WinUAE nie widzi wypalonych płyt z ISO do CD32

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Davero
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2006, o 12:35

WinUAE nie widzi wypalonych płyt z ISO do CD32

Post autor: Davero »

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich na forum. :D
(użyłem opcji "szukaj" jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie; większość osób miała problemy z odpaleniem wypalanek na autentycznej CD32, a nie na emulatorze).

Mam problem związany z obrazami gier do Amigi CD32. Z jednego z podawanych na forum FTPów ściągnąłem Speedball 2, której obraz składa się z ISO i z MP3. Nie ma pliku .cue.
ISO bez problemu montuję w wirtualnym napędzie i odpalam grę (działa), ale oczywiście bez muzyki. Żeby mieć grę z muzyką muszę jak mniemam zrobić dysk w trybie mixed mode (ew. extraCD), zgadza się? Robię to metodą standardową dla PCciarza czyli:
1. wypalam CD-RW w trybie mixed mode w Nero Express
2. tworzę mixed mode obraz bin/cue za pomocą UltraISO
W obu wypadkach WinUAE wyrzuca czarny ekran i się wiesza po włożeniu płytki/zamontowaniu obrazu

Plik obrazu ściągnięty z FTP jest zatytułowany: "SPEEDBALL2 T01 Mode1 2352.iso" Może to jest jakaś wskazówka, ale nie wiem jak ją wykorzystać.
Googlowałem co nieco, ale po omacku na nic nie trafiłem.

W czym rzecz? Proszę o pomoc jak skutecznie zrobić działający pod WinUAE obraz gry do Amigi CD32 z plików ISO i MP3. :!: :?:


---EDIT---
Wypaliłem na CD-RW obraz Universe, który mam w wersji ISO+MP3+CUE.
I obecność CUE nic nie pomogła. Po wypaleniu, wsadzeniu do pierwszego napędu i uruchomieniu WinUAE, emulator się zawiesza (czarny ekran).
Z samym ISO - działa bez problemów.
W czym leży problem?
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

oryginalnie do cd32 trzeba było wypalać z jak najmniejszą szybkością płytki bez żadnych udziwnień (te najtańsze ) ;) ale to było na cd32 .
może spróbuj wypalić płytke z jak najmniejszą prędkością - ja tak robię i nie ma żadnych problemów na WinUAE :)
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Po kiego grzyba wypalasz jak uruchamiasz na winuae. Przerób mp3 na wav i odpowiednio zmodyfikuj cue, a następnie zamontuj cue w daemonie.
AXE Capoeira!
Davero
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2006, o 12:35

Post autor: Davero »

Davero pisze: ściągnąłem Speedball 2, której obraz składa się z ISO i z MP3. Nie ma pliku .cue.(.)
1. wypalam CD-RW w trybie mixed mode w Nero Express
2. tworzę mixed mode obraz bin/cue za pomocą UltraISO
W obu wypadkach WinUAE wyrzuca czarny ekran i się wiesza po włożeniu płytki/zamontowaniu obrazu
BadMojo pisze:Po kiego grzyba wypalasz jak uruchamiasz na winuae. Przerób mp3 na wav i odpowiednio zmodyfikuj cue, a następnie zamontuj cue w daemonie.
Jak widać nie miałem .cue, a po konwersji na .bin/.cue i montażu w wirtualnym napędzie i tak nie było dźwięku.
[a wypalałem, bo jak w wirtualnym nie działało, to próbowałem innych sposobów po prostu]

Ale po zmianie wirtuala z Alcohola 120% na Daemon Tools i odłączeniu opcji "Analog" - DZIAŁA z dźwiękiem. Nadal jednak dziwię się czemu nie działa po wypaleniu?
ODPOWIEDZ