Jak mogę skopiować najprościej Adf na dyskietke(A1200+HDD)

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Pheniks

Jak mogę skopiować najprościej Adf na dyskietke(A1200+HDD)

Post autor: Pheniks »

Siemanko jak mogę najprościej skopiować plik adf na dyskietke tak żeby spokojnie czytala go amiga.Mam A1200 z dyskiem twardym oraz kabel Null-Modem.Mam także workbencha 3.0 wgranego na dysku.Ale pozatym nie mam żadnych programów na dysku.I teraz jest problem wiem, że temat poruszany był kilkakrotnie, ale jakoś nic konkretnego co robić krok po kroku nie znalazłem.Jeżeli ktoś byłby na tyle uprzejmy żeby mi to napisać to thx ;).Ewentualnie mozecie podeslac link do strony gdzie jest to krok po kroku wyjasnione.Pozdro
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Poszukaj w poprzednich postach, ten temat był już wielokrontie poruszany. Osobiście polecam pakowanie adf'ów dms'em lub lzx, ewentualnie dzielenie pliku hjsplit, a jak masz kabel to też jest odpowiednie oprogramowanie np AmigaExplorer.
man and the beast go to the east
Pheniks

Post autor: Pheniks »

Właśnie chodzi o to, że ja jestem raczej początkujący...Szukałem już tematów wczesniej ale jakoś specjalnie one nie pomagają początkującemu.Bo np. piszecie uzyj programu Adf2disk ale jak go wgrać do amigi?Jakie komendy wpisać itd.Skąd to wszystko wziasc?Tak się składa ze mam na dysku program Adf2Disk ale w CLI nie wiem co wpisac zeby zacząć kopiowanie konkretnego Adf-a...I nie wiem tez jak skopiowac plik adf na dysk amigi zeby go potem wgrac na dyskietke.Wiec co pomożecie?
Pozdro
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

jeżeli ściągnąłeś adf2disc z aminetu to wszystko masz ładnie wyjaśnione w docs.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Pheniks

Post autor: Pheniks »

Dzięki Wirus nie ściągnałem z Aminetu bo już miałem wcześniej na dysku, ale teraz pobrałem i przeczytałem.A możesz mi powiedzieć co po prostu mam wpisać w CLI zakładając, że plik adf mam na dysku dh0?
I jeszcze jak mam skopiować ten plik Adf na dysk amigi.Pozdro
Pheniks

Post autor: Pheniks »

To co nikt nie pomoże?;/.
To może chociaż ktoś powie jak skopiować coś na dysk amigi to wtedy będe mógł skopiować na dysk jakiś program to kopiowania adf na dyskietki...
ODPOWIEDZ