Alien Breed Tower Assault CD32 ISO prosze

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Francuzzz
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2008, o 02:04

Alien Breed Tower Assault CD32 ISO prosze

Post autor: Francuzzz »

Witam wszystkich mam taki oto problem

Pobrałem gierke w iso y tej stronki

http://www.dream17.co.uk/downloads.php?cat=2

Nooo i teraz mam to w iso zamontowalem do wirutalnego napedu za pomoca alkohola mam WinUAE 1.5 mam kika 3.1 mam cd32ext. no i te 2 kiki montuje w zakladce romy ustawiam na quickstart cd32 i nizej to samo noo i odpalam i pisze mi takie cos

THE SELECTED SZSTEM ROM REQUIRES A 68020 WITH 32 BIT ADDRESING OR 68030 OR HIGHER CPU

Jestem zielony wiec pytam sie co zle robie lub co zapomnialem dodac prosze o odp czekam pozdrawiam.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Ściągnąłęm z tej strony zarówno Alien Bredy oraz Wormsy CD 32 i obie te gry pod
emulatorem WinUAE w wersji 1.5.1 się uruchomiły. Do podmonowania obrazów iso
użyłem Daemon Toolsa w wersji 3.47, a następnie po uruchomieniu WinUAE 1.5.1
kliknąłem w zakładce "Paths" na "Rescan ROMs" i w zakładce "Quickstart" wybrałem
"Model: CD32" oraz to samo w "Configuration: CD32". Kliknąłęm "Start" i po ukazaniu się
logo Amiga CD32 obie gry się uruchomiły poprawnie. Na codzien jednak używam
WinUAE 1.0, bo chodzi bez lagów na moim kompie, gdyż mniej więcej taka wersja była
stworzona w czasie (luty 2004) kiedy kupiłem swój komputer. A nowsze wersje
niestety mają większe wymagania i na nich w grach dźwięk nie jest częśto - pomimo
ustawień - zsynchronizowany z obrazem. Pod wspomianą 1.0 również obie gry się
uruchomiły bez błędów. Dlatego pewnie przyczyną mogą być niewłaściwe kickstarty.
Na prywatną wiadomość dostałeś link strony www, na którą wrzuciłem oba pliki .rom.
Wystarzy je wypakować do katalogu .\WINUAE\ROMS\ i wszystko powinno działać.
Plik: Kickstart v3.1 rev 40.60 (1993)(Commodore)(CD32).rom (CD32 KS ROM v3.1 rev
40.60 (512k)) musi być jako "Main ROM file", drugi plik o nazwie: CD32 Extended-ROM
rev 40.60 (1993)(Commodore)(CD32).rom (CD32 extended ROM rev 40.60 (512k)) musi
być jako "Extended ROM file". Ważne jest też, że o ile się nie mylę to powyżej wersji 1.3
WinUAE należy od nowa w zakładce "Paths" klikać na przycisku "Rescan ROMs", gdyż
nowsze wersje emulatora mogą nie wykryć kickstartów, które to bez problemu były
wykrywane poprawnie przez wcześniejsze wersje (ja tak mam jeżeli chodzi o jeden
model Amigi, ale dla CD32 też powinno sięwykryć jako available). Ważne jest także, aby
w "ROM path" była poprawna ścieżka do kickstartów czyli najlepiej .\WINUAE\ROMS\
Napisz tutaj czy teraz działa - jeżeli nie, to będe kombinował, ale myślę że będzie ok :)
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Francuzzz
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2008, o 02:04

Post autor: Francuzzz »

Działa działa dzieki tylko jest taki problem jak odpale alien breeda TA
gra normalnie dziala puki nie wezme tasmy z nagraniem jak juz ja biore przed kanałem do cyvilian zone jak i na colony to gra zaczyna migotac sniezyc nie da sie grac wszystko jest zamazane co to moze byc odpalalem tez z floppy i tego problemu nie bylo a tu sniezy i grac sie nie da
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Jak już to póki - najlepuiej stosuj sprawdzanie pisowni, bo po gałach razi taki błąd.
A co do problemu to nie wiem co poradzić, ja grałem tylko chwilę i się z tym dlatego nie
spotkałem, może ktoś inny coś poradzi. Być może ustawienie w zakłdace "CPU" opcji
"Match A500 speed" coś pomoże albo ewentualnie w "Chipset" jakieś zmiany ustawień.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ