Jak instalowac na HD

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Marczester

Jak instalowac na HD

Post autor: Marczester »

Chcialbym wiedziec jak moge zainstalowac gre np FURY OF THE FURIES na HD. Zebym nie musial wsadzac tych dyskietek za kazdym razem gdy zgine. Otwieram Workbencha podaje mu dyskietki z Fury, i w jednej z nich jest ikonka INSTALL naciskam na to a mi tam pozniej prosi o jakies dziwadła i nie mam pojecia jak to zrobic...
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A jakie do dziwadła? napisy po angielsku :)
Zanim bedziesz cos takiego wypisywał, lepiej napisz co takiego sie wypisuje, albo dolacz screena z Workbencha.
Jestesmy otwarci na pomoc, ale nie sądzisz ze znamy wszystkie problemy jakie moga wystapic u uzytkowników.
Marczester

Post autor: Marczester »

Chodzi mi o to ze wogule nie wiem czy dobrze to robie, naciskam ikonke instal i sie pojawiaja jakies dwa przyklady , wpisuje powiedzmy INSTALL DF1 wyskakuje jakis blad tak ciagle. Probowalem z kilkoma gierkami, i za kazdym razem to samo , albo prosi mnie o jakis PATH VOLUME, a nie mam pojecia co to.... A chcialbym miec niektore gierki w formacie WHD-LOAD czy jak sie to tam nazywa... mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

To sie nie dziw ze masz bład jesli chcesz istalowac gierke na stacje dysków DF1:
Instaler pyta sie ciebie (PATH VOLUME) o sciezke dostepu, gdzie ma zainstalowac gierkę.
Podaj nazwe tej partycji na torej chcesz miec gierke w wersji HD.
Marczester

Post autor: Marczester »

Ok no to wpisuje tam "install c:" i sie pojawia napis ze instaluje i wtedy prosi o dysk nr 2 do DF0 (w ktorym jest workbench) no to daje muy tam drugfa dyskietke i wtedy sie pluje o to ze chce miec workbencha w DF0 wiec jak mam mu dogodzic?
Marczester

Post autor: Marczester »

No i nastepny błąd podczas instalacji wyskoczylo mi cos takiego "WORKBENCH 3.1 Has a checksum erroro od disk block 170" i teraz za kazdym razem jak chce Workbencha uruchomic pojawia mi sie takie cos i sie nie da odpalic. Czyzbym sobie popsul WB?
Marczester

Post autor: Marczester »

Aha.,,,,, zepsulem sobie FURY OF THE FURIES... teraz wogule nie da sie odpalic :/
Marczester

Post autor: Marczester »

Ok temat jest do zamkniecia...
sam sobie pomoglem, poprostu mialem zle skonfigurowane winuae pod HD, nie mialem zainstalowanego Workbencha, poczytalem sobie i metoda prob i bledow doszedlem do tego....
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

no to wpisuje tam "install c:"
:?: :?: :?: :!: :!: :!: Po co instalujesz gry do systemowego katalogu? Położysz WB na łopatki takim sposobem! Podajesz mu miejsce gdzies na dysku, np: "Install DH0:Gry/NowaGra" (lub lepiej na innej partycji 'Install DH1:Gry/NowaGra') zakładając najpierw na twardzielu (DH0) katalog 'Gry' a w nim 'NowaGra'. Dysk twardy mam nadzieję że masz, a nie że uruchamiasz Amigi z flopa?
prosi o dysk nr 2 do DF0 (w ktorym jest workbench) no to daje muy tam drugfa dyskietke i wtedy sie pluje o to ze chce miec workbencha w DF0
No i dobrze że prosi, widocznie jest mu potrzebna. Wkłądasz mu 'Workbencha' i zmieniasz dyskietki tak często jak tego zarząda.
"WORKBENCH 3.1 Has a checksum erroro od disk block 170"
Padła dyskietka. Albo użyj 'QBTools' albo 'DiskSalv' a najlepiej zrób sobie nową dyskietkę z jakiegoś ADF z Workbenchem. Z tą już niewiele zrobisz.
zepsulem sobie FURY OF THE FURIES... teraz wogule nie da sie odpalic
Ściągnij z netu ADF i nagraj na nowo na dyskietce.
nie mialem zainstalowanego Workbencha
...heh.... i po co ja się produkuję? ;) Głowa do góry, nie załamuj się, Amiga dla wytrwałych! :wink:
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
ODPOWIEDZ