Zgrywanie programów z PC na Amigę 500 w prosty sposób

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Paqo
Posty: 13
Rejestracja: 14 lut 2004, o 23:02
Lokalizacja: Łomża

Zgrywanie programów z PC na Amigę 500 w prosty sposób

Post autor: Paqo »

Niedawno naprawiłem swoją starą Amigę 500 i zdobyłem twardziela do niej i dodatkową stację dyskietki, ale po paru latach dyskietki które lerzały i czekały teraz nie działają wszystkie, a dysk który zdbyłem nie jest widzialny przez amigę i ściągnełem programy i gry na pc ale jak zgrać na amigę?.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

najlepiej akbys mial rozszerzonko do okolo 2 mega, dla mnie najwygodniejsza forma to przez cd-rom, musialbys skolowac i podlaczyc cd-romza do amisi. mozna sie bawic cross dosem lub fat95 ale to bardzo czasochlonne i zmudne. ja polecam ci cd-romza :)

PS: "lerzały" przez samo ż :wink:
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: Zgrywanie programów z PC na Amigę 500 w prosty sposób

Post autor: norbi »

Paqo pisze:Niedawno naprawiłem swoją starą Amigę 500 i zdobyłem twardziela do niej i dodatkową stację dyskietki, ale po paru latach dyskietki które lerzały i czekały teraz nie działają wszystkie, a dysk który zdbyłem nie jest widzialny przez amigę i ściągnełem programy i gry na pc ale jak zgrać na amigę?.
Jaka dokladnie to Amiga?
Jaki ma kickstart?
Jak podlaczasz HDD do tej Amigi? (IDE, SCSI)
Po tych informacjach bedzie latwiej dobrac odpowiednie sposob i oprogramowanie do przenoszenia danych z pc na Amige.

ps.
ten hdd nalezy najpierw sformatowac, aby Amiga go widziala.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgrywanie programów z PC na Amigę 500 w prosty sposób

Post autor: Wirus »

norbi pisze:ps.
ten hdd nalezy najpierw sformatowac, aby Amiga go widziala.
hmmm, wydaje mi się ze "widzieć" amiga musi każdy dysk bez względu na to czy jest sformatowany czy nie. Po co formatować jeżeli się zaraz bedzie robiło partycje i znoof trza bedzie formatować. U mnie każdy dysk jaki podłączałem a podłączałem ich wiele niezależnie czy z peceta czy nowe, amiga widziała "a dokładniej "hd toolbox" widział od razu bez formatowania i dopiero po stworzeniu partycji formatowałem bo wcześniej nie miałem co formatować bo nie było partycji .:)

Ufff ile to się człowiek może napisać :wink:
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Wirus, nie wiemy co mial autor na mysli piszac, ze "Amiga nie widzi dysku"?
Amiga zobaczy dysk, ale trzeba miec program typu HDToolBox.
Dlatego pytalem sie o wiecej szczegolow dotyczacych tej Amigi i HDD.
Mozliwe ze Paqo podlaczyl dysk z peceta i dlatego Amiga z niego nie ruszyla.
Proponuje poczekac, az Paqo odpisze
Paqo
Posty: 13
Rejestracja: 14 lut 2004, o 23:02
Lokalizacja: Łomża

Paqo szczegóły

Post autor: Paqo »

Jest to Amiga 500 z płycie 500+ z nowszyni niż pięćsetka układami ale nie pamiętam numerów i dodatkowe 512 ramu z zegarem, a dysk jest fabryczny do A500 tylko na szerszej taśnie i niemogę go potpiąć do PC-ta.
i nie posiadam oprogramowania do obsługi w formacie Amigi dlatego muszę znaleść sposób na kopiowanie plików z PC-ta. Przy rozruchu botuje z dusku ale w wortbenchu go nie ma?. Jest na orguinalnym kontrolerze model ST-325N jest to seagete 20MB scsi, ale ma terz wejście na PC-oski ID tyle ża ma dodatkowu pin który w PC-toskiej taśmie jest zaślepiony i czy pod niego morzna podłączyć cd-rom. lub dysk 4gb
z PC-ta
Ostatnio zmieniony 22 lut 2004, o 21:06 przez Paqo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Bo to na pewno jest dysk SCSI i w pececie musialbys miec karte SCSI, zeby ten dysk podpiac.
Ten dysk do A500 jest "luzem" czy jest w obudowie podpinanej z lewej strony Amigi?
Na sieci mozna znalezc oprogramowanie, tylko musze wiedziec co to za kontroler SCSI podpinasz do A500.
ODPOWIEDZ