Alien Breed - Tower Assault /problem/

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Alien Breed - Tower Assault /problem/

Post autor: Yabol »

Witam.

Problem dotyczy gry Alien Breed - Tower Assault. Teoretycznie gra dziala ale przy wejsciu do jednego z sektorów pojawia sie problem. Jako ze trudno jest mi opisac problem postanowilem wstawic screena

Obrazek

Zamiast zaladowania nowego sektora pojawia sie ten o to obrazek, z ta roznica ze kolory w tle "mrugaja". Czy wie ktos co moze byc przyczyna i jak sie tego pozbyc ? Dodam ze gre pobieralem z roznych zrodel i zawsze pojawia sie ten problem.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Znalazlem odpowiedz na ppa.pl

"Jednakże w tej całej idealności jest pewien błąd. Nie wiedzieć czemu jeżeli gramy z dysków, niemożliwe jest wejście do magazynu. Błąd ten występuje zarówno w wersji ECS jak i AGA. Z HD wszystko działa prawidłowo"

Wiec zagraj w wersje HD
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Post autor: Yabol »

Dzieki za rozwiazanie problemu, teraz mam tylko pytanie, gdzie mozna pobrac taka wersje HD lub jak mozna ja stworzyc ?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Potrzebny Ci będzie system operacyjny. Taką partycję WB31 stworzył DeathMieszko
link do downloadu i opis co i jak na http://emulacja.net/index.php?id=article&art=4 a
gry na Amigę w wersji HD gotowe do uruchomienia pod systemem po rozpakowaniu
znajdziesz na stronie http://whdownload.com - w razie problemów to pytaj tutaj. A o
tym jak emulować dysk twardy rozpisałem się więcej w przedostatnim poście w wątku
pod adresem http://forum.emulacja.net/viewtopic.php ... trzebujesz
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Post autor: Yabol »

udalo mi sie uruchomic WB ale jak teraz przejsc do katalogu z grami ? Gdzie wpisywac odpowiednie komendy aby zainstalowac gre ?

EDIT: jesli gre wypakuje do dh0 dziala ale jak wyczytalem zasmieci to tylko system wiec prosze o pomoc w zmianianiu katalogow, ewentualnie gdzie umiescic katalog na gry aby mozna bylo sie do niego latwo dostac

EDIT2: wlasciwie juz wszystko jakos rozwiazalem sam wiec temat do zamkniecia ;)

EDIT3: Szczescie bylo chyba przedwczesne, kiedy udalo mi sie odpalic gre przy ponownej probie pokazalo mi sie takie o to cos

Obrazek

Jesli sie nie myle problem tkwi w konfiguracji, z tym, ze nic nie zmienialem od poprzedniego uruchomienia, a wszystko jest ustawione zgodnie z instrukcja.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

http://www.sendspace.com/file/be6bsy

Tu masz zainstalowana gotowa do odpalenia gre ze swojego dysku (opcja winuae Hard Drive->Add PC drives at startup,) uzywajac WB z konfiga A1200 (AGA)
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Post autor: Yabol »

Tym razem wszystko napewno dziala ale czy ktos moglby mi jeszcze powiedziec jak robic zapis "save state" ? Kiedy proboje to robic pojawia sie komunikat

Kod: Zaznacz cały

 WARNING: state saves do not support hard drive emulation
Jak mozna sobie z tym poradzic ?
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Yabol pisze:Tym razem wszystko napewno dziala ale czy ktos moglby mi jeszcze powiedziec jak robic zapis "save state" ? Kiedy proboje to robic pojawia sie komunikat

Kod: Zaznacz cały

 WARNING: state saves do not support hard drive emulation
Jak mozna sobie z tym poradzic ?
Niemozna. Wystarczy przetlumaczyc.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Przejdź co trzeba na wersji hd, a dalej graj z fdków jeśli tak bardzo zależy Ci na save state 8)
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ