Dopiero kupiłem Amige 500.Jak kopiowac gry z netu?Odpiszcie

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Loopin

Dopiero kupiłem Amige 500.Jak kopiowac gry z netu?Odpiszcie

Post autor: Loopin »

Siemka.Dopiero kupilem na allegro Amige 500 "rozszerzoną do 600".Moje pytanie jest takie (a właściwie 2) :
1.Załóżmy ze mam Workbencha jak mam go uzywac skoro NIE MAM dysku?Co on wlasciwie mi daje?
2.Razem z Amigą dostane okolo 90 dyskietek z grami/programami.W necie jest duzo gier(wszystkie:P) i chcialbym je kopiowac na czyste dyskietki tak aby Amiga spokojnie je czytala(bo te 90 moze mi nie wystarczyc :P...Wiem ze temat byl walkowany kilka razy ,ale nic sie nie dowiedzialem (odnosnie Amigi 500 :/)
Pamietajcie ze NIE MAM dysku do Amigi jest to Amiga 500 "rozszerzona do 600" razem z myszką dyskietkami zasilaczem.

P.S Kupilem Amige z sentymentu (pamietam czasy kiedy to z kuzynem siedzielismy przy Amidze :),jego Amiga lezy na strychu ;/ ,wybenie od niego jego 250 dyskietek :P
Loopin

Post autor: Loopin »

Aha sorry ze drugi post ale dorzuce cos jeszcze.
Byc moze jest to bezsenswone ale czy do Amigi 500 mozna dolozyc wiecej niz 1 MB ramu?Bo np jakby bylo 1,5 to juz by wystarczylo.Tylko czy to sie zmiesci :P
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Obrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Loopin

Post autor: Loopin »

ALe pomoc...
Bylo fakt ale nic odnosnie Amigi 500 bez dysku sie nie wyjasnilo...To moze ktos pomoze?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jest wszystko objasnione, wystarczy uwaznie przeczytac. Poszukaj jeszcze raz, a na pewno znajdziesz.

Aha, do A500 spokojnie zamontujesz wiecej ramu, kwestia odpowiedniego rozszerzenia.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Loopin

Post autor: Loopin »

I co jak zamontuje 1,5 ramu to juz bede mogl kopiowac Adf'y przy pomocy Null-modemu?
Loopin

Post autor: Loopin »

Aha i czy tam bedzie miejsce na domontowanie jeszcze 0,5 MB?Tzn chodzi o to ze jak kupowalem to gosciu napisal ze jest "rozszerzona do Amigi 600 wiec jest tam juz albo 1 MB albo 1,5 MB.I np. jakby bylo 1 MB to jest jeszcze miejsce na dodatkowe 0,5 MB?I czy normalnie wtedy mozna kopiowac Adf'y?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

1,5mega powinno wystarczyc, aby wygodnie kopiowac adfy. Facet mogl rownie dobrze stwierdzic, ze rozszerzyl Amige do dwoch metrow, gadal glupoty i tyle. Masz standardowa Amy z rozszerzeniem pamieci do 1mb i tyle. A600 ciut bardziej sie rozni.

Tutaj masz temat o max rozszerzeniach do A500. Zajrzyj tez na www.amiga-hardware.com Tam masz opisy wszystkich sprzetow amigowych.

I na nastepny raz, korzystaj z opcji "szukaj" :evil: To nie boli, a na prawde mozna znalezc wszystko o co pytasz.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

Atalante dzieki
(zarejestrowalem sie)
Mam jeszcze pytanie czym roznia sie te pamieci:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43352021
i
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42875404
??
I czy jak juz mam dolozone 0,5 MB to czy wejdzie jeszcze drugie 0,5 mb zeby miec 1,5 mb?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Pamieci, roznia sie firma :wink: W praktyce bardzo duzo firm produkowalo rozszerzenia do A500 i nie bardzo ma znaczenie jakiej produkcji jest karta.

Masz 2 sposoby rozszerzenia pamieci Amigi.

1. Pod klapke. Wywalasz stare rozszerzenie i wkladasz nowe z wieksza iloscia pamieci. Moga byc jednak problemy z dostaniem takiej karty. Sa raceczej rzadko spotykane, a najpowszechniejsze na rynku sa rozszerzenia o 512kb, czyli takie jak juz posiadasz.

2. Na Expansion slot. Z lewej strony za zaslepka masz zlacze, na ktore mozna dolaczyc m.in rozszerzenia, karty turbo, kontrolery twardych dyskow. Czesto mozna trafic Mega Ram HD, co jest dobrym rozwiazaniem bo nie dosc, ze potrafi znacznie rozszerzyc dostepna pamiec to jeszcze zawiera kontroler i dysk twardy.

Wiecej na temat wszystkich rozszerzen znajdziesz na wspomnianej stronie www.amiga-hardware.com
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

Dzieki wielkie szkoda tylko ,że stronka jest po angielsku.Na allegro aktualnie 1Mb pamiecie do A500 nie ma ;/.Bo dwóch 0,5 MB nie moge wlozyc?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

No niestety, dwoch na raz nidyrydy :D
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Świerk
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2005, o 11:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Świerk »

kiedys komus objasnialem:

"Witam , posiadam "W Potrzasku" na dyskietkach , niestety nie mam jak zgrać do ADF ponieważ nie posiadam dwóch stacji fdd lub nullmodema"

po co ci to wszystko??? jesli tylko masz A600 lub cos lepszego z przynajmniej 2mb ram to robisz DMSa (zapisujesz do ram: ) a nastepnie instalujesz PC0: i kopiujesz na sformatowana pecetowska dyskietke (720kb) !!! a jesli sie nie miesci na 720kb dzielisz komenda split (lub jakas inna)...

to jest jak kopiowac dyskietki z prawdziwej ami i wysylac je netem na pc... w druga strone trzeba po prostu robic "od konca"! :D
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

Spoko dzięki za odpowiedź, ale od tamtego czasu mam już Amige 1200 z HDD :) więc adf-y nie stanowią już problemu.Pozdro
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Atalante pisze:...gadal glupoty i tyle. Masz standardowa Amy z rozszerzeniem pamieci do 1mb i tyle...
No nie koniecznie. Może zamiast rozszerzenia pamięcia (a może i razem z nim) ma zainstalowany "kickstart 2.x"? Wówczas opis "rozszerzona do A600" miał by sens - choć i tak nadal by był kretyński, bo to nadal nie A600 :mrgreen:
Lunatyk - po włączeniu Amigi masz biały ekran z "łapką i dyskietką" z cyframi 1.3 (1.2?), czy fioletowy z animowaną niebieską dyskietką i napisem 37.xxx ?
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
ODPOWIEDZ