disk2fdi pare pytań

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
atze

disk2fdi pare pytań

Post autor: atze »

Witam

Mam pytanie odnośnie disk2fdi:

1. Czy w biosie mam ustawić stacje dyskietek na 720kB czy normalnie na 1.44MB? Ustawiłem na 1.44 i otrzymałem DISK.IMG wielkości 1.44MB.
Jedna dyskietka ma być czysta(sformatowana) a druga to ta którą chce zgrać, czyli tą amigową wkładam do stacji B. Bo nie wiem jakiego rozmiaru powinienem otrzymać ten obraz, właśnie mnie zastanawia to 1.44MB które teraz otrzymałem.

3. Ja widać powyżej otrzymałem DISK.IMG i nie wiem jak go zamontować. Pobrałem sobie tego Workbencha z Waszej strony i odpaliłem. Dane które chce odzyskać z dyskietki amigowej to pliki tekstowe, pisane kiedyś w edytorze CED. Myśle, że najlepiej będzie je przeglądać w Workbench(w jakimś edytorze - jakim? ). Spróbuje uruchomić program w ten sposób(znalazlem w necie): DISK2FDI /S B: dysk.adf

Thx.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: disk2fdi pare pytań

Post autor: Anthrox »

Ad.1

W Biosie obie stację muszą być włączone, ustawione na 1.44 (3,5 cala)
Powinien wyjść plik ADF - jeśli wychodzi IMG to źle włożyłeś dyskietki - do stacji A: wkłada się Amigową (zabezpieczoną), a do B: czystą (aby można było ją nagrać) (tak było u mnie :)) - ja dodatkowo zaklejałem dodatkową dziurkę 8)

Ad.2 Ściągnij Polonusa lub Pisarza (znajdziesz je na naszym forum). Pliku IMG nie zamontujesz, bo to obraz pustej 1,44 dyskietki (takie jest moje zdanie).
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
atze

[SOLVED]

Post autor: atze »

Witam.

Zadziałało tak jak powinno. Dałem:

disk2fdi /S A: dysk.adf

bo inaczej(polecenie: disk2fdi ) wyświetlało komunikat, że brak dyskietki w stacji B lub że nie jest sformatowana. Zgrało ładnie 880kB.

Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ