Wielkość obrazu - jak to jest?

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Wielkość obrazu - jak to jest?

Post autor: trzyha111 »

Witam. Chciałam spytać o jedną dość istotną rzecz. Jak to jest z tymi grami, że czasami po odpaleniu pojawiają się niemal na całym ekranie monitora, a czasami w takim małym okienku? Np. na WinUAE 1.3.2 lub najnowszym 1.4.5 są w takich małych okienkach, a np. na WinUAE 1.0.0 pojawiają się niemal na całym monitorze (I TO JEST SUPER !). Jednak nie wszystkie giereczki chodzą na tym 1.0.0:( Ostatnio chciałam pograć w Lotusa III i też jest w mwłym okienku. Oczywiście da sę pograć, ale wiecie. Fajowo byłoby zobaczyć go w większym obrazie.

Chciałam spytać czy jest jakiś sposób na ustawienie tego żeby zawsze były na cały monitor? Wiem, że to pytanie może dla Was okazać się śmieszne dosyć, bo co niektórzy widzę,że znają się na tym naprawdę świetnie. Ale to przecież ważne pytanie żeby pograć na jak największym ekranie.

Ps. w sprawach emulacji jestem nowicjuszką (no dobra, podstawy znam) dlatego byłabym wdzięczna za wszelką pomoc. Pozdrawiam wszystkich pamiętających o starych PIĘKNYCH GRACH.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

W najnowyszch WinUAE odpowiada za to zakladka "Display". Zmień ustawienia Native mode z "windowed" na "full screen".

Powinno pomóc.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Post autor: trzyha111 »

Kurka. To nie pomaga. Przynajmniej na tym najnowszym WinUAE (1.4.5):( Zmieniłam to na fullscreen przed włączeniem gierki i nic. Dalej jest w małym okienku. Próbowałam też to zmienić w trakcie gry przez F12, ale i to n ic nie dało. Spróbuje jeszcze zaraz na WinUAE 1.3.2. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Może ustawiasz "szybki start"? Jeśli tak, to wtedy w tej zakładce (nie w opcjach obrazu) zmień parametry wyświetlania.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Tak jak już mówili Koledzy, to kwestia rozdzielczości. Ja od siebie dodam, że zamiast grania na pełnym ekranie wolę grać w okienku. Powód? Monitory pecetowskie nie mają rozmycia sprzętowego obrazu, takiego, jakie miał np. monitor Commodore 1084S. Efekt jest taki, że nawet jeżeli odpalisz grę w rozdzielczości 320x200 (a taka była rozdzielczośc większości starych amigowych gier) to będziesz miała piksele jak cegły. Zainteresuj się WinUAE 1.4.6, i przede wszystkim podaj, jaką masz rozdzielczość pod Windą.
---DOPISEK---
Boże, ja już chyba nieprzytomny jestem.wiem czemu Ci się pojawia w małym okienku. Nie tylko trzeba zmienić na "full screen" ale przede wszystkim zmienić rozdzielczość samego WinUAE. Zmień paramter, który masz zaznaczony czerwonym prostokątem. Ale nie radzę zmieniać na niżej niż 640x480 -monitor może nie wytrzymać. Najlepiej sprawdź w dokumentacji, jakie w ogóle może wytrzymać rozdzielczości.
http://img365.imageshack.us/my.php?image=winuaeof7.jpg
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Post autor: trzyha111 »

Dzięki wielkie. Rzeczywiście zmiana rozdzielczości pomogła:) Ale lepiej nie będę schodzić poniżej wartości jaką mi podałeś. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki za pomoc:)
ODPOWIEDZ