Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
ci-res
Posty: 33
Rejestracja: 31 mar 2005, o 19:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: ci-res »

Tak jak w temacie, otrzymuje taki komunikat gdyu chce odpalic nowo zainstalowana gre A-Train.
Gre instalowalem WHLoadem 16.9, mam zainstalowane biblioteki MUI.
Gdzies przeczytalem ze trzeba zainstalowac takze kickstary, ktore mozna sciagnac na aminecie, czy jakos tak.
Zrobilem to, tak jak bylo w instrukcji, czyli wrzucilem caly katalog kickstarts do DH0:Devs/, tak ze teraz w katalogu DEVS mam katalog
kickstarts z owymi kickstartami, a mimo tego otrzymuje ten sam komunikat.
Sprawdzilem ten katalog, czy jest tam ten plik, o ktorego pyta gra, no i jest! kick34005.a500.RTB i drugi z inna koncowka...
W paczce, ktora sciagnalem byl tez program Skick, ktory pokazuje i pozwala zmieniac kickstarty, ale gdy go odpalilem, to pokazuje mi tylko
kickstart, ktorym odpalilem Wb, nie ma innych do wyboru.
Co jest bo juz glupieje, mecze sie z tym od 2 dni?
Zrobilem cos zle?
Aha mam zainstalowanego WB 3.1 - jakby ktos pytal...
Prosze o pomoc!

Wczesniej mialem problem z instalacja, bo sie okazalo ze w dh0:c/ nie ma pliku installer :]
A gdy go przerzucilem z dyskietki Install (Wb 3.1), to sie okazalo ze jest za stary zeby zainstalowac ATraina przez whload, dopiero pozniej znalazlem innego i dziala, ale teraz ten problem - kurcze czy ja kiedys odpale pierwsza zainstalowana gre?
Bo taki komunikat ze czegos nie ma, a widac na gole oko ze jest, troche wkurza!!! Jak nie ma jak jest!?
Chodzi o ten devs:kickstarts/kick34005.a500...

POMOCY...HELP...!!!
...::CI-RES AMIGA RULEZ!!!::...
ci-res
Posty: 33
Rejestracja: 31 mar 2005, o 19:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: ci-res »

O dziwo po uruchomieniu gry filemasterem, z katalogu atrain/data/atrain DZIALA!
Czemu nie chce sie odpalic poprzez WB i ikone?
...::CI-RES AMIGA RULEZ!!!::...
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: olesio »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś nieprawidłowy plik kickstartu, ale skoro pod FileMasterem działa - to dziwne.
Ja testowałem pod WinUAE i starszą wersją plikopartycji autorstwa DeathMieszka (to jest ta wersja z laską na tapecie),
a także z WHDLoad ściągniętym ze strony projektu czyli najnowsza jaka jest dostępna wersja - no i działa. Dla pewności
sprawdź kickstarty z tej paczki na http://odsiebie.com/plik/5403383---808b.html może WinUAE "pomaga" jakoś, bo owy
emulator z tego co wiem potrafi nieraz lepiej i mniej błędnie emulować Amigę i działać inaczej niż ta prawdziwa Amiga.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ci-res
Posty: 33
Rejestracja: 31 mar 2005, o 19:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: ci-res »

olesio pisze:Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś nieprawidłowy plik kickstartu, ale skoro pod FileMasterem działa - to dziwne.
Ja testowałem pod WinUAE i starszą wersją plikopartycji autorstwa DeathMieszka (to jest ta wersja z laską na tapecie),
a także z WHDLoad ściągniętym ze strony projektu czyli najnowsza jaka jest dostępna wersja - no i działa. Dla pewności
sprawdź kickstarty z tej paczki na http://odsiebie.com/plik/5403383---808b.html może WinUAE "pomaga" jakoś, bo owy
emulator z tego co wiem potrafi nieraz lepiej i mniej błędnie emulować Amigę i działać inaczej niż ta prawdziwa Amiga.
No ale ja wlasnie emuluje amige winuae ;)
Ok sproboje z tymi twoimi kickstartami...

A narodzilo sie drugie pytanie dot. gry SWOS 95/96, zainstalowalem ja i ni pietruche nie chce ruszyc - klikam w ta duza ikone SWOS i nic sie nie dzieje, nawet pod filemasterem nic sie nie dzieje...nawet blad nie wyskakuje - poprostu nic.
Czy jest ci cos wiadomo nt. instalacji swosa na HD ?
Moze to jakis znany problem...

PS! Ja uzywam wlasnej plikopartycji z zainstalowanym WB 3.1

MOZE KTOS INSTALOWAL SWOSA 95/96 NA WINUAE HD I PODZIELI SIE WSKAZOWKAMI
...::CI-RES AMIGA RULEZ!!!::...
ci-res
Posty: 33
Rejestracja: 31 mar 2005, o 19:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: ci-res »

Dobra rezygnuje, co bym nie instalowal to sie odpalic nie chce, teraz soccerkid zainstalowalem i nic.
Na dobra sprawe nie ma w katalogu nawet pliku do odpalenia, tylko obrazy dyskietek, klikajac na ikone soccer kid, tak jak w przypadku SWOSA nic sie nie dzieje.
ZAL ZAL ZAL!
I ktos tu pisal ze amiga ma lepszy system niz windows, taaa wlasnie widze, ze mimo instalacji gra nie odpala :)

Ze wzgledu na mile wspomnienia z prawdziwa amiga, rezygnuje z dalszych prob, bo szkoda psuc wspomnienia!
...::CI-RES AMIGA RULEZ!!!::...
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: norbi »

To pozostan przy emulacji Amigi bez twardego dysku.
Gierki uruchamiaj z dyskietek(adf) , tak jak na oryginale.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: olesio »

ci-res: z czym Ty masz takie problemy. Mi zawsze WHDLoad działał, ale ja używam osobnych
przez siebie hdfów dla każdej gry osobnego. A SWOSa jak i inne popularne zagraniczne gry w
wersji dla WHDLoad ściągaj z http://whdownload.com i nie powinno być problemów albo to
mogę Ci poradzić co Norbi, graj z dyskietek, czekaj długo i się męcz. Skoro taka prosta rzecz
jak uruchamianie gier WHDLoad Tobie nie wychodzi. Używaj może partycji DetahMieszka, bo
albo coś masz z tą swoją pomieszanie i nie dojdziemy co jest nie tak, WHDLoad ma być w C,
a WHDLoad.prefs najlepiej w S i wszystko powinno działać. Do tego jak masz klucz, to go w
katalogu L umieść. Albo może zainstaluj czyaty WB 3.1 według tutoriala na poniższej stronie,
bo nic innego nie wymyślimy, wszystkim WHDLoad działa na ogół, tylko Ty masz jakieś cyrki,
że z pod FileMastera Tobie działa a z pod ikony już nie: http://jambo.abime.net/howto.php
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: Anthrox »

Olesio, zapominasz o naszych EXEkach! :D
One są idealnym rozwiązaniem na takie problemy ;P
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Dos-Error:#205 on reading "devs:kickstarts/kick34005.a500".

Post autor: Shoonay »

ci-res pisze:I ktos tu pisal ze amiga ma lepszy system niz windows, taaa wlasnie widze, ze mimo instalacji gra nie odpala :)
Ty patrz, a u mnie działa po ręcznym przekopiowaniu nawet, a to niedobry ten mój system ;)
ODPOWIEDZ