Z PC Na Amigową Dyskietke

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Fazzy4
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2003, o 13:12

Z PC Na Amigową Dyskietke

Post autor: Fazzy4 »

No właśnie można czegoś takiego dokonać?? I jeśli tak to prosze o info :) Np. zgrać zwykłego pasjansa z PC "FreeCell" na amigową dyskietke :)
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

I ile razy bylo juz takie pytanie?
Mowilem zrobic FAQ, zeby po raz tysieczny nie odpowiadac:
NIE!!! Nie da sie na pececie nagrac amigowej dyskietki jezeli
z Individual Computers nie kupisz karty
Catweasel (glownie z racji tego, ze pecet to badziew i niczego poza
soba samym nie uznaje - w tym rowniez innych formatow zapisu na
dyskietki - to nie to co Amiga :D
)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

I moze jeszcze uruchomic na Amidze tego pasjansa?
Fazzy4
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2003, o 13:12

Post autor: Fazzy4 »

No jasne, że odpalić na amidze!! To aż takie dziwne?? Inaczej bym nie pytał!! Ale widze, że Amiga to takie ograniczone stworzonko, które obsługuje tylko swój format nie to co PC... Wystarczy WinUae i już szalejemy na plikach amigowskich zamienionych na czytelne dla PC...
Pozdro
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Gratuluję fantazji,a Amiga nie jest ograniczona,a tym bardziej nie jest stworzonkiem :evil:
Fazzy4 pisze: które obsługuje tylko swój format nie to co PC... Wystarczy WinUae i już szalejemy na plikach amigowskich zamienionych na czytelne dla PC...
no właśnie... obsługuje dzięki emulatorowi, sam pecet gów#! potrafi a Amiga obsługuje wiele formatów,zresztą Amigafan już o tym napisał :evil:
A zresztą żaden szanujący się amigowiec nie chciał by odpalać pod Ami badziewnego pasjansa od Billa debila :twisted:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

prowokator :?: 0_o
czy może maniak windowsowego pasjansa?
a może to i to :/
If you live with apes man, it's hard to be clean
Fazzy4
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2003, o 13:12

Post autor: Fazzy4 »

Ani to ani to :) Nie jestem fanem pasjansów, wręcz nie gram w ogóle w pasjanse:] Nie jestem też prowokatorem:] (tak mi sie wydaje)... Denerwuje mnie tylko troche, że niektórzy tak sie zachwycają czymś co nie jest aż takie fantastyczne... Spójrzmy prawdzie w oczy... ile % wszystkich użytkowników komputerów na świecie używa Amigi?? Jeśli zbierze sie 3% to będzie dobrze... Większość to jednak użytkownicy PC. Dobra dobra już więcej nic nie pisze :P Nie chce sie narażać na to że bede musiał zmienić nicka :) Zresztą i tak pewno ten temat zostanie zamknięty... Pozdro dla wszystkich użytkowników Amigi i PC
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A zastanawiales sie dlaczego ludzie jezdzą garbusami, czy innymi kultowymi samochodami?
Przeciez mogą kupic cos nowego.
Ja Ci moge powiedzec ze na mojej Amidze moge zrobic to co ty na pececie :) Nawet jak bedzie mi sie chcialo to uruchomie tego pecetowego pasjansa. Tylko po co? Jesli na Aminecie jest podobnym kilka innych.
Ale jesli mnie pamiec nie myli to w MuppetShow byl pewiem mis o podobnie brzmiącym imieniu do twoje ksywy, wiec bedziemy twoje wypowiedzi brac w taki sam sposób jak tamtego misia kawały :D
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

norbi: ne wiedzialem, ze oglądasz mapety :D
Ostatnio zmieniony 18 sie 2004, o 00:23 przez DeathMieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Ogladalem i to jeszcze w wersji kukiełkowej. To byly czasy. :)
Ja wiem i pamietam jak nazywal sie ten miś. Chcialem troche Fazzy4'iego zmusisz do myslenia
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

norbi pisze:Ja wiem i pamietam jak nazywal sie ten miś. Chcialem troche Fazzy4'iego zmusisz do myslenia
jeśli on tego jeszcze nie widział to nadal aktualne :D

btw. powiem Ci, że ja też oglądałem mapety i chyba tak samo w wersji, którą podałeś, byly swietne ale to było kupe lat temu... i pamiętam jeszcze, że ogladałem też fraglesy :)
Fazzy4 pisze:Ani to ani to :) Nie jestem fanem pasjansów, wręcz nie gram w ogóle w pasjanse:]
to pograj w sapera - uczy logicznego myslenia
Fazzy4 pisze:Denerwuje mnie tylko troche, że niektórzy tak sie zachwycają czymś co nie jest aż takie fantastyczne...
Fazzy4 pisze:Spójrzmy prawdzie w oczy... ile % wszystkich użytkowników komputerów na świecie używa Amigi?? Jeśli zbierze sie 3% to będzie dobrze...
acha, czyli dla Ciebie amiga nie jest fantastycznym :) komputerem tylko dlatego, ze malo kto jej uzywa? czy Ty oceniasz dany komputer po liczbie jego uzytkownikow? linux'a tez malo kto uzywa i czy ma to znaczyc, ze jest on gorszy od windows? nie wydaje mnie sie..
Fazzy4 pisze:Dobra dobra już więcej nic nie pisze :P Nie chce sie narażać na to że bede musiał zmienić nicka :) Zresztą i tak pewno ten temat zostanie zamknięty... Pozdro dla wszystkich użytkowników Amigi i PC
nicka pewnie nie bedziesz musial zmieniac tak samo nikt nie zamknie tego topiku chyba, ze Ty albo ktos tutaj przegnie pałę, jak narazie jest jeszcze ok, no i musisz rozwiazac zagadke :D
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
shg
Posty: 38
Rejestracja: 10 sie 2004, o 15:20
Lokalizacja: KK(K?)
Kontakt:

Post autor: shg »

Nie znam tego systemu więc on jest be. To co używam jest the best.
Jak tak można?

Amigi używam na codzień i nie wydaje mi się, żeby ten komputer był ograniczony (poza prędkością)
PC używam, gdy potrzebuję trochę więcej mocy obliczeniowej (to bardzo rzadko), do netu (niestety mam Neo+ i SAGEM, więc na Ami sobie nie posurfuję :( ) no i do oglądania filmów.

Na Ami słucham muzyki, programuję, przeglądam rozmaite rzeczy (texty dokumentacje, schematy), chciałem nawet pisać na niej pracę dyplomową w TeX, ale projekt nie wypalił (pracy nie dokończyłem, ale nie z powodu "ograniczoności" ami, bo z tym zadaniem radziła sobie bez problemów)
Poza tym moja ami steruje nadajnikiem (taki domowy radiowęzeł), pełni funkcję ośmiokanałowego analizatora stanów logicznych. no i na niej programuję mikrokontrolery.

Ciekawe, czy na PC da się coś wydrukować na uszkodzonej drukarce igłowej (2 igły z 24 złamane) tak, żeby wyglądało jak ze sprawnej drukarki? Bo na amidze się da.... :D

Oprogramowania na ami jest tak dużo, że znajdzie się odpowiednik prawie każdej pecetowej aplikacji.

A tak BTW.
Na amigę istnieje emulator PC (PCTask), pod którym da się zainstalować windows i w ten sposób uruchomić pasjansa :D Tyko po co to komu?
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Ja może nie w temacie, ale nonstop mnie to dręczy. Co oznacza skrót btw?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

by the way :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Thx.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Zablokowany