Przerobka ADF na DMS

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Przerobka ADF na DMS

Post autor: Atalante »

Szukam programu pod PC, ktory pozwolilby na zamiane Plikow ADF na DMS. Mam hurtowa ilosc ADFow i chcialbym je jakos wygodnie poprzerabiac (oj leniuszkiem jestem :D ). Zaznaczam, ze nie chodzi mi o programy dzialajace pod UAE tylko pod Windoza lub Linuxem.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nie ma czegos takiego, no chyba ze napiszesz :)
Nawet na Amigę nie ma takiego programu, chodz jest skrypt AREXX, ktory to załatwia.
Zamiast DMS mozesz popakowac ADFy zipem, a na Amidze odpakujesz to programem TransADF
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Pod Amiga pare by sie znalazlo (jak tylko przekopie kompakty :D), chodzilo mi glownie o to, ze te pliki maja dosc dlugie nazwy i zeby je przepakowac pod emulatorem musialbym je najpierw poskracac, a jest troche do skracania :D .
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Milego szukania :D
I tak nie znajdziesz.
A po co chcesz przepakowywac?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Juz znalazlem, ADF2DMS, po prostu wygodniej jest mi uzywac DMSow jako format rdzennie Amigowy, i od razu moge je przewalac na dyskietki, nawet na A500, poza tym tez nie ma z nimi problemow w UAE.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

I jak Ci dziala ten programik ADF2DMS?
Czyzby to byl ten skrypt z Aminetu:
http://wuarchive.wustl.edu/pub/aminet/u ... DF2DMS.lha
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nie wiem czy dziala, bo jeszcze nie sprawdzalem, jak wroce do domciu to sprawdze i dam znac jak sie sprawuje. :)


Najprawdopodobniej to ten skrypt, chociaz sciagnalem go z innej strony, ale co to moze byc innego jak ma te sama nazwe :?


Jak bede u siebie to sprobuje jeszcze cos znalezc, chociaz skoro mowisz, ze nic innego nie ma to nie wiem czy jest sens.

A cos jest nie tak z tym skryptem?

Wlasnie sie doczytalem na sieci, ze XDMS tez ma mozliwosc konwersji z ADF na DMS :shock:, fajnie mozna bedzie konwertowac nawet pod linuxem, ciekawe tylko jak to sie sprawuje?
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Atalante pisze:Wlasnie sie doczytalem na sieci, ze XDMS tez ma mozliwosc konwersji z ADF na DMS :shock:, fajnie mozna bedzie konwertowac nawet pod linuxem, ciekawe tylko jak to sie sprawuje?
a czasem nie odwrotnie? o ile wiem (i uzywam) xDMS jest tylko depackerem (DMS -> ADF)
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

http://fellow.sourceforge.net/old_versi ... nsfer.html

Na tej stronie pisze, ze mozna ale czy faktycznie to jeszcze sprawdze, ale na swoim komputerku, bo ten tutaj to ma problemy nawet z emulowaniem Atari :D,

Ja tez uzywam XDMSa razem z UAE, ale nigdy nie uzywalem go do zamiany ADFow na DMSy, tylko do tego, zeby mozna bylo z DMSow korzystac na emulatorze.
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Atalante pisze:http://fellow.sourceforge.net/old_versi ... nsfer.html

Na tej stronie pisze, ze mozna ale czy faktycznie to jeszcze sprawdze, ale na swoim komputerku, bo ten tutaj to ma problemy nawet z emulowaniem Atari :D,

Ja tez uzywam XDMSa razem z UAE, ale nigdy nie uzywalem go do zamiany ADFow na DMSy, tylko do tego, zeby mozna bylo z DMSow korzystac na emulatorze.
pod tym linkiem co podajesz jest stara wersja (1.2) i tylko dla DOS-a

sciagnij sobie z tąd najnowsza 1.3 (w paczce sa binarki dla DOS-a, Linux-a i AmigaOS-u oraz zrodelka do wlasnorecznego skapilowania)
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Dzięki, juz sciągam :)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Mineło kilka dni a Atalante jeszcze sie nie pochwalił, czy dziala mu program do przerabiania ADF na DMS. Czyzby takiego programu nie było jednak na peceta? :D
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

W XDMS nie udalo mi sie przerobic ADF na DMS, wiec pod peceta nie ma takiego programu tak jak mowil Norbi :( , przepraszam cie stary chyba ciut za bardzo sie tutaj madrzylem, bylem pewny, ze cos znajde. No ale coz, mylic sie jest rzecza ludzka :)
ODPOWIEDZ