Mam problem z uruchomieniem rozpakowanej gry

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Gość

Post autor: Gość »

Gregory mam pytanie czy do tego twojego opisu musze zciągnąć ten program WinUAE
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2003, o 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Gregory »

Jak najbardziej. Z tym że do wyboru masz kilka wersji tego emulatora. Z czego najnowsza dzieli się jeszcze na 2.:). Trudno jest mi napisać która jest lepsza, ale może ktoś bardziej obeznany się w tej kwestii wypowie :)

W dużym skrócie:
Lista emulatorów znajduje się na http://www.amiga.elbi.pl/index.php?id=programy. W nazwie WinUAE znajduje się dopisek: R4, R6 itp., jednym słowem jest to numer wersji emulatora. Im wyżej, tym nowszy emulatora, ale jak niektórzy sugerują, najnowszy nie znaczy najlepszy do grania. Te 2.ostatnie różni „wersja mini”. Wersja mini to WinUAE dostosowany tylko do grania, emulujący tylko Amige 500. Myślę że na początek możesz spokojnie użyć właśnie tej wersji, dlatego ściągnij plik: „WinUAE v0.8.22 R9, wersja mini”. Pisząc wcześniej „plik config.uae zgraj do katalogu 'Configurations'” miałem na myśli katalog o nazwie 'Configurations' w folderze WinUAE.

Powodzenia :)
Looser

Post autor: Looser »

Który WinUAE powinienem zciągnąć ?
Gość

Post autor: Gość »

jest nienajgożej ! moge urychomić giere ale strasznie wolno przechodzom reklamy firm a gdy w końcu przejdom znika obraz i koniec radochy czy trzeba to jakoś przyśpieszyć i jeśli trzeba to jak ? :?
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Jaki chcesz. Ja mam zainstalowany ten -> WinUAE 0.8.22r7.
A skonfigurowany w ten sposób:
RAM: Chip 512K, Slow 512K, Fast 8MB; ROM: Kickstart 1.3; CPU: 6800, More compatible; Match A500 speed; Chipset: ECS Agnus.
Jeśli nie chce Ci się konfigurować ręcznie to ściągnij config.uae jak Ci radzi Gregory. Gra powinna działać dobrze i szybko.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
looser

Post autor: looser »

Chłopaki ! coś jest nie tak w ustawieniach slow mam ustawiony poprawnie Chip tagże ale fast niema nic i jest zablokowane nieda się tego zmienić bo jest taka szara CO ROBIĆ !
looser

Post autor: looser »

"szara " RAMKA OCZYWIŚCIE ! :wink:
Gość

Post autor: Gość »

Wcześniej zciągnełem programy adfview , disk2fdi ,dms2adf. zmienił sie wygląd plików. niewiem może te programy w czymś przeszkadzają albo jakiegoś brakuje. SORY ! za głupie pytania ale jestem zdesperowany MUSZE TO URUCHOMIĆ ! A może mam za słaby komp bo jest to straszny staroć ! :oops: :oops:
looser

Post autor: looser »

jeśli będzie sie wupowiadał jakiś niepodpisany gość to ja hehe
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Looser tworzysz serial brazylijski.
Zarejestruj sie, bedziesz wtedy mogl poprawiac i dopisywac poprawki do postow na forum.

ps.
A ten pecet to ile ma pamieci i w ogole co to za staroc?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2003, o 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Gregory »

Za nim Looser napisze na czym w ogóle emuluje...
looser pisze:fast niema nic i jest zablokowane nieda się tego zmienić bo jest taka szara
Nie da się, bo masz wersję mini emulatora, która jak napisałem kilka postów wyzej jest ograniczona tylko do Amigi 500. Ustaw miast tego Chip ram,
ODPOWIEDZ