Czy mozna z PC nagrać gre na Amige?

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Gość

Czy mozna z PC nagrać gre na Amige?

Post autor: Gość »

MAm PEceta ale do czasu do czasu pograłbym na mojej Amidze.
A ze gier juz nie mam to mam problem.Czy z Peceta można nagrać gre żeby chodziła na Amidze?Jaki jest do tego potrzebny program?
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Tak da się jest do tego potrzeby program disk2fdi, co prawda działa on w odwrotną stronę, ale może się da się go użyć i do tego celu.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Tym programem w tą stronę nic nie zdziałasz , potrzebujesz null-modem , lub catweasel , oczywiście możesz nagrywać adfy na PC-dyskietki 720kb , ale to praca żmudna i jeśli nie masz przynajmniej 1,5mb ramu to nie warto się za to zabierać.
Gość

Post autor: Gość »

Amos pisze:Tym programem w tą stronę nic nie zdziałasz , potrzebujesz null-modem , lub catweasel , oczywiście możesz nagrywać adfy na PC-dyskietki 720kb , ale to praca żmudna i jeśli nie masz przynajmniej 1,5mb ramu to nie warto się za to zabierać.
Czyli możne jakieś bardzxiej szczegółowe wyjaśnienia?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

PC nie potrafi nagrywac dyskietek w formatach Amigowych. Jest to po prostu technicznie niemozliwe.

Catweasel jest to kontroler fdd pozwalajacy nagrywac na PC dyskietki w wielu formatach m.in. Amigowych. Posiada jeszcze kilka przydatnych funkcji jak mozliwosc podpiecia normalnego Joya czy klawiatury.

Nullnodem jest to kabelek, ktorym mozna polaczyc PC i Amige. W ten sposob mozna nagrywac obrazy dyskietek z PC na stacji Amigowej znajdujacej sie w oryginalnej Amidze.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Ok , co prawda było 100 razy już o tym ale cóż.

Null Modem to kabel z jednej strony podpinasz go do coma w Pc , a z drugiej strony do amigi. Dzięki niemu możesz nagrywać obrazy amigowych dyskietek na dyskietki w FDD amigi :P Do tego potrzebne jest oprogramowanie do przesyłu danych. Taki null modem na allegro to koszt 15-20zł i razem z nim są zazwyczaj dyskietki z oprogramowaniem opisanym wyżej.

Opcja II to Catweasel PCI , jest to karta umożliwiająca odczyt amigowych dyskietek na PC , po uprzednim podłączeniu amigowej stacji (jeśli się myle , to niech mnie ktoś poprawi.) takie rozwiązanie jest kosztowne (ok. 400zł) więc jeśli nie masz grubego portfela to wybierz opcję 1 :]

ADD:

Jeszcze jedym rozwiązaniem jest , jeśli posiadasz amigę z dyskiem (np. 600HD lub 1200HD lub poprostu podczepiłeś dysk) to możesz go podpiąć do Pc-ta i pod WinUAE zarzucić wszystkie gry na whdload (wymaga kicka conajmniej 2.04), lecz taka metoda grozi utratą danych na dysku amigowym , możesz również podpiąć CD-Rom pod amigę i odpalać gry z cd.
Myślę że sobie teraz poradzisz , jeśli nie to poszukaj na forum i na stronie , bo naprawdę było tego dużo.

Pozdrawiam

Atalante: No ale można potraktować adfa jakimś cruncherem , i odpowiednim programem pod amigą rozpakować go od razu na dyskietkę.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Amos pisze:na PC , po uprzednim podłączeniu amigowej stacji (jeśli się myle , to niech mnie ktoś poprawi.)
Z tego co mi wiadomo wszystko dzieje się bez udziału Amigi a jest na Amidze możliwe do odczytu.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Trzeba było dać koledze linka do tematu o karcie, a nie język szczępić ;)

@Amos => zaokrąglij do 5 stówek, bo trzeba jeszcze wliczyć sprowadzenie 8)

@gość A oto wspomniany link, jakbyś go jeszcze nie znalazł ;]

http://www.forum.emulacja.net/viewtopic.php?t=1418
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
ODPOWIEDZ