Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Tu możesz pisać o grach, których nie możesz znaleźć (zanim napiszesz, przeczytaj regulamin działu)

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

Witam, i wszystkiego najlepszego w nowym roku. Słuchajcie, mam problem, jak miałem kiedyś Amigę to miałem takie 2 gry edukacyjne:
ABC Chemii firmy Ego (1995)
Historia Polski firmy Alderan (1993)
Przeszukałem cały internet: za pośrednictwem google, na hostingach, w sieciach p2p, na serwerach ftp i znalazłem jedynie szczątkowe informacje lub zdjęcia. Za nic nie mogę znaleźć obrazów dyskietek (adf). Może ktoś z Was jest w posiadaniu tych gier/programów, lub potrafi wskazać jakąś stronę, serwer ftp czy cokolwiek gdzie mógłbym je znaleźć? Z góry dziękuję.
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: zeku »

elo..

to tak "ABC Chemii", mam oryginał, nawet próbowałem adf'a skrobnąć, ale dysk jest zabezpieczony przed zgraniem.. niby zrobiłem go do .mfm'a..
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: olesio »

"ABC Chemii" wrzuciłem Tobie na http://olesio.eu/ABC_Chemii.MFM - tylko nie wiem "z czym się ten format je". Żeby chodził pod WinUAE. Anthrox już założył wątek na forum The Company. I jeśli uzyskamy tam odpowiedź od bardziej doświadczonych userów, to podam Tobie tutaj szczegóły. Po rzadkie polskie gry i programy spróbuj zwracać się na PW do usera zeku. Albo wpadnij na nasze forum. Bo na emulacje ludzie w sumie też zaglądają, ale może nie wszyscy. Niestety to forum jest trochę w fazie marazmu :/

EDIT: o zeku mnie ubiegł. To może doprecyzuje jak to ogarnąc pod WinUAE, o ile się da. Czy trzeba prawdziwej Amigi i zgrania na fizyczną dyskietkę. I grania na real Ami.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Anthrox »

W takim razie MFM trzeba przekonwertować do IPF.
Na Amigę istnieje odpowiedni tools. IPF WinUAE już łyknie -- oczywiście potrzebna jest biblioteka capdsi.dll do tego
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

Spoko, fajnie że w tej sprawie się coś dzieje, teraz pozostaje kwestia przekonwertowania tego obrazu mfm na ipf (a nalepiej na adf bo ten jest bardziej powszechnym formatem wśród emulatorów amigi).
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

Olesio, ściągnąłem tą paczkę MFMLight ale dla mnie to jakaś czarna magia. nawet nie wiem czy są to pliki do uruchomienia na amidze czy na pc (choć plik *.doc sugerowałby że są to pliki które jakoś można otworzyć pod windą, ale nie wiem).

Założyłem 2 tematy na zagranicznych forach:
- na Lemonamiga:
http://www.lemonamiga.com/forum/viewtop ... 749#115749
- na English Amiga Board
http://eab.abime.net/showthread.php?p=994680#post994680

może się coś ruszy. Przed założeniem tematów szukałem czegokolwiek o konwersji mfm na ipf ale bez skutku.
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: olesio »

Meloman: programy z tej paczki są oczywiście pod Amigę i bez problemu uruchamiają się pod Workbenchem. Tylko, że i tak nie wiem jak z nich prawidłowo skorzystąc. A na EAB odpowiedział Tobie Polak, ale podał On linki do innych produkcji - od innych firm.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

olesio pisze:(...) ale podał On linki do innych produkcji - od innych firm.
Wiem.

Koleś na EAB poradził mi żebym użył MFMWarp - odpisałem że nie wiem jak go uruchomić na emulatorze już nie mówiąc o użytkowaniu. Może ktoś z Was się zna? W ogóle to zacząłem szukać tego MFMWarp i znalazłem jeszcze parę innych -warpów, które umożliwiają konwersje obrazów dyskietek m. in. Trackwarp: http://www.whdload.de/whdload/ tu jest dostępny także WWarp o którym gdzieś czytałem że też to też konwerter.
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: olesio »

@Meloman: zrobiłem to, mfm na niestandardowy adf stworzony WinUAE zapisał się bez błędów. Gra bootuje na kickach powyżej 1.3. Ale mam to samo co norbi opisał na forum TheCompany. Gra pokazuje "Przedstawia" ze skopaną grafiką. Po kliknięciu na krótką chwilę widać coś jakby ekran gry, ale jego dolną część u samej góry ekranu. Po czym pokazuje się GURU i następuje reset Amigi. Według norbiego mfm może być źle zrzucony. Wiecej w stanie nie jestem nic poradzić. Mogę próbować napisać do kogoś z ekipy WHDLoad. Ale kiedy i czy znajdzie czas nam pomóc, o ile przyczyną nie jest wadliwy mfm, to cięzko jest mi odpowiedzieć.

EDIT: napisałem e-maila z prośbą do Psygore aby zbadał tego MFM'a. I dał mi znać czy da się jakoś uruchomić tę grę pod WHDLoad. Wiadomo, on ma największą wiedze przy ogarnięciu tematu uruchomienia zabezpieczonej gry z twardego dysku. A poza tym w ogóle na e-maile odpisuje. Ponieważ wiadomo na info od WEPL'a czy niestety teraz również StingRay'a trzeba długo czekać, a czasem byc może tonąc w gąszczu wiadomości jakie za pewne otrzymują, nie odpiszą wcale.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

olesio pisze:@Meloman: zrobiłem to, mfm na niestandardowy adf stworzony WinUAE zapisał się bez błędów. Gra bootuje na kickach powyżej 1.3. Ale mam to samo co norbi opisał na forum TheCompany. Gra pokazuje "Przedstawia" ze skopaną grafiką. Po kliknięciu na krótką chwilę widać coś jakby ekran gry, ale jego dolną część u samej góry ekranu. Po czym pokazuje się GURU i następuje reset Amigi. Według norbiego mfm może być źle zrzucony. Wiecej w stanie nie jestem nic poradzić. Mogę próbować napisać do kogoś z ekipy WHDLoad. Ale kiedy i czy znajdzie czas nam pomóc, o ile przyczyną nie jest wadliwy mfm, to cięzko jest mi odpowiedzieć.
Lipa. Swoją drogą, przed świętami założyłem temat na PPA i użytkownik _arti napisał że chyba ma i poszuka ale od tamtej pory nie ma odzewu. Ale jeszcze poczekam.
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

Olesio wygląda na to że ten obraz mfm jest uszkodzony. Mamy jeszcze jakieś inne opcje?

Jak możesz to daj mi linka do tego uszkodzonego adfa, ok?
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: olesio »

W wątku http://eab.abime.net/showthread.php?p=994996#post994996 jak sam widziałeś, Galahad twierdzi ze mfm nie jest jednak uszkodzony. Ale nie da się go tak łatwo zapisać do custom adfa, którego już wywaliłem. Ale nic Ci on nie da, bo będziesz miał przy naszym nieudolnym dumpie robionym mfmwarpem takie same efekty błędów jakie opisał na forum TheCompany norbi. Poczekajmy czy coś wymiatacze WHDLoadowi wymodzą, bo ja na pewno nie mam aż takiej wiedzy.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Meloman »

Jak już zapewne wiecie, dzięki pomocy gości z EAB udało się uzyskać obraz adf ABC Chemii. Dziękuję wszystkim tutaj za wsparcie. Obraz dyskietki wrzuciłem na swój dysk google: https://drive.google.com/file/d/0B_pbr9 ... sp=sharing. Chciałbym jednak zaznaczyć że nadal szukam programu Historia Polski od firmy Alderan.

Tak czy inaczej, dzięki! :D
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
Awatar użytkownika
Tomo
Posty: 26
Rejestracja: 1 lis 2005, o 12:32
Lokalizacja: Zebrzydowice / Poznań

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: Tomo »

Czy Historia Polski nie byla czasem dostepna na plytach CD z Magazynu Amiga (pamietam, ze byla zamieszczona w chyba dwoch czesciach) ? Czy chodzi o zupelnie inny soft ?
erav
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2014, o 01:58

Re: Szukam 2 gier: ABC Chemii i Historia Polski

Post autor: erav »

Ja też tak cos kojarzę.
ODPOWIEDZ