Dyna blaster przez sieć.....

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Spike91
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2007, o 22:04

Dyna blaster przez sieć.....

Post autor: Spike91 »

Pewnie zostane zbesztany za ten temat ale :P jestem strasznym zapaleńcem tej gry i bardzo chciałbym zagrać sobie w nią przez sieć, niestety szukałem na internecie i udało mi się znaleźć tylko podróbki tej jakże wspaniałej gry.poczytałem troche postów i widze ze da się zagrać przez sieć :) niestety tu napotkałem następną trudność.jestem totalny lamerem co do emulatorów :? ściągnąłem z internetu WinUAE-Kaillera i oczywiście dyne, wpakowałem ją po otwarciu programu do floppies i próbowałem włączyć ale sie nie udało.prosze o pomoc(najlepiej w formie instrukcji tak zebym wiedział co po koleji ;) )
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Dysk z grą musi się zwać disk,dobrze prawie? :)

Ps: ja chętnie z Tobą zagram w tą giere.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Spike91: polecam Ci ściągnąć grę stąd: http://skorski.net/~oles/amiga/dyna_blaster.rar
to jest paczka zawierająca gotową do odpalenia grę w wersji HD czyli działającą z
twardego dysku. Jak chcesz grać sam to odpalasz exe i dajesz Ok na dole, a jak
chcesz grać w sieci to przechodzisz na zakładkę "Kaillera" i na niej klikasz - na dole
"Launch Kaillera". Problemem jest jednak działający w miare szybko server, na którym
możesz zagrać. Ja gram raczej w SWOSa i to w wersji emulatora urmożliwiającej grę
P2P czyli Peer to Peer bez uzycia servera. Jeżeli interesuje Cię gra P2P [jednak z osób
musi mieć publiczne IP i działający bez problemów port 27886 na firewallu/routerze] to
ściągnij: http://kaillera.movsq.net/kailleraclient.dll i zastąp bibliotekę bedącą w katalogu
z grą lub stwórz jej kopie zapasową i przekopiuj nowy plik kailleraclient.dll i wtedy po tym
jak uruchomisz Kaillere będziesz miał okno w którym możesz wybrać "Change Mode:" i
z tej listy wybierasz 1 - P2P i albo hostujesz grę [wtedy musisz podać swoje IP i port
przeciwnikowi - kliknij na przycisk na dole whatismyip i skopiuj to co pojawi sie w oknie]
albo się do niej dołączasz [przeciwnik musi Ci podać swoje IP i port]. Po utworzeniu lub
dołączeniu do gry zaznaczasz "click here when ready", poniżej lista serverów do gry w
trybie 2 - Client. Ważne żeby gracze mieli taką samą wersję gry na przykład odemnie.

Kod: Zaznacz cały

swos.info:22222 - server dla graczy swosa, ale mozesz tez zagrac w Dyne Blaster
88.191.28.190:27888 - server dla rożnych gier głównie pod emulator Mame
85.114.135.208:27888 - server róźnych gier - w zasadzie nieamigowych
195.13.62.18:27000 - ostatni ze znanych mi działąjących serverów Kaillery 
Jeszcze jedna uwaga. IP w nowszej wersji biblioteki kailleraclient.dll możesz dodac w
trybie 2 Client, klikając na "Add" albo "Custom IP". W starej wersji klikasz na "Enter IP".
Patrz też jaki masz ping na serverze, jezeli powyzej 100 to nie bedzie sie dalo dobrze
grać, dlatego polecam granie P2P żeby uzyskać optymalną wartość 50 FPSów, ale z
moich testów wynika że w Dyna Blaster można mieć nawet 58 i więcej. Aha, ustaw w
emulatorze "Connection type" (stara wersja kaillery albo "Connection setting" (nowa)
na LAN - (60 packets /s). Jakbyś potrzebował jeszcze pomocy to pisz, chętnie pomogę.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ