X-Out

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wolfer
Posty: 49
Rejestracja: 8 sty 2006, o 16:41
Lokalizacja: Turek

X-Out

Post autor: Wolfer »

Chciałbym, by ktoś podał mi odpowiednią konfigurację, tak by działała bez zarzutu. Mnie gra albo się nie załadowuje lub zacina gdy wybieram wiele ulepszeń do statku itp. Sprawdzałem na wersji Win UAE 0.8.27 i na 2.0
http://hol.abime.net/1611
Anticipation of Death is Worse than Death Itself.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: X-Out

Post autor: olesio »

Ja bym Tobie proponował nie bawić się z adfami, bo w ogóle jak dla mnie granie na emulatorze z
użyciem obrazów dyskietek jeżeli gra ma wersje WHDLoad, działająca z twardego dysku, mija się
z celem. Bo nawet na moim starszym komputerze z początku 2004 roku, da się pod XP emulować
Amigę na tyle sprawnie że radzę użyć wersji WinUAE 1.1 albo nowszej i pobrać z tej strony - z
działu "Emulatory" plik "Partycja z zainstalowanym WB 3.1 i dodatkowym oprogramowaniem,
opracowana przez DeathMieszko" a następnie wersję gry działającą pod kontrolą WHDLoad ze
strony: http://www.whdownload.com/games.php?nam ... arch=X-Out i w nią grać. Taka gra
z twardego dysku działa o wiele lepiej, bo to wersja oryginalna, no a poza tym o wiele szybciej
się ładuje - nie trzeba tyle czekać. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, chętnie Ci pomogę.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
haynor
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2003, o 16:43
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: X-Out

Post autor: haynor »

Problem w tym że większość osób nie ma pojęcia o systemie amigi bo zwyczajnie lata temu mieli amigę 500 i to wszystko, whdload to tym bardziej dla nich czarna magia. Większość osób które miały kiedyś taką podstawową konfigurację takie motanki nie interesuję. :wink:
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: X-Out

Post autor: biegu »

JA powiem tak, miałem kiedyś amigę 500 i jakoś nie przywykłem używać gier z twardego dysku. Mam zainstalowany system i wiele gierek na nim. Ale jakoś wolę te dyskietkowe. Owszem te z HD szybciej sie wgrywają, niekiedy ładniej wyglądają dodatkowo posiadają demka ale... NIE MA TRAINERÓW :D jakoś inny klimacik. Na mojej a 500 przyzwyczailem sie do tej zmiany dyskietek i że trzeba było troszkę poczekać. Kwestia gustu :)
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: X-Out

Post autor: olesio »

Ja Was rozumiem, na PC wolę grać pod WinUAE z hdfów z zainstalowanymi grami na hd.
Jednak sam czasami odpalam moją Amigę 1200 i gram w Sensible World of Soccer, ale z
dyskietek, bo standardowa konfiguracja pozwala na uruchomiene tylko niektórych gier
pod kontrolą WHDLoad i to jedynie w przypadku uruchomienia ich zaraz po rebootcie.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
haynor
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2003, o 16:43
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: X-Out

Post autor: haynor »

Osobiscie mam A1200 więc grywam już tylko w gry z HD (głównie WHDLoad ale czasami zwykłe instalki - w końcu jeszcze wiele gier nie ma instalki WHDLoad). Dla kogoś jednak kto chce zagrać w grę z dzieciństwa i nie mam ochoty się bawić WHDLoad itd. to proste odpalenie konfiga A500 i wrzucenie adf'ów jest w sam raz.
ODPOWIEDZ