MEGA-LO-MANIA - Ogromny problem

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

MEGA-LO-MANIA - Ogromny problem

Post autor: mivi »

Witam ponownie i sorry, że zarzucam forum postami o pomoc, ale po prostu się nie znam na emulacji Amigi :/

Ostatnio ściągnąłem sobie packa lzx w którym była Mega-Lo-Mania. Zainstalowałem na dysku (tym gotowym z emulacja.net) i po odpaleniu zonk. Po intrze wstępnym i napisach robi się czarny ekran i gra nie działa. W tle słychać tylko muzykę. W pliku "readme" jest krótka wzmianka o tym: "the game uses cia timers in runmode which can make problems if not all files are preloaded, if you get an black screen and the game doesnt continue press F1, this will restart the cia-a timers and will hopefully help". Niestety po naciśnięciu F1 ekran nadal jest czarny. Próbowałem zainstalować inaczej, ale np. dyskietka, która dostępna jest wraz z WHDL na emulacja.net nie chce się instalować (po wielokrotnych próbach pojawia się w końcu napis, że nie może znaleźć dyskietki). Tak samo jest z innymi znalezionymi w sieci wersjami tej gry na obrazach dyskietek. Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Spróbuj odpalić grę z parametrem "PRELOAD".
AXE Capoeira!
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Jestem niezbyt w temacie :) Jak to zrobić? Jakoś w shellu?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

w CLI lub Shellu klepiesz: WHDLoad 'sciezka'/plik.Slave Preload. Powinno zadziałać.
AXE Capoeira!
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Dzięki, zaraz sprawdzę :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2007, o 07:02 przez mivi, łącznie zmieniany 2 razy.
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Udało mi się to uruchomić z parametrem, ale niestety to nic nie dało bo nadal mam czarny ekran :/
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Spróbuj wersji z http://amiga.magix.name (jest już zainstalowana, wystarczy wypakować i odpalić).
AXE Capoeira!
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Post autor: rusek »

też tak mam z Mega-Lo-Manią i korzystanie z wersji z tej strony nic nie daje. może problem leży w tym, że korzystamy (a na pewno ja) z AGA a gra jest tylko w ESC? (mam tak skonstruowany workbench ze nie moge zmienic na ESC, więc sprawdzić nie mogę.)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

To wylacz AGA i wlacz ECS.
Mozesz to zrobic w opcjach winuae albo w bootmenu Amigi.
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Co do tej strony to właśnie z niej ściągałem :) Zmienienie grafiki nic nie daje. Kiedyś jak miałem Amigę 500 to nie miałem tego problemu. Ciekawe jest to, że z dyskietek działa prawidłowo.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Chyba w przypadku tej gry pozostaje jedynie granie z dyskietek albo może w jakiejś
nowszej wersji WinUAE poprawią bugi i będzie można ów gre uruchomić. Tak samo
jest z FireForce, ktora działa poprawnie tylko z dyskietek. Inaczej jest na przykład z
grą Gobliins 2, która to w wersji HD w ogóle działa dopiero od wersji 1.3 WinUAE.
Może ktoś kto ma prawdziwą Amige sprawdzi czy Mega Lo Mania HD działa na niej.
Edit: kombinowałem z różnymi konfiguracjami, umieściłem gre na plikopartycji, bo dla
niektórych gier (na przykład FootBall Glory) jest to pomocne, ale i tak gra wywala
czarny ekran i da się tylko wyjśc poprzez F10, a samodzielnie gry się nie zainstaluje,
bo wymaga ona oryginalnych dysków, te które są dostępne w sieci są zcrackowane,
a to w przypadku gier non dos stanowi powazny problem, także tak czy siak - trzeba
grać z dyskietek, co nie jest niestety za wygodne, bo gra niestety wolno się ładuje.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Odpalilem gierke na E-UAE i dziala poprawnie.
Emulator ustawiony jest na AGA a gierka odpalana jest z Workbencha.
Whdload jest tak napisany, aby pozwalal na uruchamianie gierek na "dopalonych" Amigach, bez uciekania sie w wylaczanie rozszerzen, zwalniania procesora czy zmiany kosci graficznych.
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

To ja nie wiem co jest grane. U mnie po intrze robi się czarny ekran. Może to dlatego, że nie mam "gołego" Workbencha tylko tego z bajerami, którego ściągnąłem razem z gotowym dyskiem na emulacja.net.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Ja rowniez nie uzywam czystego WB.
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Konfigurację mam zgodną z opisem na emulacja.net :/ Mimo to gierka krótko po włączeniu się wiesza. Ech.
ODPOWIEDZ