WinUae 2.3.3

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

WinUae 2.3.3

Post autor: Mierzwus »

Otóż pojawił mi się dziwny problem związany z dźwiękiem od czasu gdy wymieniłem podzespoły komputera i zainstalowałem win7. problem tyczy ze gdy są jakieś głośniejsze momenty gry to dźwięk się psuje jak gdyby było sprzężenie, albo głośniki by nie wydalały. Nie jest to może wielki problem bo te buczenie da się zignorować ale tego nie miałem wcześniej więc wolałbym tego też nie mieć teraz. Co i gdzie powinienem poszperać? Lub podajcie mi swój cfg do emulatora.

CFG korzystałem cały czas ze strony serwisu jak i kickstart 1.3
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: WinUae 2.3.3

Post autor: Shoonay »

Z Twojego opisu i swojego doświadczenia stawiałbym na to, że to nie ma nic wspólnego z emulatorem tylko musisz powyłączać wszystkie źródła nagrywania dźwięku w panelu karty dźwiękowej, ale jak zauważyłeś to tylko w emulatorze i podczas odtwarzania muzyki czy grania (w "normalne" gry ;)) tego nie masz to nie wiem.

Zdefiniuj dokłądniej albo nagraj ten dźwięk. Na pewno chodzi Ci o buczenie, a nie "trzaskanie"?

To drugie jest normą na emulatorze jak ustawisz zbyt mały bufor dla dźwięku, i/lub zbyt mocożerny tryb graficzny.

Natomiast sprzężenie może spowodować tryb "nasłuchu" dźwięku wychodzącego z komputera i jednoczesne go ponowne odtwarzanie (np.: podłączony mikrofon pozostawiony blisko głośników), to może być zarówno problem z kabelkami jak i programowy.
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Re: WinUae 2.3.3

Post autor: Mierzwus »

No bardziej jednak nazwałbym to tym trzaskaniem i tylko w emulatorze to mam
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: WinUae 2.3.3

Post autor: Shoonay »

W takim razie spróbuj tak, u mnie działa idealnie: bufor dźwięku na 3, w Misc przestaw Graphic API na DDraw a w Filter na none.

Jeśli przy takich ustawieniach nadal trzeszczy to poszukaj najnowszych sterowników dźwiękowych, ale jak masz dźwiękówkę na płycie głównej to nie liczyłbym na cuda.

Warto też upewnić się że masz zainstalowane te hotfixy dla W7: KB2670667, KB2653312 i KB2538047.
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Re: WinUae 2.3.3

Post autor: Mierzwus »

Działa idealnie. Wystarczyło zmienić ten bufor dźwięku na 3, bo tego drugiego nawet nie zauważyłem gdzie przestawić.

Dziękuję, temat można zamknąć
ODPOWIEDZ