Mam problem z uruchomieniem rozpakowanej gry

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Looser

Mam problem z uruchomieniem rozpakowanej gry

Post autor: Looser »

Po rozpakowaniu gry pojawiają się dwa pliki gdy klikam na nie wyświetla się wiadomość "System Windows niemoże odnaleść pliku .exe" co robić ?
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

|||||||||||||||||>--- [90%]
Gość

Post autor: Gość »

Włanczam program WinFellow w ramce disk images w DF0 wpisuje trajektoria gry (czy jak to tam ? ) i wyskakuje mi komunikat " Specified Kicklmage does not exist" i co mam teraz zrobić :roll: :?
looser

Post autor: looser »

ten niepodpisany GOŚĆ wcześniej to ja. sory za głupie pytania o moje głupie problemy ale jestem początkujący :cry: :( :(
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Ściągnij sobie "kickstart 1.3" z stąd
http://emulacja.net/pliki.html
w "configuration" w zakładce memory masz "kickstart: image" <-tutaj daj ścieżke ściągniętego powyżej pliku.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
looser

Post autor: looser »

Zrobiłem tak jak piszesz i nic. kiedy prubuje wpisać ścieszke w "image" niewyświetla się żaden plik z typu rom. :? :( Czy ten plik trzeba zciągnąć osobno ? czy powinien być przy gierce ?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2003, o 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Gregory »

Fre własnie podał Ci plik ROM. Po prostu wyciągnij go z archiwum RARa i wrzuć do katalogu emulatora. (w Twoim wypadku WinFellow) i postępuj dalej według wskazówek Freya...
looser

Post autor: looser »

Dzięki za wyjaśnienia ale jak już pisałem wzceśniej jestem POCZĄTKUJĄCY i bardzo prosił bym o wyjaśnienie krok po kroku :oops: :(
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Jeśli skorzystałeś z adresu który podałem i ściągnąłeś kickstart który wyżej wymieniłem to musisz mieć taki plik: kick13.rar
Rozpakowujesz go rarem i plik który znajduje się w środku przegrywasz do katalogu gdzie masz emulator. Uruchamiasz emulator, po prawej stronie są przyciski: start emulation, debug, hard reset, quit emulator i configuration <- ten przycisk będzie Ciebie interesował. Klikasz na niego i Twoim oczom ukazują się różne "zakładki" w których możesz ustawić konfiguracje emulatora. Znajdź zakłade "memory" i kliknij na nią, wtedy powinny się pojawić takie opcje jak memory size oraz kickstart <- to Ciebie powinno zainteresować. "kickstart" dzieli się na image i key. Klikasz na "..." w polu image, teraz podajesz adres pliku "KICK13.ROM" znajdujesz go (powinien być w katalogu z emulatorem) i klikasz na niego dwa razy. Klikasz na "ok" i koniec.
Mam takie pytanie odnośnie tego jaką gre chcesz uruchomić??
Ostatnio zmieniony 20 lis 2003, o 10:22 przez Fre, łącznie zmieniany 1 raz.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
looser

Post autor: looser »

Dzięki ! za wyjaśnienie zamieżam uruchomić super giere mega-lo-mania POLECAM !!
looser

Post autor: looser »

Niestety znów mam problem zrobiłem tak jak mi wyjaśniałeś lecz gdy prubuje włączyć gre znika obraz przez chwile coś miga ale po chwili znów nie ma obrazu i blokuje sie mi komp. może zle puszczam gre bo robie to tak : W ramce disk images w DF0 wpisuje trajektoria gry, pliku z numerem 1 W DF1 robie to samo tylko daje tam plik z numerem 2 :cry: Będe prubował dalej w inny sposób najwyżej coś zrypie ale prosze o pomoc :evil: POWOLI BRAK MI CIERPLIWOŚCI
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Przypuszczam że masz źle skonfigurowany emulator. Oto przykładowa konfiguracja dla emulatora "Winfellow".
Zakładka CPU: instruction set - 68000;
Zakładka memory: memory size - chip 512KB; Fast 8MB; bogo 1024KB; kickstart - image (tutaj wkładasz "kick13.rom")
Zakładka various: show LEDs in emulation window <- zaznacz (przynajmniej będziesz wiedział kiedy emulator pracuje)
Zakładka gameport: gameport equipment - gameport 1 > mouse; gameport 2 > keyboard;
Reszta ustawień robisz wedle własnego uznania (nie powinny wpłynąć w znaczący sposób na emulacje).
Ta konfiguracja działa z grą "mega-lo-mania" <- przed chwilą sprawdzałem.
Pamiętaj jeszcze jedno: "cierpliwi żyją dłużej!"
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 43
Rejestracja: 25 kwie 2003, o 09:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Gregory »

A może sprawdź na WinUAE. WinFellow ma już trochę lat za sobą, i ma prawo mieć problemy z działaniem na niektórych konfiguracjach. Sprawdzić nie zaszkodzi, a na pewno nic nie zepsujesz.

Ściągnij ten plik: http://www.amiga.elbi.pl/progs/config.rar
Po rozpakowaniu, plik config.uae zgraj do katalogu 'Configurations'. Uruchom emulator, w zakładce Configurations wcisnij na 'config strefa emu...", dalej tak samo jak w WinFellow. Nie zapomnij o zgraniu pliku 'Rom' do katalogu z emulatorem.
looser

Post autor: looser »

Ustawienia co prawda były złe ale gdy przestawiłem na takie jakie mi podałeś nic sie niezmieniło chyba sprubuje z innym prodgamem
looser

Post autor: looser »

SORY chciałem napisać że sprubuje z innym programem :oops:
ODPOWIEDZ