Kopiowanie dyskietek - Totalny laik amigowy

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
dream7
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2006, o 22:40

Kopiowanie dyskietek - Totalny laik amigowy

Post autor: dream7 »

Od 2 dni siedze i czytam jak skopiowac dyskietki Amigowe. Znajoma ma programy LICENCJONOWANE ORYGINALNE i chce zrobić sobie kopie bezpieczenstwa dyskietek bo juz jenda padła. Poprosila mnie o to ale ja NIE mam i nie mialem stycznosci z AMIGĄ 500.

Czy znajdzie sie jakas dobra dusza i mi powie krok po kroku jak skopiowac dyskietke na amidze. Nie mam zadnych dodatkowychj dyskietek z jakims systemem operacyjnym czy cus. Po uruchomieniu Amigi mam tylko obrazek z prosba o wlozenie dyskietki.
Prosze pomozcie będe bardzo wdzieczny. Chyba ze ktoś sie znajdzie i za kase mi skopiuje te dyskietki (okolice Rzeszowa). Niestety nie wchodzi w rachube wysyłanie dyskietek pocztą musi byc odbiór osobisty. Prosze o pomoc.
Dziękuje za info.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Potrzebujesz jakiegokolwiek programu do kopiowania. Choćby X-Copy.
Na czystej Amidze się nie da. Możesz X-Copy dorwać na necie,ale musiałbyś mieć możliwość nagrania tegoż na dyskietkę Amigową a bez kabelka, oprogramowania czy choćby WB to chyba nie ma sposobu (w tej materii może eksperci niechaj się wypowiedzą bardziej szczegółowo -chociaż jestem prawie pewien że na gołej A500 nie dasz rady). Przeszukaj Allegro w poszukiwaniu programu kopiującego (jak choćby wspomniany X-Copy) lub może ktoś Ci podrzuci/podeśle.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
dream7
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2006, o 22:40

Post autor: dream7 »

Tak program X-copy juz z netu zgralem. Kabelek Null-modem nie ma problemu tylko schemacik musze znależć. Niestety problem z tym że mam czysta amigę i nie wiem co zrobić.
Chyba że ktośby mi sprzedałby gotową dyskietkę z programami i opisem jak użyć jej aby skopiowaćte moje programy :)
Będe bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Hmmm - jak to jeszcze aktualne to mógłbym moim Catwelem nagrać potrzebne progsy do przegrywania i wysłać Ci => jak co to pisz na PW 8)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
dream7
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2006, o 22:40

Post autor: dream7 »

Anthrox wielkie dzięi za odpowiedź ale poradziłem sobie z tym problemem :)
Udało mi się połaczyć kompy zgrać dyskietki itp :)
Niestety mam inny problem. Jedna z dyskietek okazała się chyba uszkodzona mimo że program uruchamia się bezproblemowo.
2 z 3 dyskietek skopiowały się bezproblemowo i pięknie działają na emulatorku pod windowsem :)

Ta jedna podczas próby kopiowania zgłasza taki błąd
Sending mode (AMIGA -> PC)
Sending disk image dysk2.adf", 981128 bytes.
** ERROR unable to do drive I/O.
** Upload failed.

i to mnie ciekawi czy trafił się uszkodzony sektor? czy moze zabezpieczona jest ta dyskietka?
No i czy ktoś mi powie jak ją skopiować na PC aby działaó na emulatorku.
Za informację wielkie dzięki.

Edycja 20:51

NA A600:
CLI> transdisk >RAM:part_1.adf -s 0 -e 19

CLI> transdisk >RAM:part_2.adf -s 20 -e 39

CLI> transdisk >RAM:part_3.adf -s 40 -e 59

CLI> transdisk >RAM:part_4.adf -s 60 -e 79

NA PC:
C:\> copy /B part_1.adf+part_2.adf+part_3.adf+part_4.adf whole.adf

Pozostaje mi jeszcze jeden problem :) jak zrobić kopie z obrazu z PC na dyskietkę Amigi jeśli mi sie w ramie amig obraz nie mieści :( Proszę o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Co na ten uszkodzonej dyskietce znajduje sie?

W przypadku przenoszenia do Amigi zastosuj odwrotne metode jak do peceta, lub popakuj kazdy ADF zipem i programem TransADF przeniesiecz (bez rozpakowania) odrazu na dyskietke w Amidze
dream7
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2006, o 22:40

Post autor: dream7 »

norbi pozostal mi problem taki ze paradise -rdisk zglasza mi blad I/O tak jak by dyskietki nie widzial. Dyskietka to 2HD z zaklejoną dziurką :) no i sformatowana w PC. Pewnei musze ja sformatowac w Amidze. Mozesz mi cos podpowiedzieć i juz nie bede zaśmiecał forum :)
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

dream7 pisze:norbi pozostal mi problem taki ze paradise -rdisk zglasza mi blad I/O tak jak by dyskietki nie widzial. Dyskietka to 2HD z zaklejoną dziurką :) no i sformatowana w PC. Pewnei musze ja sformatowac w Amidze. Mozesz mi cos podpowiedzieć i juz nie bede zaśmiecał forum :)
Dream7 spoxik - wcale nie zaśmiecasz forum ;)
od tego jest ktoś inny :)
a i daj norbiemu "pomógł" (plusik taki ) :)
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Sam X-Copy czy DMS formatowania nie wymagają lecz sys Amigi czy inne prog. dosowe owszem wymagają formatu Amiga-dos aby system widział na niej wolne miejsce.

najprościej sformatujesz dysk prog. X-Copy
ODPOWIEDZ