Emulacja konkretnych konfigów

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Emulacja konkretnych konfigów

Post autor: amigafan »

Czy da się poprzez uae sprawdzać jakby się zachowywał program na konkretnych konfiguracjach?
Tzn chcę np. aby emulator pracował dokładnie z prędkością A1200 z kartą z 68030/50 i ani jednego MIPSa szybciej, następnie chcę to samo sprawdzić na A4000 040/25 a także A3000 030/16. Chodzi mi o wierną szybkość emulacji poszczególnych procesorów i koprocesorów w połączeniu z danymi modelami komputerów (i jak pisałem ani MFLOPa szybciej) a nie najszybciej jak się da.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Uuu. coś mi się wydaje, ze się nie da :( . Nie jestem pewien, ale WinUAE działa chyba tym szybciej, im szybszego masz PeCeta; co widać na emulowanym 040 który śmiga jak burza (na moim AthlonXP 2200+ ).

A może jakiś test będzie odpowiedni żeby wykazać faktyczną szybkość emulowanej A1200 i porównać go z prawdziwą A1200? Wówczas będzie jako-takie porównanie co do różnic między realem a emulowanym komputerem.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Niestety, UAE nie stworzono w celu dokładnej emulacji poszczególnych modeli Amigi (jak na razie), lecz raczej by uzyskać maksymalną zgodność z grami - i choć emulacja jest coraz dokładniejsza to jednak szybkość nadal idzie na żywioł – jak napisał AlaN – i nie ma ustawienia gwarantującego 100% szybkości emulowanego kompa
Jedynie A500 można emulować ze 100% dokładnością, co do jednego MIPS`a pewnie dlatego, że niektóre starsze gry właśnie tego wymagają by dało się pograć - np. takie Syndykate
ODPOWIEDZ