Inernetowa gazeta o Amidze

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Inernetowa gazeta o Amidze

Post autor: Jedi »

Ja, jako redaktor naczelny gazety internetowej o Amidze "Amiga & PC", chciałbym Was powiadomić, że szukam redaktorów do tejże gazety. W redakcji są Wirus i Norbi (z tego forum), tyle że Wirus nie ma zbytnio czasu na tworzenie gazety w tym roku, Norbi też, więc jeśli ktoś by chciał do nas dołączyć i pomóc nam w tworzeniu gazety to PW, e-mail bądź formularz kontaktowy (KLIK - oficjalna strona). Nie powiem Wam jakie są działy w gazecie, bo to będzie zależało od ilości redaktorów i ich preferencji. Szukamy raczej stałego redaktora, który mógłby raz na miesiąc napisać z kilka artykułów, ale wiadomo, że każda pomoc się przyda. Od Was zależy los gazety.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

coś strona się nie wyświetla :-k
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Dziwne, mi się wyświetla. http://www.amigapc.blo.pl/ to jest adres strony.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

super stronka, zapowiada sie ciekawie. Podoba mi sie historia amigi, jeszcze jej nie slyszalem :).

Dodaje do ulubionych

PS. Strona nie dziala za pierwszym wejsciem, nalezy ja odswierzyc, to pewnie przez reklamy
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

hmmm
ja pod operą widze tylko tytuł w pasku tytułu "amiga & pc" i reklame home.pl :-k
sprawdze pod ie.

no pod ie się wyświetla 8)

hmm czyli gazetka o emulacji - troche dziwna forma
z tego co do tej pory widziałem to 90% zinów pada po wydaniu 1-3 numerów - bo to wbrew pozorom trudne bardzo przedsięwzięcie
nie lepiej zrobić to w formie portalu o emulacji?
zwłaszcza że jak widze masz problemy z kadrą - czyli z pozyskaniem odpowiedniej ilości materiałów żeby sklecić z tego gazetke :-k
no a amiga to temat raczej "ograniczony" bo za wiele się nie dzieje (zwłaszcza kiedy chodzi o emulacje)

ciężka sprawa - dużo cierpliwości i nieslabnącego entuzjazmu życze :wink:

edit:
PS. Strona nie dziala za pierwszym wejsciem, nalezy ja odswierzyc, to pewnie przez reklamy
faktycznie 0_o'
If you live with apes man, it's hard to be clean
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

do słownika proponuję dodać jeszcze słówko kloniarz ;)
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

@akuhedr - ja też mam Operę i mi się za pierwszym razem wyświetla, ale to zapewne dlatego, że to ja stworzyłem tą stronę.
hmm czyli gazetka o emulacji - troche dziwna forma
No nie dokońca. Będzie to gazeta ogólnie o Amidze, a to, że jest tworzona na piecu to nie znaczy że musi być o emulacji ;) . Co prawda o emulacji też będzie, ale nie będziemy się do tego ograniczać. Będziemy pisać także o grach, programach, sprzęcie i w zasadzie o wszystkim co jest związane z Amigą.
z tego co do tej pory widziałem to 90% zinów pada po wydaniu 1-3 numerów - bo to wbrew pozorom trudne bardzo przedsięwzięcie
Mam nadzieję , że będę w tym pozostałych 10%, bo właśnie będziemy wydawać 3 numer :] . Fakt nie będzie to łatwe, ale mam nadzieję, że znajdę ludzi, którzy chcieliby się udzielać w gazecie i być redaktorem. Wtedy będzie już połowa sukcesu, później trzeba będzie jeszcze pisać artykuły.
nie lepiej zrobić to w formie portalu o emulacji?
W sumie było by faktycznie bardziej praktycznie, ale nie :P . A to dlatego, że z kolegami od podstawówki robiliśmy gazetkę klasową i wszyscy się kłuciliśmy kto ma być redaktorem naczelnym, bo każdy chciał nim być i każdy twierdził, że dla gazetki zrobił najwięcej. Gazetka długo nie przetrwała, może przez rok ją wydawaliśmy. A teraz po latach się mszczę i to ja wreszcie jestem szefem :twisted: :P . Po prostu już od podstawówki zawsze chciałem zostać redaktorem naczelnym, no i moje marzenie się spełniło ;) . Zresztą opisałem tą sprawę na moim portfolio - klik.
no a amiga to temat raczej "ograniczony" bo za wiele się nie dzieje (zwłaszcza kiedy chodzi o emulacje)
Racja. Ale by będziemy raczej pisać tylko o tym co już było. Wiadomo, że jak będzie się coś dziać to napiszemy o tym, ale nie można się spodziewać, że w każdym numerze będzie coś o wydarzeniach bierzących, bo jak powiedziałeś, ich za bardzo nie ma. I mimo, że gazeta będzie wychodziła raz na miesiąc, to jest bardzo prawdopodobne, że nic się nie będzie dziać.
ciężka sprawa - dużo cierpliwości i nieslabnącego entuzjazmu życze ;)
A dzięki, co do drugiego to myślę, że tego mi nie zabraknie, chociaż trochę cierpliwość by się przydało ;) .

@Kubal - kloniarz? A jeszcze nie słyszałem o tym słowie, a jeśli słyszałem to już zapomniałem jego znaczenie. Za to słyszałem o takim słowie jak kasztanienie :mrgreen: .
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Kloniarz - "szczęśliwy" użytkownik klona (PC( :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
luck_j
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2006, o 22:35
Kontakt:

Post autor: luck_j »

Super tą stronę macie, szkoda, że ja nie mam też czasu żeby pomóc we współtworzeniu jej z wami. W sumie to na waszym miejscu powiększyłbym tylko nieco czcionkę, strona byłaby trochę bardziej czytelna. Ale wszystko poza tym SUUUPER, będę polecał waszą gazetkę internetową znajomym.
Zapraszam na moją stronę www.
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

@luck_j - miło, że podoba Ci się strona, jak byś znał jakiegoś znajomego chętnego do współpracy to skieruj go do mnie ;) .
A może ktoś jest chętny do współpracy? Przydało by się zrobić wreszcie kolejny numer, ale nie mam z kim go robić.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
ODPOWIEDZ