Total Amiga PL

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Total Amiga PL

Post autor: amigafan »

W ramach newsa chciałem ogłosić, że wkrótce ukaże się na polskim rynku pierwsza od 4 lat papierowa polskojęzyczna gazeta o Amidze.
Będzie to tłumaczenie angielskiego magazynu Total Amiga
http://www.totalamiga.org/
W tej chwili zakończone jest tłumaczenie numeru 22 i trwa skład gazety więc w niedługim czasie będzie ona dostępna.
W magazynie będzie można przeczytać m.in recenzję pakietu emulatora Amiga Forever 2005, rozmowę z przedstawicielami firmy Troika - twórcami płyty głównej pod AmigaOS 4 - Amy05, relację z pokazów Big Bash3 i sporo innych rzeczy (szczegóły na stronie angielskiego wydania).
Jako członek redakcji polskiej edycji już teraz chciałem gorąco zachęcić do lektury.
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

zaraz się pojawią pewnie tanie ksero - jak za dawnych czasów :)
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Kubal pisze:zaraz się pojawią pewnie tanie ksero - jak za dawnych czasów :)

zawsze mozna pozyczyc i na skaner :D :D
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Re: Total Amiga PL

Post autor: martini »

amigafan pisze:W ramach newsa chciałem ogłosić, że wkrótce ukaże się na polskim rynku pierwsza od 4 lat papierowa polskojęzyczna gazeta o Amidze.
Papierowa = dostępna w kiosku/empiku czy np. tylko wysyłkowo ?
A może wogóle coś źle zrozumiałem :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Papierowa czyli dostępna wysyłkowo.
Nakład jest zbyt mały aby gazeta była w kioskach/empikach. Prawdopodobnie jest więcej salonów empik niż egzemplarzy, które się sprzedadzą - a jeszcze krew mnie zalewa jak słucham tych piratów!
Wszystko jest robione za darmo i po jak najniższych kosztach a i tak się znajdą jeden z drugim, którzy ukradną tę gazetę kserując ją. Przez takich [cenzura] odechciewa się robienia czegokolwiek dla środowiska amigowego.

NIE CHCECIE JEJ KUPOWAĆ TO NIE CZYTAJCIE BO NIE MA NIC SZCZYTNEGO W KRADZIEŻY GAZETY ŻEBY JESZCZE SIĘ TYM PUBLICZNIE CHWALIĆ NA FORUM!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Czy możliwe byłoby udostępnienie jednego ze starszych numerów w języku polskim aby zapoznać się z wyglądem, obszernością, warsztatem ?
Na stronie starsze numery udostepniono w formacie pdf.
Awatar użytkownika
phl22
Posty: 296
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:39
Lokalizacja: Newark UK (Zabrze)

Post autor: phl22 »

Slesz pisze:Czy możliwe byłoby udostępnienie jednego ze starszych numerów w języku polskim aby zapoznać się z wyglądem, obszernością, warsztatem ?
Na stronie starsze numery udostepniono w formacie pdf.
Możliwe że tak będzie ale jak na razie chłopaki tłumacz(ą)(czyli) pierwszy tytuł ;)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2006, o 23:32 przez phl22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Slesz pisze:Czy możliwe byłoby udostępnienie jednego ze starszych numerów w języku polskim aby zapoznać się z wyglądem, obszernością, warsztatem ?
Na stronie starsze numery udostepniono w formacie pdf.
Jak już zostało napisane jest to pierwszy numer polskiej edycji więc nie ma co udostępniać.

Jak będą znane dokładne szczegóły co do dnia wydania i ceny zamieszczę tu stosowną informację.
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Taką gazetę warto by kupić w ramach supportu dla ludzi którym chce się jeszcze coś robić w sprawie Amigi. A kserowanie jest faktycznie niesmaczne, to tak jakby robić kopię kalendarza Pirelli :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

amigafan pisze:Papierowa czyli dostępna wysyłkowo.
Nakład jest zbyt mały aby gazeta była w kioskach/empikach. Prawdopodobnie jest więcej salonów empik niż egzemplarzy, które się sprzedadzą - a jeszcze krew mnie zalewa jak słucham tych piratów!
Wszystko jest robione za darmo i po jak najniższych kosztach a i tak się znajdą jeden z drugim, którzy ukradną tę gazetę kserując ją. Przez takich [cenzura] odechciewa się robienia czegokolwiek dla środowiska amigowego.

NIE CHCECIE JEJ KUPOWAĆ TO NIE CZYTAJCIE BO NIE MA NIC SZCZYTNEGO W KRADZIEŻY GAZETY ŻEBY JESZCZE SIĘ TYM PUBLICZNIE CHWALIĆ NA FORUM!
Ja nie mówiłem że będę kserował .pamiętam tylko sprawę z papierowym exec'iem - 1000 egzemplarzy nie udało się sprzedać a i tak każdy miał po dwa egzemplarze. :-(
popieram zdanie Amigafana - ludzie tłumaczą i pracują za darmo ,a ktoś i tak owoc ich pracy ukradnie, .to tak jakby ktoś się włamał do banku i opróżnił konto Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy :(:( .

@Amigafan - nikt nie chciał cię tu zdenerwować, to były tylko moje obawy przed "ksero'
A Emotka miała być ":(" a nie ":)" .
Bigo

Post autor: Bigo »

Chciałbym zapytać czy już jest dostępny ten magazyn i dokładnie jak można będzie go kupić?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Wygląda na to, że pośpieszyłem się trochę z tą wiadomością :oops:
Tłumaczenia już dawno zostały zrobione i teraz trwa skład wszystkiego w całość. Robi to jedna osoba (koordynator całego projektu) i magazyn będzie dostępny wtedy gdy on skończy. Ponieważ nie mam żadnego wpływu na tempo tych prac nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to będzie :(

Gdy magazyn będzie dostępny poinformuję o wszystkim w tym wątku.
Bigo

Post autor: Bigo »

Magazyn jest już dostępny.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

W końcu gazeta jest już dostępna. Koszt to 9zł razem z wysyłką.
Szczegóły i formularz zamówień na stronie:
http://www.ppa.pl/totalamiga/
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Zanabyłem drogą kupna :mrgreen:
Teraz czekam na przesyłkę.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ