WB 2 lub wyżej na CDTV jak?

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
berni
Posty: 19
Rejestracja: 22 paź 2004, o 23:01

WB 2 lub wyżej na CDTV jak?

Post autor: berni »

Jak w temacie.

A dokładniej chcę zrobić sobie płytkę z WB i gierkami w wersji na dysk twardy. Problem polega na tym że do większości jest potrzebny WHDLoad a ten wymaga WB 2, któremu potrzeba kickstarta 2 a standardowo w CDTV jest 1.3.

Wiem że da sie wczytać kikstarta z dyskietki
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nigdy nie praktykowalem czegos takiego na CDTV. Nawet jesli to mozliwe, nie ma sensu, bo zabierze prawie cala pamiec.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
berni
Posty: 19
Rejestracja: 22 paź 2004, o 23:01

Post autor: berni »

a można w jakiś inny sposób zrdać na płytę programy/gry tak aby je można było uruchomić bezpośrednio z płyty i nie przeżucać ich na dyskietki?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nie znam takiego sposobu.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Zamiast na dyskietke, nagraj na plytke, tylko to troche "chore", bo z 700MB wykorzystasz tylko 880kb, ale jesli sie postarasz to mozna dyskietki nagrac na plytke (kazda dyskietka do osobnego katalogu) i zrobic odpowiednie przypisania ASSIGN, wtedy jest szansa ze gierki pojda z CD.
berni
Posty: 19
Rejestracja: 22 paź 2004, o 23:01

Post autor: berni »

Norbi mógłbyœ troszeczjke jaœniej nie jestem bardzo biegły w amigach i jak dotej pory sobie radzę ale nie wiem jak wpisać ASSING i gdzie
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Ja miałem CDTV i Two pomysł jest troche bez sensu.. Przy włączonym cd-romie i po wgraniu workbencha masz niewiele ponak 600k pamięci... Assign- są to przypisy. Musisz znać nazwy dyskietek z których zgrywasz pliki. Powiedzmy dyskietka się nazywa "henryk". Przerzucasz zawartość do np. katalogu cd0:gry/henryk i wykonaj polecenie ("execute" czy coś..) assign henryk: cd0:gry/henryk
Oczywiście całość można umieścić w startup-sequence lub zrobić z pomocą icon-x ale to dużo tłumaczenia..
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nie warto. Skutki beda marne.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
berni
Posty: 19
Rejestracja: 22 paź 2004, o 23:01

Post autor: berni »

powiedzmy że zrozumiałem :wink:

To są skutki myślenia jak stary pecetowiec bo tam nie ma takiego problemu daa się bez niczego zrzucić, więc myślałem że na ami będzie podobnie :cry:

W każdym bąć razie dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Berni zauwaz, ze gierki na peceta prawie od samego poczatku pozwalały na instalacje na HDD. Nie odwolywaly sie do konkretnych urzadzen (stacje dysków) tylko pobieraly pliki z katalogu w ktorym gra byla zainstalowana.
Na Amidze gry byly pisanie "niezgodnie z systemem", wiec mimo ze mozna bylo gry przegrac na HDD i tak gra domagała sie dyskietki.
Powstal pakiet WHDLOAD, ktory tą i inne sprawy zalatwia, ale trzeba miec wiecej niz 1MB, aby moc z tego skorzystac.
Wiem ze na sieci p2p krazy obraz plyty dla CDTV z pakietem kilkunastu(-dziesieciu) gierek przerobionych z wersji dyskietkowej.
ODPOWIEDZ