Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: VeloN »

Witam staram się z emulować poprawnie system na UAE oraz gry WHDLOAD na tym emulatorze. Z przykrością muszę stwierdzić, że takie gry jak np. Shadow Of The Beast III Czy Mortal Kombat 1 sobie nie radzą w wersji HD na tym emulatorze i teraz moje pytania są następujące:

1. Ma ktoś poprawną konfigurację do systemu i gier whdload? (o ile w ogóle to idzie ustawić:/)
2. Czy UAE w ogóle nadaje sie do uruchamiania gier whdload?
3. czy jeżeli dźwięk w grach w wersji na HD mam przyspieszony lub zanikający jak w grze Golden Axe czy też Pinball Dreams to na Amidze 1200 którą zamierzam kupić będę mieć podobnie?
4. ma ktoś również poprawnie działającą wersję pod uae OS 3.9? bo ja ściągnąłem z neta i mam problemy:/ niby działa ale źle:/

z góry
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne no i za pomoc w skonfigurowaniu UAE.
A500 Kick13 1MB Ram :)
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: olesio »

VeloN pisze:Witam staram się z emulować poprawnie system na UAE oraz gry WHDLOAD na tym emulatorze. Z przykrością muszę stwierdzić, że takie gry jak np. Shadow Of The Beast III Czy Mortal Kombat 1 sobie nie radzą w wersji HD na tym emulatorze
Linka do wersji HDF gry Morltal Kombat 1 oraz 2 podesłałem Tobie na priva. W strefie zarzutu masz te
same gry w wersji do gry online pod emulatorem WinUAE Kaillera. Bo rozumiem, że przez UAE masz na
myśli WinUAE. Także w Strefie zrzutu masz rara z moją konfiguracją na której uruchamiam pod WinUAE
wersja 1.1 system Workbench 3.1 praktycznie "goły" tylko wgrane mam spolszczenie i używam pod nim
WHDLoad 16.8. Dla niekórych gier, co chodzą za szybko albo nie chcą się uruchomić od razu jak np. gra
"Fire Force", należy ustawić prędkość na Amigę 500 i wyłączyć JIT. Co do nazwy pliku z konfiguracją to
dlatego jest 3a żeby był na początku okna z konfiguracjami, bo sortowanie jest alfabetyczne. Co do gry
"Golden Axe" to także na prywatną wiadomość podesłałem Tobie linka do wersji hdf, z którą nie powinno
być problemów. U mnie działa ok. Popatrzysz sobie na spokojnie jak jest skonfigurowana. A na przykład
jeśli chodzi o gry pod AGA, to konfiguracja - z tego co kojarze - jest taka sama tylko wtedy w zakłądce
"Chipset" dajesz AGA. Jeszcze słowo co do pamięci, w mojej konfiguracji 3a.uae są włączone RTG oraz
Z3 Fast, ale przez WHDLoad nie są wymagane. Natomiast co do OS 3.9 nie pomogę. Jedyne systemy, z
jakich wiem jak korzystać, to "goły" WB 3.1, AIAB oraz WB DeathMieszka. W razie pytań pisz z jaką grą
pod WHDLoad miałeś jeszcze problemy, to ja się postaram zrobić wersję z plikopartycją hdf gotową do
uruchomienia pod WinUAE i podam Tobie link na Prywatną Wiadomość. W ogóle to ja nie mam raczej
problemów z grami pod WHDLoad na WinUAE 1.1. Wyjątkiem do tej pory jaki kojarze była Dune 2 gdzie
był problem z save'owaniem (trzeba czekać około 58 sekund aż zapisze, w trakcie czarny ekran) i Ishar 3,
który także po zapisie gry przestawał reagować na myszkę. No a tak to wszystko na ogół w grach jest ok.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: VeloN »

ja używam najnowszego winuae
A500 Kick13 1MB Ram :)
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: olesio »

Ja używam wersji 1.1 bo na nowszych dźwięk mi się spóźnie często w grach. Powodem jest zbyt słaby,
bo pochodzący z 2004 roku komputer. A jak używasz najnowszej wersji to sprawdź gry i konfigurację,
którą Tobie podałem. Powinno jeżeli Twój komputer wyrabia - raczej wszystko działać bez "zakłóceń'.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: VeloN »

tak czy siak takich sytuacji na A1200 nie będę mieć? chociaż słyszałem że na nie zarejestrowanym whdload nie wszystkie gry chodzą
A500 Kick13 1MB Ram :)
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: Blod »

VeloN pisze:tak czy siak takich sytuacji na A1200 nie będę mieć? chociaż słyszałem że na nie zarejestrowanym whdload nie wszystkie gry chodzą
To prawda, ale to wynika z niezarejestrowania WHDLoad, a nie problemów sprzętowych.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: VeloN »

ale jeżeli gra sie w ogóle uruchamia na emu i dziala tylko dziwnie to to jest wina Winuae czy na amidze bede miec to samo?
A500 Kick13 1MB Ram :)
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: Blod »

Musisz dojść do powodu dla którego gra "działa dziwnie" i zastanowić się czy to samo będzie się działo na prawdziwej Amidze.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Winuae OS 3.1 i gry WHDLOAD

Post autor: OSH »

Największe problemy przy WHDLoad sprawiają procesory 040/060 i mapowanie Kickstartu.
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
ODPOWIEDZ