FAT95 i CD-ROM

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

FAT95 i CD-ROM

Post autor: Wirus »

witam, czy istnieje mozliwosc (jeśli tak to jak) zainstalowania fat95 dla cd-romu?
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A od kiedy plyty CD zapisywane sa w FAT16 lub FAT32?
A to ze nazwy z plyt nagranych na pececie (w JOLIET) sa ucinane to wina starego filesystemu obslugi CDROM na Amidze.
Jesli skorzystac z CACHECDFS (OS3.5, OS3.9) lub z ALLEGRO (FASTATA) to nazwy nie beda uciete
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

ale ty sie wszystkiego czepiasz :), ja sie tylko zapytalem bo zainstalowalem CDFS i mi z plyt ucinal nazwy, to samo sie dzialo z dyskietkami wiec myslalem ze to fat95. Zara sprawdze ten cachecdfs lub allegro. w razie problemow napisze :)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

ehhh, nie moge se dac rady z tym cd-romem. cachecdfs i allegro nie moge znalezc, sciagnolem jakis amiCDFS, i nie potraie go zainstalowac, robie wszystko dokladnie jak w intrukcji i dupa zbita :cry: . Prosiłbym o jakąś wieksza pomoc, bo bardzo zalezy mi na tym, Norbi :twisted: tylko sie nie smiej ze mnie, wiem ze jestem poczatkujacy :wink:
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

To ty malo wiesz o plytach CD i formatach jakie moga miec.
Amiga juz wczesciej mogla odczytywac dluzsze nazwy, ale wymyslono JOLIET (Windows) i sie namieszalo :)
Jesli chcesz przenosic gierki za pomoca CD to pakuj te gierki np. zipem, albo rarem, lha a potem je odpakowuj na Amidze. Wtedy nazwy sie zachowaja.
A jak juz zainstalowas oprogramowanie do CDROM na HDD to ustawils odpowiednio UNIT i DEVICE w moutliscie do CDROMu ?
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

norbi moglibysmy sie jakos na gg umowic bo tak na forum sie glupio gada i za dlugo czeeka, bysmy sie dogadali na gg, :wink: mow do mnie jak do poczatkujacego, nie wiem co to jest ten unit, a device sa w folderze "devs" :D jak instalowalem to przerzucilem tylko pare plikow do devsów i uruchomilem instalator, i wszystko dzialalo spox, ale tylko do czasu gdy zresetowalem amige, wtedy plik ktory przerzucilem do devsow nie dzialal, wyskakiwal komunikate ze nie moze go otworzyc ale normalnie byl w devsach.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
ODPOWIEDZ