Romy - Amiga - PC - Dyskietka

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

LOL

Romy - Amiga - PC - Dyskietka

Post autor: LOL »

Witam
Idzie jakoś nagrać romy (gier z amigi) których pełno w internecie na dyskietke (taką zwykłą) i uruchomić tą gre na A500?

Jeżeli tak to co potrzebuje?

Pozdrawiam

PS. jakie są najlepsze strony z romami?
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

1. A gdzieś ty znalazł ROMy z grami na Amigę??????? Jeszcze nie słyszałem żeby Amiga miała gry w ROMach! I chyba nikt z Amigowców tego nie słyszał. Ludzie, oduczcie się - AMIGA MIAŁA GRY NA DYSKIETKACH A NIE W ROM'ACH! To co ściągnąłeś to obraz dyskietki spakowany do pliku ADF (Amiga Disc File).
Heh..... nie chce mi sie już tego tłumaczyć kolejny raz komuś kto idzie na łatwiznę i nie czyta archiwum grupy. BYŁO O TYM DZIESIĄTKI RAZY! Poszukać trzeba. Wykrześ z siebie choć trochę chęci i znajdź.

2. Stron z ROMami nie ma, są tylko strony z plikami obrazów dyskietek. Jedna z dużych to http://www.back2roots.org.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Gość

Post autor: Gość »

dzieki za info, przez caly czas (jakies 2 lata) myslalem ze sciagalem romy (nie znam sie na emulacji)

Pozdro
LOL

Post autor: LOL »

no już wiem jaki jest program potrzebny (adf2disk) tylko że google znajduje troszke ale te linki nie dzialają :-( ma ktoś może ten program albo zna jakiś inny?

Pozdro
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jesli posiadzasz PC to pozostaje Ci tylko taki wynalazek - Catweasel MKIII lub Catweasel MKIV
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Problem przenoszenia danych z pc na ami był poruszany wielokrotnie. Moja ulubiona metoda to "miękie" dyskietki od pc. Na amidze w wb od 2.0 wzwyż był sterownik (zwykle na dyskietce storage) odpowiadający za formatowanie dyskietki amigowej (880kb) na pecetową (720kb). Teraz można kopiować sobie rysunki, małe skrypty, mody i inne takie. Jak już sformatujesz to zobaczysz że na pc możesz teraz ją odzczytać. Nasuwa się teraz problem bo plik adf zajmuje około 900kb (w całości się niezmieści), nawet zawartość. Więc co robić dalej? Jest kilka metod:
1. Spakować plik adf archiwizerem najlepiej lzx albo dms, radzę nauczyć się składni i poleceń by nie używać nakładek graficzynch (zajumują tylko miejsce w ramie). Potem rozpakować na amidze do ramdysku i nagrać transdyskiem (dołączony do winuae).
2. Pociąć plik pod emulatorem za pomocą skryptu hjsplit, można go znaleźć na stronie Ulisesa32, wpisz w przeglądarce wp "ami32", pociąć najlepiej na dwa fragmęty, oczywiście do ramu w ami też wwalić ten skrypt by potem to połączyć.
2*. Radzę też zaopatrzyć się w sterownik do amigowej stacji dysków "DiskSpare", pozwala na formatowanie amigowych dyskietek aż do 990kb (o 100kb więcej). Teraz na blacie będą 3 ikony dyskietki DF0,DS0,i pecetowa.
Do pociętych plików potrzebne są conajmmniej dwie dyskietki miękie pecetowe. Najpierw wwalamy pocięte framęty adf'a do ramdysku, potem przegrywamy je na dyskietkę sformatowaną diskspare, potem oprózniamy ram z tych fragmętów, wydajemy w shellu polecenie dla hjsplita by połączył to co pocioł pod winuae. Jak już mamy plik adf w ramie to możemy go nagrać transdyskiem.
P.S. Przepraszam za błędy ortograficzne.
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Ostatnio na allegro widziałem nullmodem + soft za około 20 zł.
AXE Capoeira!
Gość

Post autor: Gość »

mam amige 600 z hdd 250mb... tylko kompletnie sie nie znam na tym, jak mam zainstalować system? (skąd go wziąźć) oryginalnie w tej amisi był hdd 20mb z systemem ale to mało 20mb :/

ps. mam 2mb pamięci
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A masz pewnosc, że ten dysk 250MB bedzie widziany w A600?
Jaki kickstart masz ? 37.350?
Masz Workbencha na dyskietkach? Jaka wersja?
Gość

Post autor: Gość »

dobra mam dysk 90mb (starczy ;)) workbencha 3.2 na 3 dyskietkach. Co mam zrobić żeby obrazy dyskietek "przetransportować" na hdd i grac w te gry bez dyskietek?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A co to za workbench 3.2 :shock:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

pomyłka mam workbencha 3.0 do amisi 1200 i on nie działa (nie mam innego) skąd go moge wziąźć?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Poszperaj po forum, gdzies byl podany link do workbencha 2.1 to najlepszy workbench do A600.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Atalante pisze:Poszperaj po forum, gdzies byl podany link do workbencha 2.1 to najlepszy workbench do A600.
A jak to nagrać na dyskietke/twardziela ?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Hmm, to moze byc problem, bo mniemam nie masz zadnego workbencha amigowego na dyskietkach, a na pececie nie nagrasz dyskietki w amigowym formacie. Moze masz kumpla z workbenchem 3.0 i a1200 to mozne przezucic spakowane obrazy na dyskietce w formacie dosowym 720kb. i nagrac na amidze.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ