Czy PAMIETACIE?

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

amigafan pisze:Piękne to były czasy.
Ja na osiedlowym bazarku miałem kolesia, który oficjalnie dawał katalog z grami i sobie jakąś wybierałeś a on miał tam A600 podłączoną do małego TV z dodatkowym FDD i na miejscu przegrywał te gry. Płaciło się od dyskietki (było taniej jeżeli się dawało własne).
Mój największy wydatek tam to zakup przygodówki (rodzice mi ją kupili jako prezent) "Rise of the Dragon". Świetna przygodówka z 1989 na 10 dyskietkach. Nie pamiętam po ile była dyskietka ale ta gra z racji swojej objętości kosztowała sporo i był to bardzo drogi prezent.
Drugą grą na którą długo zbierałem była przygodówka tej samej firmy (Dynamix) "Heart of China" - 9 dyskietek.

Nie wiem czy mój sentyment do tych czasów wynika z tego, że Amiga wówczas trzymała się mocno czy że były to lata mojego błogiegi dzieciństwa - pewnie obu tych rzeczy po trochu.

piękne czasy fakt.U mnie też był sklepik gdzie całe miasto zaopatrywało się w gry,był katalog,ptrzynosiło się dysk(tragedia jak był zepsuty-trzeba było zapier. :D kawałek drogi po nowy).Nieraz się latało przed szkołą po nową gre,jak rodzice dali trochę złotówek(a raczej tysięcy wtedy)do szkoły.Naganie się spóźnialiśmy z kumplem na lekce bo się grało przed budą na amisi :D
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
PH306
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2007, o 10:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy PAMIETACIE?

Post autor: PH306 »

Ja tak kupowałem gry w Krakowie na ul. Kościuszki.

Mieli swój prosty katalog, gdzie był opis gry w jednej linijce, wymagania oraz ilość dyskietek.

Dyskietki po 2zł/sztuka

A było to w latach 90.


Sentyment i nostalgia mnie ogarnia, zwłaszcza, że dziś 1 listopada :(
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy PAMIETACIE?

Post autor: Slesz »

Ja 8 lat temu tutaj pisałem? To minęło AŻ tyle czasu?
... to były piękne czasy ;)
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy PAMIETACIE?

Post autor: Wirus »

a żeś kotleta odgrzał ;)

Milo Cię tutaj znowu widzieć ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Czy PAMIETACIE?

Post autor: Anthrox »

Nie zapominaj Slesz, że przez 8 lat zaglądałeś tutaj niejeden raz :)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
ODPOWIEDZ