Nie moge spobie poradzić z spolszczeniem do colonization

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2004, o 15:56
Lokalizacja: Częstochowa

Nie moge spobie poradzić z spolszczeniem do colonization

Post autor: Szczepan »

Mam taki problem korzystam z emulatora WinUAE, ściągnąłem sobie colonization ale w angielskiej wersji,a ze ze mną z angielskim to nie zabardzo więc chcialem sobie sciągnąć spolszczenie z AMINETu. Tak też zrobilem.
Następnie rozpakowywuje go do mojego "twardego dysku" w którym mam gry na amigę. Uruchamiam WinUAE, zaznaczam twardy dysk, i uruchamia mi sie amiga dos. Tam klikam na stworzony twardy dysk. Utworzył mi sie nowy katalog pod nazwą colonization pl. Wchjodzę w niego i pokazują mi sie dwie ikonki instaluj colonization pl i colonizationPL.guide. Naciskam na instaluj colonization. Niestety wyskakuje mi bląd :"Unable to open your tool c: instaler". I teraz mam takie pytania:
1. co mam zrobić?? Moze mieliscie tez taki problem?? jezeli tak to proszę o bardzo dokładne podanie kolejności co mam robić gdzie wypkowywać pliki co naciskać w amiga dosie itp.
2. Czy skasować tamtą angielsko języczną wersjęi zacząć instalacje od nowa tylko tyle ze klikając na tą polską wersje???
PROSZĘ O POMOC
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Wyglada na to, ze w katalogu C: nie masz pliku instalera. Skad brales system Amigowy??
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

plik installer znajdziesz np. na dyskietce install dołaczonej do pakietu workbencha. Pogoogloj. Musisz go wrzucić do katalogu c: na twardym
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2004, o 15:56
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Szczepan »

oki ale skąd wziąc pakiet workbencha i co to znaczy pogoogloj
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Sciagnij sobie workbencha przygotowanego przez DeathMieszko. Pogoogluj znaczy wpisz w wyszukiwarke www.google.pl :wink:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2004, o 15:56
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Szczepan »

ok sciągnolem sobie tego workbencha ale gdzie go wypakować tam gdzie mam zainstalowanego winUAE, ja nie mam amigi(tearaz zauje ze sprzedalem moją 1200) i prawie wogole sie nie znam na emulacji tylko tyle ile jest w faq. oki wracając do tematu jakjuz rozpakuje to gdie te pliki wypakować i czy winUAE sam bedzie wiedzieł jakiego systemu ma uzywać (bo workbench to taki system operacyjny jak windows na pc???) czy bede mu gdzies musial bnapisać sciezke dostępu??
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Napisalem Ci na priva jak masz to zrobic.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2004, o 15:56
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Szczepan »

:P Atalante jesteś wielki
dzieki bardzo wszystko ładnie chodzi.
Jeszcze raz dziekuje.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Szczepan pisze: ja nie mam amigi(teraz zaluje ze sprzedalem moją 1200) i prawie wogole sie nie znam na emulacji tylko tyle ile jest w faq. oki wracając do tematu jakjuz rozpakuje to gdie te pliki wypakować i czy winUAE sam bedzie wiedzieł jakiego systemu ma uzywać (bo workbench to taki system operacyjny jak windows na pc???) czy bede mu gdzies musial napisać sciezke dostępu??
Szczepan zadziwiasz mnie.
Miales Amigę i NIE WIESZ jak ją obslugiwac. Nawet nie wiesz jak sie pliki rozpakowuje i gdzie je nagrac.
Z emulowana Amigę obchodzi sie tak samo jak z prawdziwą, oczywiscie trzeba przestawic sie, ze wiele rzeczy jest emulowanych (FDD, HDD, GFX itd)
Piotr Bober
Zbanowany
Posty: 570
Rejestracja: 13 cze 2004, o 13:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Piotr Bober »

norbi pisze:Z emulowana Amigę obchodzi sie tak samo jak z prawdziwą.
No niewiem w prawdziwej amidze wsadzasz dyskietke i to wszystko a na emulowanej musi się babrać z ustawieniami i konfiguracjami. :x
Na wakacjach i zbanowaniu hura :P
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Norbi - przesadziłeś. Emulowanie Amigi jest trudniejsze od zabawy z prawdziwą Amigą - w ogóle emulacja każdego sprzętu jest z definicji trudniejsza, niż prawdziwe jego użytkowanie.
"Żyjemy tak, jak śnimy. Samotnie" - Joseph Conrad
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

crowley pisze:Norbi - przesadziłeś. Emulowanie Amigi jest trudniejsze od zabawy z prawdziwą Amigą - w ogóle emulacja każdego sprzętu jest z definicji trudniejsza, niż prawdziwe jego użytkowanie.
Ja się z nrobim zgadzam
Jeżeli ktoś umie czytać poradniki i manulale to emulacje będzie umiał w jednym palcu. Ja osobiście mam o wiele więcej problemów z prawdziwa amiga bo na emulatorze to kilka kliknięć i moge mieć wszystko co chce. Ale ludzie są leniwi...
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

crowley pisze:Norbi - przesadziłeś. Emulowanie Amigi jest trudniejsze od zabawy z prawdziwą Amigą - w ogóle emulacja każdego sprzętu jest z definicji trudniejsza, niż prawdziwe jego użytkowanie.
Majac A500 nie bedziesz uruchamial programów dla A1200, lub programów wymagajacych gfx i 040, a to czesto sie zdarza uzytkownikom Winuae.
Jesli znasz sie na Amidze wiecej niz tylko gdzie wklada sie dyskietki, to z obsluga emulowanej Amigi nie stwarza problemu.
Na prawdziwej Amidze z 040 z gfx uruchomisz mniej gierek niz na takim samych ustawieniach pod Winuae. Winuae jest bardziej "elastyczny", ale to juz zasluga programistów.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Niestety wiedza większości ludzi o Amidze ogranicza się do tego, że wiedzieli gdzie wkładać dyskietkę i podłączyć joystick.
Jak teraz nagle (dzieki emulatorowi) mogą używać trochę bardziej zaawansowanej Amigi niż A500 z 1MB to okazuje się, że nawet nie wiedzą co to Workbench (a przeciez każdy go dostał przy zakupie Amigi - mogliby go odpalić z czystej ciekawości, żeby zobaczyć co to jest)

Zawsze wtedy przypomina mi się kultowe pytanie z czasów Magazynu Amiga (starzy wyjadacze wiedzą o co chodzi) obrazujące wiedzę ludzi o Amidze: "To do Amigi da się podłączyć CD-ROM?" :D
Ja osobiście słyszałem jeszcze jedno tego typu - "Do Amigi da się podłączyć dysk twardy? Pewnie jakiś specjalny i to o małej pojemności." :D

Przy takich pytaniach powoli wszystko przestaje dziwić.
ODPOWIEDZ