Problem z uruchomieniem "Inferior"

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Bwele
Posty: 77
Rejestracja: 4 lut 2009, o 14:10

Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: Bwele »

Czy komuś udało się odpalić tę grę pod WinUae z wersji dostępnej na przykład na planetemu? Bo u mnie gra zdaje się nie rozpoznawać dysku drugiego, o który prosi po odegraniu intra i wyświetleniu planszy tytułowej.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: olesio »

Wersję z planetemu zcrackowaną przez Zenith uruchomiłem pod WinUAE 1.1 bez
żadnego problemu i wystartowałem grę. Może dlatego, że drugi dysk należy także
"włożyć" do stacji DF0: kiedy gra o niego poprosi. Uruchomiłem na konfiguracji o
nazwie ecs20 (czyli CPU: 68000 Fastest possible; Chipset: ECS Agnus; ROM: 2.0;
RAM: 2 MB Chip, 1 MB Slow, 8 MB Fast. Czyli tak jak podają na BackToTheRoots.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Bwele
Posty: 77
Rejestracja: 4 lut 2009, o 14:10

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: Bwele »

Hmm, no to nie wiem co jest problemem. Zmieniłem konfigurację na proponowaną przez Ciebie i używam tylko pierwszej stacji, a i tak z dysku drugiego nie chce czytać (wiem, bo włączyłem emulację dźwięku stacji). Używam co prawda WinUAUE 1.5.3, ale wątpię, by miało to coś do rzeczy.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: olesio »

Ja używam wersji 1.1 z tego powodu, że mój komputer pochodzi z początku 2004 roku
i pod nowszymi wersjami WinUAE czasem jest problem z dokładną emulacją dźwięków,
bo komputer jest po prostu za słaby. Jednak z ciekawości sprawdziłem pod WinUAE - w
wersji 1.5.3 dokładnie i także gra się uruchamia. Nie umiem tylko przerwać intra, bo z
ekranu cracktra wynika żeby wciskać lewy przycisk myszki, ale to nic nie daje. Jeszcze
dodam, że używam konfiguracji, która ma zmaist emulacji dźwięku stacji, pokazywanie
ledów na dole ekranu (zakładka Miscellaneous) i dzięki nim widzę że po "włożeniu" do
DF0: drugiego adfa bez problemu się on ładuje. Plik kickstartu też raczej musimy mieć
taki sam, bo gdyby coś było z nim nie tak to gra chyba w ogóle nie pokazałaby intra itd.
Jak coś, do "Strefy Zrzuru" wrzuciłem swoje konfiguracje pochodzące z back2theroots.
Sprawdź na nich, tylko pliki kickstartów mam pewnie nazwane inaczej niż Ty, to zmień.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: Blod »

Wtrącę swoje 0.03PLN: konfiguracje używane w opisach gier oraz dostępne do ściągnięcia na emulacja.net, to dokładnie te same których używa Back2Roots.
|||||||||||||||||>--- [90%]
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: olesio »

Blod: Tak, wiem(y). Jednak tej gry nie ma na emulacji, a według BTTR nalezy ją uruchomić
na konfiguracji ecs13, a w uwagach jest napisana że gra nie ładuje się pod WinUAE, ale to
za pewne dotyczy bardzo starej wersji emulatora, bo ta informacja nie jest aktualizowana.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Bwele
Posty: 77
Rejestracja: 4 lut 2009, o 14:10

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: Bwele »

Chyba mój komputer jest jakiś upośledzony (komputer lub użytkownik), bo nadal nic się nie zmieniło, wartość na tym zielonym wskaźniku LED u dołu po włożeniu dysku 2 dochodzi do 02 i zatrzymuje się. Nie chcę Wam marudzić i zawracać głowy, jak nie zagram akurat w "inferiora", wielki dzwon nie zabije, a skoro Wam działa, a mnie nie, to niezbity dowód, że skopane jest coś u mnie. Popróbuję jeszcze. Ale dziwne, bo tylko z tą grą tak mi się dzieje.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z uruchomieniem "Inferior"

Post autor: olesio »

To już nie wiem co może być przyczyną. Obrazy dyskietek i emulatory mamy z tego samego źródła na pewno.
Kickstart też nie powinien się różnić. Moją konfigurację też dostałeś, także nie wiem co jeszcze może pomóc.
Może to jakiś błąd związany z kompem czy systemem, ale wątpie. Może napisz po pomoc jeszcze na "English
Amiga Board" w dziale prb.WinUAE. To może jak dołączyssz logi tekstowe z emulatora to autor coś doradzi?
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ