Ludzie, pomocy!!!!

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
pitus_
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2004, o 19:51
Lokalizacja: Bielsko

Ludzie, pomocy!!!!

Post autor: pitus_ »

Od jakiegoś czasu naszła mnie chęć na granie w gry z amigi.Mam emulator na PC ale to nie jest to samo co granie na samej amidze, więc skombinowałem sobie Amige 500 z 1MB,Kickstart 1.3.Niestety to wszystko co mam.Czy jest jakas szansa abym odpalić te cholerne adf-y na tej amidze?? Przypominam ze nie mam kabla null-modem a zreszta nawet jak bym miał to jest chyba potrzebny Workbench do Amigi a jego również nie mam.Wiec czy jest jakaś szansa na zrobienie dyskietki na PC z grami które są w Adf-ie tak żeby potem amisia mi je czytała, jeżeli tak to prosze o rady.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Tak jest mozliwosc zrobienia dyskietek amigowych na pececie pod warunkiem ze bedziesz posiadal karte PCI Catweasel.
Inaczej nie da rady.
Pozostaje przenoszenie adf dyskietkami 720kb, lub kablem nullmodem.
Jest jeszcze inne wyjscie. Nalezy znalezc kogos kto na Amidze przegra Ci te adfy
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

adfy mozna tesh przenosic plytami. Oczywiscie wymagany CD-ROM w amisi. :)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Wirus pisze:adfy mozna tesh przenosic plytami. Oczywiscie wymagany CD-ROM w amisi. :)
A co w tym smiesznego ze mozna przenosic plytami CD?
Mozna tez za pomoca sieciowek polaczyc oba kompy, ale najlepiej podpiac Amige bezposrednio do internetu i zapomniec w ogole o pececie.

W pytaniu byla mowa o A500 wiec ograniczmy sie do dyskietek, albo do kabla nullmodem. (jak moze niektorzy nie wiedza, do A500 powstal naped CDROM)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

norbi pisze:Jest jeszcze inne wyjscie. Nalezy znalezc kogos kto na Amidze przegra Ci te adfy
a czy tutaj nie chodziło ci o przegranie z dysku na dysk? wiec mysle ze jak by byla mozliwosc i checi podlaczenia dysku to co za problem podlaczyc cd-rom.

Nie ma nic smiesznego w przenoszeniu adfow plytami. Sam korzystam z tej metody bo wydaje mi się najprostsza w wykonaniu. Mój usmieszek byl dla ładniejszego wyglądu posta :)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
ODPOWIEDZ