szukam "The pay off" - leveli do gry Cadaver

Tu możesz pisać o grach, których nie możesz znaleźć (zanim napiszesz, przeczytaj regulamin działu)

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

szukam "The pay off" - leveli do gry Cadaver

Post autor: krocionóg »

występują w postaci level disk'u, zastępującego dysk 2 zasadniczej gry. Znalazłem to na planetemu i na polskim odpowiedniku, jednak tu i tam jest to ta sama wersja i jest ona uszkodzona (na ile pozwala mi to stwierdzić moja skromna wiedza) - po wejściu do jednego z pierwszych pomieszczeń w grze ekran zaczyna migać na czerwono i niebiesko, okienko "power" w emulatorze mryga, słychac bulgot, syk i pierdzenie :wink:
Z góry dziekuję za pomoc w poszukiwaniach. Wsiewo charoszewo z nowym godam!
1991 - to był rok!
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

próbowałeś się pobawić konfiguracjami winUAE ? zmiana kicka, zmiana na emulation 100 % ?
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

Aliens pisze:próbowałeś się pobawić konfiguracjami winUAE ?
Emulation speed 100%, generalnie zszedłem do ustawień "gołej" pięćsetki, może cos przeoczyłem, ale sam Cadaver mi hula jak trzeba na tych ustawieniach.

Myślałem, ze to może niezgodność wersji gry i dodatku i posciągałem wszelkie dostępne Cadavery (cracked by ten, cracked by tamten), chyba bez różnicy.. nie wiem, czy to zależy od wersji czy po prostu jak popadnie (już sie w tym gubię), ale z kickiem 1.3 czasami wali się już przy ładowaniu ("key 880 checksum error") , a czasami wiesza sie w miejscu przeze mnie wczesniej opisanym już w czasie gry i w ten dziwny sposób - ostatnio jak widziałem coś podobnego na prawdziwej amidze, to nadawała sie ona później na śmietnik.

Przy kicku 3.1 zwykły Cadaver chodzi, natomiast "pay off" wali się zawsze przy ładowaniu, w tym samym miejscu co przy 1.3, tyle, że z napisem "no DOS disk in DF0".
1991 - to był rok!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Może to małe info Ci pomoże:
http://www.back2roots.org/Games/List/C/00/
Works only with the Trainer Version from Cadaver!!!
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

Dzięki za wskazówkę!
Ale co znaczy trainer version? Byc może oznacza to wersję zkrakowaną, z jakimś oczojebnym intro (raczej nie wyobrażam sobie tej gry z nieśmiertelnością - tak naprawdę wiele by ona nie dawała).
Myślałem, ze to może niezgodność wersji gry i dodatku i posciągałem wszelkie dostępne Cadavery (cracked by ten, cracked by tamten)
i może rzewczywiście jest tak, że przy wresji bez "trainera" w ogóle się nie ładuje i jest "checksum error", a z trainerem "pay off" wchodzi, ale pada, bo jest po prostu uszkodzona. musze to dzisiaj raz jeszcze sprawdzić.
Gdyby ktos miał pomysł, co to trainer version, proszę o cynk.
1991 - to był rok!
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

trainer version to wersja z cheatami. na planetemu masz takie wresje [t+2, t+4 i grupa ktora zrobila trainer]

np. [t+2 Subway]
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

To się potwierdza - z wersją bez trainera wogóle nie wchodzi, z trainerem wchodzi, ale jest najprawdopodobniej skopane - wali się zawsze w tym samym miejscu (przynajmniej u mnie). Trza mi szukać innego rom'a :cry: .
1991 - to był rok!
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

Ok, poszukiwania zakończone. dowiedziałem sie, że gra została źle zkrakowana i nie pójdzie choćbym stanął na rzęsach - Cadaver wali się na początku 2 a Pay off na początku 1 levelu.

Dostępny na emulacja.net adf można więc traktować jako jednoetapowe demko (zresztą dotyczy to chyba wszystkich adf'ów Cadavera w sieci)

lipa :cry:
1991 - to był rok!
Awatar użytkownika
radonix
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2007, o 15:46

Post autor: radonix »

Witam! ( to mój 1st post ;) )

Może w przypadku Cadaver'a pomogą obrazy dyskietek na ATARI ST, które można ściągnąć ze strony Planet Emulation ? Jest tam tego trochę . . .
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

radonix pisze:Witam! ( to mój 1st post ;) )

Może w przypadku Cadaver'a pomogą obrazy dyskietek na ATARI ST, które można ściągnąć ze strony Planet Emulation ? Jest tam tego trochę . . .
Debiut niezbyt udany, pierwszy i niewypal.
Gry z atari pewnie tez probojesz uruchomic na c64?
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
ODPOWIEDZ