Joystick

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

nie wiem czy dobrze zrozumiałem . . . chcesz podłączyć amigowy joy pod pc'towego coma? Jeśli tak to zapomnij, da radę tylko przez ltp (tudzież gameport ale to tylko przez 'kupny' interfejs').
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

a jeszcze mam pytanie, bo dzis bede sie przymierzal do zrobienia tego schematu, ktory podal badmojo. Czy to bedzie dzialac razem z WinUAE dzieki tym sterownikom?
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Heh dopiero dzisiaj zauważyłem ponownie ten temat 8) Owszem będzie działać. Wykonałeś ten interfejs ? Zdaj relację jak się sprawuje.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

No to tak: Zainstalowalem sterki i WinUAE je wykrywa osobno jako do sterowania razem z myszami itp :).

Problem jest w tym, ze podlaczalem joy przez rozne kombinowane koncowki przejsciowki, tzn sam niczego nie spawalem tak jak na tym schemacie. Ogolnie joy wykazywal oznaki interakcji z kompem, testowalem na giana sisters i czasem udalo sie skoczyc, pojsc na bok, ale ogolnie nie da sie grac. Mysle, ze jest to spowodowane brakiem koncowki, ktora bylaby wykonana wedlug schematu, ktory wczesniej zostal podany.

Narazie nie mialem czasu na zrobienie tej przejsciowki ze schematu, ale jak zrobie to dam znac. Ogolnie mysle, ze powinno to dzialac, bo juz teraz przy innej przejsciowce dawalo to znaki zycia.

Pozdr
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Wczoraj wykonałem ten kabel. Wszystko działa, ale z początku miałem problemy z ustawieniem sterownika. Jak się wybierze z listy Joy Amiga to nie prawidłowo działają kierunki. Należy wybrać Joystick for LPT,(czy jakoś tak) i wtedy działa popranie.
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

wlasnie dzis zrobilem ta koncowke z bratem. Dziala idealnie, jak na amidze, polecam, w koncu granie bez klawiatury! :D

Gregor, dobrze mowi, trzeba dac joystick na LPT, bo mi na przyklad nie dzialalo na ustawieniu amigowym :P
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
ODPOWIEDZ