AmigaSys 1.7

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Gość

AmigaSys 1.7

Post autor: Gość »

Mam pytanie co to jest amigasys 1.7 pod winuae .

http://amigasys.fw.hu/
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Wygląda to na partycje workbencha , albo są to nakładki na system :)
Pietrek

Post autor: Pietrek »

Jest to plikopartycja pod Uae jak dla mnie o niebo lepsza od Workbench 3.1 PL HD Partition.Tam jest poprostu wszystkoczego porzeba.Dla przykładu
-IBrowse,przegladarka www
-Yam,klient poczty
-AminetRadio,program do słuchania radia internetowego
-JabberWocky,klient sieci jabber
-AmigaAmp,chyba nie musze tłumaczyć do czego to program
-AmiIRC,teżchyba nie trzeba wyjaśnień
-AmigaPDF,czytnik dokumentów w formacie PDF
-WHDLOAD,installer gier
Do tego gry,emulatory i wiele innych ciekawych dodatków które długo by wymieniać.
Wystarczy doinstalować LocalePL (ewentalnie amigg) i mamy systemik który spokojnie nam zastępuje winde.
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xFlesk »

jako milosnik ciekawostek zapodalem sobie partycje AmigaSYS 1.7 zeby zobaczyc co w niej jest rewelacyjnego tak naprawde.
pierwsze co to przyjemna oprawa graficzna (moze nawet podobna do naszego rodzimego Workbench 3.1 pl) jednak nie to mnie przekonalo.
AmigaSYS 1.7 ma w sobie prawdziwe multum oprogramowania amigowego przydatnego kazdemu amigowcowi (m.in. File Master 3.0, Perfect Paint, AmigaAmp, iBrowser itd). kazdy uzyty w tej partycji program (przynajmniej z tych ktore testowalem) chodzi bez zarzutow, ma wszystkie potrzebne biblioteki i pliki, inaczej sprawa sie ma w Workbench 3.1 pl gdzie aby posluchac mp3 tudziez uruchomic internet trza doinstalowac odpowiednie biblioteki i oprogramowanie oraz odpowiednio je skonfigurowac (co jest bardzo klopotliwe dla niedoswiadczonych Amifanow).
najwazniejsza jednak rzecz w AmigaSYS 1.7 ktora degraduje nasza "rodzima produkcje" (przynajmniej narazie ;) ) jest to, ze nareszcie udalo mi sie odpalic gre instalowana na HD (niestety mimo walk i staran na Workbench 3.1 pl nie udalo mi sie odpalic jeszcze zadnej gry).
podsumowujac:
AmigaSYS jest naprawde godny do polecenia kazdemu (moim zdaniem przebija rowniez tak znana partycje jaka jest Amiga Forever czy Amiga in the Box), instalacja nie przysporzy problemow nawet poczatkujacemu fanowi emulacji a wszystkich wyjadaczy zaskoczy iloscia zgromadzonego w niej softu (partycja zajmuje ponad 100mb).
zycze tylko aby nasz rodzimy Workbench juz w najblizszym czasie byl rownie bezproblemowy i uniwersalny jak AmigaSYS 1.7.
peace
Gość

Post autor: Gość »

Ale jak to zainstalować
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Super sprawa! Masa softu i do tego wszystko ukierunkowane na szybkość działania a nie na wodotryski spowalniające całość. Jak na WinUAE działa zaskakująco szybko!

Obrazek

Trochę musiałem pokombinować jak toto zainstalować, ale się udało. Podoba mi się :D
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Wcale nie trzeba dużo kombinować by to cacko zainstalować...przy instalacji wskazujemy ścieżke do folderu gdzie mamy zainstalowane winuae, po uruchomieniu emulatora wczytujemy odpowiedni konfig (nie zapominając o wskazaniu ściechy do kickstarta) i ....i to wszystko :).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

dokładnie, chyba nawet AIAB się trudniej instaluje :)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

A jak do tego cuda polskie locale zainstalować?
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

BadMojo pisze: odpowiedni konfig (nie zapominając o wskazaniu ściechy do kickstarta) i ....i to wszystko :).
ależ czy nie łatwiej ściechę do kickstarta mieć zapisaną od razu w configu?
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Amos pisze:A jak do tego cuda polskie locale zainstalować?
Jak to jak? NORMALNIE!
Ściągasz locale i klikasz na instal- czego nie "kumasz" :?:
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

eee teraz już kumam , bo nigdy nie instalowałem więc nie wiedzialem jak :P
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xFlesk »

jak juz jestesmy przy poslkich locale to moze jakies male info gdzie mozna takowe znalezc i czy ktos juz probowal to z AmigaSYS 1.7, bo zastanwiam sie czy beda pasowac ?
peace
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Slesz pisze: ależ czy nie łatwiej ściechę do kickstarta mieć zapisaną od razu w configu?
ehh ale pierw należało by "firmowego" konfiga wczytać, potem wskazać ścieżkę i zapisać konfig. Myślałeś że przy każdym uruchomieniu UAE wskazuję od nowa ściężkę :P? Czy tylko tak się czepiasz....
AXE Capoeira!
Pietrek

Post autor: Pietrek »

xFlesk pisze:jak juz jestesmy przy poslkich locale to moze jakies male info gdzie mozna takowe znalezc i czy ktos juz probowal to z AmigaSYS 1.7, bo zastanwiam sie czy beda pasowac ?
peace
Locale możesz zassać stąd http://priv.twoje-sudety.pl/~ami32/plik ... fmh3.2.lhaZainstalowałem,zmieniłem czcionki na PL je i niby wszystko OK! ale nie do końca.Nie wszędzie mam polskie czcionki.kiedy chce coś napisać wtedy zamiast polskich znaków mam krzaki.Podobnie jest przy czytaniu niektórych plików tekstowych.Nie wiem o co chodzi :?:
ODPOWIEDZ