A600 i twardziel - Pomocu !

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
tomabart
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 08:36
Lokalizacja: lubuskie

A600 i twardziel - Pomocu !

Post autor: tomabart »

Witam wszystkich !

Jakiś czas temu zatęskniłem do dobrego kompa zwanego Amigą.
Nie czekając długo nabyłem (okazyjnie) A600.
Szybko dokupiłem dyskietki (około 300) i oczywiście twardziela (1.2 Gb)
i tu się zaczął problem z twardzielem nie mogę nic zrobić (oczywiście wszystko odpowiednie podłączone) ale okazało się że pomimo napisu na dyskietkach WB, że jest to wersja 2.05 po wgraniu okazało się , że jest to wersja 2.0 i w tym WB nie ma wykrywania twardzieli ( chyba żę się mylę )

Więc moje pytanie skierowane do osób które są gotowe mi pomóc jest takie: czy jest możliwe ściągnięcie z neciku tej wersji ( WB 2.05 ) , czy porostu może ktoś poprostu by mi nagrał na dyskietki a ja za tą operację bym zapłacił.

Pozdrawiam wszystkich Amigowców i czekam na odpowiedź.

PS a może jest jeszcze inna możliwość zainstalowania twardziela na Amisi a ja o niej nie wiem ?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

"Czlowieku co Ty wiesz o Amidze?"
2.05 musi byc ROM.
Odpal Amige bez niczego i zobacz jaka podaje wersje ROMu (obok animacji "wkladanej dyskietki")
Jezeli masz ROM co najmniej 37.350 to nie bedzie problemu. Jezeli masz natomiast starsza wersje (np 37.299) to za "Chiny Ludowe" nie uruchomisz na tym twardego dysku.
Musialbys kupic nowe kosci ROMu (ale latwiej Ci bedzie na allegro sprzedac te A600 i kupic druga z ROMem 37.350 - czyli wlasnie 2.05)
tomabart
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 08:36
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: tomabart »

a szanowny znawco amigi prosze sobie wyobrazic ze pierwsze co wykonałem po zakupie amisi to wlasnie kupno kosci ( odpowiedniej do obsługi twardziela)
a co do twojej odpowiedzi to nie masz racji zeby twardziela mozna bylo zobaczyc i co kolwiek na nim podzialac to trzeba mies dyskietke o nazwie jezeli dobrze pamietam install a ja ma workbencha ver2.0 i nie ma takiej dyskietki a w ver 2.05 jest ( byc moze to ja nie mam kompletu dyskietek ) jezeli tak to wielkie sorrki
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nie obrazaj sie tak zaraz, my tu tylko pomagamy :) Dyskietka nazywa sie HD install na niej jest hdToolbox i tego potrzebujesz. Z Workbencha 2.0 moze byc trudno dostepna, latwiej bedzie o dyskietke z systemu 3.0, ale nie dam glowy, ze program pojdzie. Sprawdz jeszcze raz dokladnie jaka masz wersje kickstaru, albo na fioletowym ekranie, albo w about w workbenchu. i podaj na forum. Jak 37.299 to zle (ja taka mialem), od 37.300 w gore, powinno dzialac. Sprawdz tez, moze masz co z tasma do twardego i dlatego nie dziala.


Mam tutaj dyskietke HD Install, od workbencha 3.1, ale w adfie, jak chcesz to podaj maila to Ci wysle. W domu powinienem miec tez na dyskietce, ale za predko tam nie bede, spakowalbym ja wtedy DMSem.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Dyskietka Install jest dostępna od Workbencha 2.04 wzwyż.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Sprawdz kabelek+zworki na dysku czy wszystko jest dobrze ustawione (na single lub master).
Dyskietka install nie jest tak naprawde potrzebna. Jedyne przydatne tam narzedzie to program do dzielenia dysku na partycje HDToolBox. Ale rownie dobrze mozesz to zrobic innym programem z aminetu.
HDToolBox jest praktycznie identyczny do systemu 3.1 (dopiero w pozniejszym sa zmiany) wiec mozesz spokojnie uzyc tego z 3.1 lub 3.0 System 2.05 wcale nie jest konieczny (konieczny jest jedynie rom co najmniej 2.05 bo w nim jest scsi.device, ktore obsluguje dysk)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Mozna tez uruchomic komputer z dyskietki na ktorej bedzie scsi.device oraz odpowiednia moutlista dla HDD
ODPOWIEDZ