Pytanie o żywot Amigowych programistów

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Pytanie o żywot Amigowych programistów

Post autor: Nosferatu »

Mam takie nietypowe pytanie: Czy w chwili obecnej są jeszcze jacyś aktywni producenci lub programiści-amatorzy, którzy pomimo teoretycznego upadku Amigi wciąż "klecą" na nią w zaciszu domowym jakieś swoje własne produkcje i rozprowadzają je w sieci (lub jeszcze jakoś inaczej) nie czerpiąc z tego żadnych profitów? Albo czy są jakieś ulepszone bądź spatch'owane wersje starych Amigowych gier (stworzone przez ich twórców), czy już nikt nie zawraca sobie głowy przeszłością?
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Nie sądzę- chyba, że pozostali jacyś zapaleńcy, którzy w Amidze nie widzą tylko pieniędzy, ale na to bym nie liczył.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

To BARDZO niewiele wiecie!
Kilka polskich przykładów:
Error - twórca jedynego programu na Amigę - wciąż rozwijanego - umożliwiającego nagrywanie płyt DVD - oczywiście nagrywa też CD (program jest płatny więc też na nim zarabia). Aby dostosować swój program pod nowy AmigaOS4 ostatnio dostał ZA DARMO nową microA1
MiniQ - wciąż rozwija amigową wersję komunikatora GG
ATO - grupa tłumaczy tłumacząca amigowe oprogramowanie na język polski (tworzą polskie locale programów) wciąż działa - w tej chwili jej głównym zajęciem jest tłumaczenie na bierząco AmigaOS4, tak że gdy system się ukaże będzie od razu z polską lokalizacją.
To takie przykłady na poczekaniu, a jest ich dużo więcej.
Z większych polskich firm wciąż aktywny (i całkiem nieźle porsperujący) jest Elbox.
Tylko nieznajomość amigowego rynku każe wam myśleć, że on nie istnieje.
Jest jeszcze wiele zagranicznych przykładów - ukazuje się wciąż nowe, wartościowe oprogramowanie (np. bardzo rozbudowany doskonały pakiet multimedialny Hollywood czy nowe, bardzo dobre programy odtwarzające filmy DVD na Ami) - ale sami sobie poszukajcie. GOOGLE nie boli.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2006, o 14:26 przez amigafan, łącznie zmieniany 1 raz.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

OK, dzięki. Właściwie to chodziło mi bardziej o kwestię amatorskich lub freeware'owych gier komputerowych na starsze modele Amigi (gdzieś tak do okresu Amigi CD32), ale tworzonych w tym momencie (czyli już grubo po upadku tych komputerów), ponieważ wiem, że cały czas tworzone jest jakieś oprogramowanie na nowsze modele, ale odkąd sprzedałem swoją A600 w połowie lat 90'tych, to przestałem się interesować losami komputerów tego typu. Wiem tylko, że prawa do Amigi były wielokrotnie odsprzedawane różnym firmom i obecnie komputerami zajmuje się firma Eyetech, a systemem operacyjnym - firma Hyperion. Ale te nowsze modele i oprogramowanie na nie już mnie nie interesuje.
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

W tej chwili nikt raczej nie robi gier na starsze Amigi, moim zdaniem to dobrze bo czas aby Ami wyszła z podziemia i zaprezentowała się z nowym "dzisiejszym" oprogramowaniem. Ja używam tylko Amigi i chcę jej dalej używać zamiast peceta (a do tego porzebny nowy, współczesny soft).
Najlepsi programiści z amigowego środowiska są zaangażowani w rozwój AmigaOS4 (ewentualnie MorphOS) i/lub w oprogramowanie pod te systemy. A o nowych programistów "z zewnątrz" bardzo ciężko.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Offtopic został wywalony do kosza a na przyszłość piteq i w szczególności amigafan, załatwiajcie takie sprawy na PW. Prosze o nie wypowiadanie się dalej w tym temacie nie na temat.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
ODPOWIEDZ