MEGA-LO-MANIA - Ogromny problem

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Gra obsługuje dwie stacje, ale bez żadnego przyspieszania, a to jest jedyny config, na którym u mnie rusza Mega-lo-mania.

Obrazek
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

Rozwiązałem ten problem u siebie tak:
Zrobiłem nową konfigurację na CPU 68020, full ESC, 2mb Chip i 8mb Fast.
Zrobiłem sobie pusty dysk i zainstalowałem na niego Workbencha 3.1 (wymaga kickstarta 3.0). Do tego dodałem pliki kickstarts w devs i installera do C:. Potem zainstalowałem WHDLoad (najnowszy) i już Mega-Lo-Mania śmiga aż miło.
Pozdrawiam

EDIT: Zresztą na Amiga In Box też działa bez problemu.
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Zaraz wypróbuje u siebie :)
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Dopisuję do tego wątku, żeby wszystko w jednym miejscu było.
Próbowałem niedawno uruchomić i pograć w tą wspaniałą gierkę, napotkałem jednak kilka problemów.

1. Podczas trwania intro pierwsze załadowanie z dyskietki i gra się zawiesza mieląc dyskietkę (na on screen led widać jak ją świdruje od 0-56 w kółko i nic nie robi) albo wywala z czerwonym ekranem "Software Failure"

2. Gdy ominę intro i gra sie załaduje, to gra z włączonym głosem "speech" jest praktycznie niemożliwa. O ile podczas samej gry w większości te głosy działają (czasami lekko spóźnione), o tyle po przejściu misji gra się bardzo często zawiesza. Po wyłączeniu tej opcji gra działa bez zarzutu.

Wniosek: pliki adf mają błędy, próbowałem innych z planetemu, które także posiadały jakieś błędy. Ściągałem je wielokrotnie stąd i z planetemu (to w zasadzie te same adfy, ale podczas transferu mogły nastąpić jakieś błędy lub podczas pakowania), ale w obu przypadkach to samo. W związku z tym bardzo bym prosił - jeżeli ktoś posiada w pełni sprawne adfy tej gry, to byłbym wdzięczny za udostępnienie ich.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ