PCI Catweasel

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

PCI Catweasel

Post autor: !Gregor! »

Witam
Czy ktoś posiada jakieś dokładne informację na temat karty PCI Catweasel?
Jeśli tak to proszę o by je tu zamieścił. :P
Oto co mogę powiedzieć o karcie PCI Catweasel od siebie:

Tak wygląda Zdjęcie 1 Zdięcie 2

Dzięki tej karcie można nagrywać dyskietki w formacie Amigowym (na Pc) i podobno można podpiąć do niej Amigową klawiaturę. Ale podejrzewam ,że to nie wszystko co ona potrafi.
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

...Będę sprawdzać na google ,zanim zacznę zawracać dupę. Będę sprawdzać na google ,zanim zacznę zawracać dupę. Będę sprawdzać na google ,zanim zacznę zawracać dupę. Będę sprawdzać na google ,zanim zacznę zawracać dupę. Będę sprawdzać na google ,zanim zacznę zawracać dupę... :D

A tak poważnie. Nie chodzi oto ,że nie mogłem takich informacji znaleźć w ogóle. Po pierzę, nie mogłem znaleźć takich informacji w języku polskim. :P A po drugie, chciałem żeby taki temat był na miejscu. Gdy ktoś znowu napisze nowy temat w stylu „Jak nagrać Amigowe gry na Pc?” to się go odeśle tutaj. Nie wszyscy wiedzą o istnieniu karty PCI Catweasel. :wink:
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Są juz 4 wersje tej karty.
Karta jest produkcji Individual Computers.
W wersji do peceta (bo pewnie taka Was interesuje, bo jest też wersja do Amigi) karta potrafi czytać formaty różnych dyskietek:Amigi, Macintosha, Atari, Commodore i kilku innych. Jest to zwykła karta PCI, z kontrolerem stacji dyskietek (zarówno do małych stacji jak i dyżych) i ROMem zawierającym formaty zapisu tychże komputerów.
Cena karty u producenta (wersji MK4) to 99 Euro (+przesyłka z Niemiec) ale oni nie przysyłają pojedynczych sztuk do Polski bo im się to nie opłaca (wiem, bo kiedyś chciałem bezpośrednio u nich kupić kartę sieciową do Ami X-surf2)
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

424,71zł (1euro=4,29zł) za kartę rozszerzeń to raczej sporo, ze złota to ona chyba nie jest. :D
S.E.G.A RULES Obrazek
Luca

Post autor: Luca »

Jestem zainteresowany kupnem tej karty, ale możecie mi powiedzieć, kto ją może mi sprowadzić ? Pozdro :D
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Napisz do eFunzine lub do Matay
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Jakby tak kosztowała 100zł to bym sobie sprezentował tą kartę. :)
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Tak, tak, a ja bym ją sobie ściągnął z internetu, ale za dużo zajmuje :lol: :lol: :lol:
Zapewne są jakieś sklepy w Polsce, które sprowadzają to to w jakiejśtam ilości.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Luca

Post autor: Luca »

Panowie - bez przesady - kosztuje ona tyle ile zapłaciłem za Amisię 600 - możemy mieć nadzieję, że stanieje - ale ja tak długo nie będę czekał, no chyba, że budżet mi zejdzie :D
.::edit::.
napiszcie mi jak WinUAE współpracuje z tą kartą - czy wtedy widzi te dyskietki ?
Pozdro :D
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Narazie nie ma co liczyc na obsluge stacji dysków przez Catweasel pod Winuae w taki sam sposób jak na prawdziwej Amidze. Moze w przyszlosci.
Dyskietki mozna odczytywac i zapisywac pod Windowsem w taki sam sposób jak na Amidze pod systemem
Luca

Post autor: Luca »

Sorry, że czadzę, już sprowadzają mi tę kartę , tylko, że mam podstawową a600 i jak mam obraz ndos w formacie adf, zastanawiam się jak przegram ją do Ami. Może dołączą jakieś programy?
Gość

Luca

Post autor: Gość »

Ps. Jest nowa wersja tych kart 8) - a ja się załapałem 8)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Luca pisze:Sorry, że czadzę, już sprowadzają mi tę kartę , tylko, że mam podstawową a600 i jak mam obraz ndos w formacie adf, zastanawiam się jak przegram ją do Ami. Może dołączą jakieś programy?
Jesli bedziesz mial juz karte, to na pececie przygotujesz dyskietke dla Amigi.
Tylko nie zapomnij zrobic opisu z uzytkowania tej karty PCI
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

No i co z tym catweaselem? Luca do tablicy :mrgreen:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ