestrować WHDLoad"

Post autor: BadMojo »

Zarówno moonstone jak i cywilizację odpaliłem bez problemów na niezarejestrowanym whdload. . . może spróbuj ściągnąć i zainstalować najnowszą wersję.
amigafan pisze:
Jak nie chcesz rejestrować to nie korzystaj :!:
ehh amigafan. . .
AXE Capoeira!
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

Mam zainstalowanego w wersji 16.7 i nie pomaga.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

a inne gierki działają bezproblemowo jak rozumiem ? Co mogę jeszcze zaproponować to ściągnąć gry z innego źródła. . . te z http://amiga.magix.name działają u mnie bez oporów.

ps. jak nie pomoże, spróbuj na starszej wersji whdload
AXE Capoeira!
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

korzystam zarówno z "gotowych" wersjize strony którą podałeś jak i samodzielnie zainstalowanych przy pomocy instalatorów. W obu przypadkach problem jest taki sam. I nie chodzi tu tylko o dwie wymienione gry ale też o kilka innych jak Overlord czy Sensible Golf. Na początku miałem WHDLoad 16.4 a teraz 16.7 na obu to samo. Skąd wziąć starszą instalkę i czy można normalnie "nainstalować" starszą na nowszą i wszystko będzie normalnie działać?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

http://whdload.de/whdload/old-whdload/ tutaj masz wszystkie poprzednie wersje whdload. Zastąpienie starej wersji powinno dać dobry rezultat, lecz lepiej będzie pierw odinstalować bierzącą wersję.

ps. przepisz dokładnie ten komunikat o obowiązku rejestracji.
AXE Capoeira!
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Ja testowałem Sensible Gold ze strony www.amiga.magix.name i WHDLoad bez klucza
w wersji 16.1 i po intrze gra wychodzi do WorkBench'a z następującym komunikatem
"Sorry, you have to register WHDLoad first to continue" czyli bez klicza się nie obejdzie.
Dlatego program rzeba kupić albo. "zaemule-ować" ów klucz do czego nie namawiam.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

A w jaki sposób odinstalowuje się WHDLoad? Bez tego nie zainstaluje starszej wersji (wyskakuje info że zainstalowana jest nowsza wersja a instalacja zostanie przerwana)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Skasowac lub zmienic nazwe pliku WHDLOAD w katalogu c
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

Gry wymagają WHDLoad w wersji 16.0 i gdy takową zainstaluje to nic nie zmienia.

Poza tym to czasami wyskakuje mi komunikat: "error during 'resload_LoadKick' invalid kickstart image". da się to jakoś łatwo rozwiązać?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

rusek pisze: Poza tym to czasami wyskakuje mi komunikat: "error during 'resload_LoadKick' invalid kickstart image". da się to jakoś łatwo rozwiązać?
Sciągnij sobie ten plik i wypakuj zawartośc do DEVS\KICKSTARTS - powinno pomóc.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ