north and south - pelny ekran?

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
ancek
Posty: 7
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 20:33

north and south - pelny ekran?

Post autor: ancek »

Witam. Proboje emulowac ta gierke na winuae ale nie udaje mi sie zrobic nic zeby gra wyswietlala sie na pelny ekran. Nawet jesli wybiore fullscreen mode w emulatorze to wieksosc ekranu jest czarna, a gra wyswietla sie w znacznie mniejsza w srodku. Ktos wie jak temu zaradzic?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: north and south - pelny ekran?

Post autor: olesio »

Tak niestety chyba będzie. U mnie na Windows XP Home SP2 starsze wersje WinUAE jak i te nowe,
ustawienia w zakładce Display konfiguruję w taki sposób jak to widzisz na zrzucie ekranu. I wtedy
obraz mam rozciągnięty na cały ekran. Tylko że wiadomo na monitorze LCD LG 19 calowym obraz
jest wielki, ale inaczej nie mogę i nie umiem ustawić wyświetlania. Można dać 800x600 ale wtedy
tak jak zauważyłeś będzie mniejsze okienko po środku, a obok czarne pasy. U mnie też mimo, że
w grach które oczywiście "udzwignie" mój komputer z 2004 roku grafika jest ok, lecz pod WinUAE
aby mieć obraz na całym ekranie musze ustawić emulator właśnie w taki spsób. Może tutaj ktoś
inny doradzi Tobie lepsze rozwiązanie, ale ja u siebie innego nie znajdę, sterowniki do katy pod
XP do karty GeForce FX 5200 instalowałem najnwosze jakie znalazłem, a DitectX'a mam 9.0c ;/
Obrazek
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ancek
Posty: 7
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 20:33

Re: north and south - pelny ekran?

Post autor: ancek »

dziwna sprawa, bo u mnie pole RTG mode jest wyszarzone i nie moge zmienic na fullscreen.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: north and south - pelny ekran?

Post autor: olesio »

Ale ustawienie "Fullscreen" w polu "Native mode" powinno skutkować uruchomieniem gry na całym ekranie.
A nie wiem dlaczego pole "RTG mode" masz wyszarzone może coś z DirectXem albo driverami do karty gfx.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: north and south - pelny ekran?

Post autor: norbi »

RTG dotyczy sie emulacji karty graficznej na Amidze, wiec jesli nie przydzieliles emulowanej karcie pamieci bedziesz mial szre pole.
Dla wiekszosci gierek RTG nie jest potrzebne.

Uzyj opcji w FILTRACH do ustawienia pelnego ekranu.

Pamietaj rowniez ze gierki moge uzywac rozdzielsci 320x200, 320x256 + overscan (ta czarna ramka)
Cale zamieszane spwodowowane jest tych ze Amiga uzywa standardu PAL lub NTSC do wyswietlania obrazu.
Obraz telewizyjny ma z gory narzucone parametry a obraz najlepszy jest na srodku wiec i tak zastosowano w Amidze.
Przy emulacji trzeba to wziasc pod uwage, bo np. jesli ustawisz na sztywno FULLSCREEEN na 320x200 to w przypadku gry SuperFrog obetnie duza czesc ekranu (ta gra uzywa overscan)
ancek
Posty: 7
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 20:33

Re: north and south - pelny ekran?

Post autor: ancek »

norbi pisze:
Uzyj opcji w FILTRACH do ustawienia pelnego ekranu.
Kurde za cholere nie umiem sie w tych filtrach wyznac:/ moglbys jakos bardziej szczegołowo opisac jak to ustawić?
ODPOWIEDZ