Dopiero kupiłem Amige 500.Jak kopiowac gry z netu?Odpiszcie

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Taaaa, a jakby mial kicka 3.0 to mialby A4000 :mrgreen:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Powiem tylko tyle że kopiowanie ADFów pod 500 jest dość uciążliwe, zwłaszcza jak własnie nie masz tych zakichanych 1.5MB. Jest inna rada, a ja jush o tym doktorat robiłem. Jest potrzebny WB 2.0, czy 2.1, jush nie pamiętam który dokładanie, bo tylko ona ma dobre przesyłanie danych przez null-modem. Chodzi chyba o synchro. Jest taki programik do przesyłania danych i musisz go zmieścić na dyskietce z WB, a nazywa się chyba ADFSender. głowy nie dam, bo nie pamiętam :(. Na tym programiku poradzisz sobie ze zgrywaniem, ale najważniejszy jest właśnie ten WB 2.0, lub 2.1, bo na 1.3 się to nie uda. Jak coś to postaram się to odpalić i przypomnieć jak się to robi dokładnie. Prześlę Ci wtedy dokładny opis, chyba że wiesz jush co i jak.
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

@Kwaku, Atalante, Alan :) Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale mam już A1200 z dyskiem twardym oraz wb3.1 i 3.0 :).Tak więc kopiowanie adf-ow na dyskietki nie stanowi już problemu...Choćby za pośrednictwem PC0.Wtedy ta amiga "rozszerzona do A600" to miała po prostu dołożoną pamięć...Kickstart był normalny (ręka na białym tle).Aha i podam Wam sposób w jaki można kopiować adf-y nawet na A500.Trzeba mieć null-modem, wb na amidze program transdisk oraz na kompie program Adf Terminal Sender.Całość nie jest trudna działa także na A600.Jeżeli ktoś chce dokładniej wiedzieć o co chodzi to niech napisze tu posta.Cały opis mam u siebie na kompie.Pozdrawiam.
P.S Nie sprzeczajcie się już na temat poglądów religijnych oraz Papieża...Każdy ma prawo do swojego zdania, chociaż mi się wydaje, że szacunek i pamięć jak najbardziej Mu się należy.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Ot, madrego to i posluchac milo :mrgreen:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Mam dla iebie jeszcze jedną solucyjkę, tym razem z wykorzystaniem DMSów. Na planetemu jest duuużo DMSów i mam taki programik pod Ami, nazywa się chyba DMSWin, czy jakoś tak, jest z graficznym interface'em i nie nagrywa obrazów jak masz walniętą dyskietkę, co znacznie poprawia jakość nagrywanych plików. To dobra rzecz bo ADF2Disk strasznie opuszcza błędy na flopkach, przez co wiele gier nie chodzi :( Acha, Atlante, wejdź w końcu na gg, bo miałeś mi coś przesłać a tu nawet odzewu nie ma :(
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
ODPOWIEDZ