Amigowe pliki muzyczne MOD

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
killyou

Amigowe pliki muzyczne MOD

Post autor: killyou »

Witam. Mam pytanko. Czy mozna taki pliczek otworzyc w pro/fasttrackerze ? Czy mozna taki plik przekonwertowac na midi ? Potrzebny mi midi bo nei chce mi sie spisywac calego utworu samodzielnie, bo chce nagrac cover glownego motywu z Hero Quest 2 : Legacy of Sorasil :)

tak btw. Mam muze do tego hero questa 2 a nie ma jej tutaj na stronie, do kogo mam to wysalc zeby umiescil ? :P
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Po pierwsze mody zawierają próbki dźwiękowe (sample), których się na midi (będące tylko instukcją dla karty dźwiękowej) przerobić nie da.

Co do twojej propozycji - na forum podawane już było kilka linków do największych zbiorów amigowej muzyki (np: UnExotica) także nie ma potrzeby umieszczania jej na stronie.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Ależ dlaczego?
Skoro już mamy na stronce grę , do innych muzyczka jest, to i do tej przy okazji mozna wrzucić żeby było porządnie (a dużo chyba nie powinna zajomwać)
Od przybytku głowa nie boli.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

sluchajcie potrzebny mi track z Turricana 2 z pierwszej planszy.Nigdzie go nie moge znalesc a mam jakis utworek ale to nie to.Bardzo bylbym wdzieczny a jeszcze bardziej jak by ten track byl w wav-ie :roll: Z gory dziekuje :D
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Zaraz wrzucę, lecz w mp3. W wav to byś caly dzień ciągnął ;) Przerobić na wav możesz darmowym Cdex'em 8).

-edit-

Proszę bardzo.
AXE Capoeira!
Gość

Post autor: Gość »

Dzieki WIELKI czlowieku w mp3 tez moze byc :) stary dziekow naprawde :oops: :roll:
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

a pozwol ze zapytam skad zes wytrzasnol tego tracka :?: bo ja szukalem i nie moglem nigdzie znalesc :( :roll:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Z linka który podałem parę postów wyżej :). Przerobiłem tylko z TMFX na mp3 co by Ci ułatwić sprawę 8)
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Amigowe pliki muzyczne MOD

Post autor: Blod »

killyou pisze:tak btw. Mam muze do tego hero questa 2 a nie ma jej tutaj na stronie, do kogo mam to wysalc zeby umiescil ? :P
Muzyka z obu części jest już na stronie.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

to jak jestescie tacy dobroduszni to jescze bym potrzebowal tracka z Supaplexa tylko tego oryginalnego z Amigi 500 :P .Chyba wiadomo o ktory chodzi :wink: z Gory REAL THX :lol: :roll:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Gość

Post autor: Gość »

BadMojo pisze:Po pierwsze mody zawierają próbki dźwiękowe (sample), których się na midi (będące tylko instukcją dla karty dźwiękowej) przerobić nie da.
a czy po otworzeniu pliku mod jakims amigowym programem do tworzenia muzyki, bede mial uwzgledniona wysokosc dzwieku, tak jak np. w cubasie czy fruity loopsie ? Czy mod jest czyms w rodzaju mp3, ogg, wav czy wmv na pc i bede mial tylko jedna sciezke dzwiekowa /
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

skad sciagne Supaplex soundtrack (mp3,wav,mod,mid) bo widze ze nikt chyba nie ma,albo czy jest w emulatorze Win UAE ver 0.8.27 taka opcja jak nagrywanie dzwieku z gier?
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Track jest na UnExotice. Otworzysz deliplayerem. Chcesz przekonwertować na wav - otwierwasz w deli, ustawiasz nagrywanie z 'miksowanie stereo' i nagrywasz dowolnym rejestratorem (no byle nie windowsowskim ;) )

ps. Wiem że w deliplayerze jest opcja eksportu do wav (plugin diskwriter), ale nie wiem gdzie się znajduje. A może jest tylko w zarejestrowanej wersji.
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ