PLANETEMU

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

PLANETEMU

Post autor: Mierzwus »

ehem. wiem że długo mnie nie było i się pozmieniało troche ale kto mnie oświeci i powie jak się ściąga z planetemu (jakieś hasło?) ? gdzie się loguje lub rejestruje?(o ile konta istnieja)

z góry dzięki
Awatar użytkownika
Smook
Posty: 84
Rejestracja: 21 cze 2006, o 18:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Smook »

Bardzo prosto, nie trzeba się rejestrować ani logować.

Z prawej strony z działu ORDIS wybierasz Amiga.
Potem z działu ROMs wybierasz Commodore Amiga - Games - ADF.

No i tam masz tytuły poukładane alfabetycznie.
Wybierasz jakiś i naciskasz Telecharger.

Miłego grania :D
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

A jeśli szukasz konkretnego tytułu, a nie chce Ci się przeszukiwać całej listy, to klikasz na link Recherche i w polu o tej samej nazwie wpisujesz nazwę szukanej gry i klikasz na przycisk Valider. Następnie z listy wybierasz odpowiadającą Ci wersję gry, sprawdź też w jakiej kategorii znajduje się dana wersja gry, bo może się zdarzyć, że ściągniesz wersję na np. Commondore'a, a nie na Amigę. Jak już klikniesz na odpowiedni link to klikasz na przycisk Telechanger i ściągasz plik ;) . Jeśli chcesz ściągnąć grę jeszcze raz, bądź drugi dysk, to musisz odczekać pewien okres czasu pokazany w polu Attente i kliknąć na przycisk, którego nazwę podałem wcześniej. Tyle.

A jeśli lubisz utrudniać sobie życie to możesz wejść do gier z kategorii Amiga, w sposób podany przez kolegę i tam szukać tytułu pod odpowiednią literą. Jeśli zdecydujesz się na ten sposób to pomocna jest funkcja Szukaj na stronie, bądź Znajdź na stronie w takich przeglądarkach jak Opera czy Firefox, z takim shitem jak IE możesz sobie do usranej śmieci szukać gry spośród kilkuset tytułów, więc jeśli posiadasz tą przeglądarkę, to lepiej od razu ją zmień, zanim jakiś haker bądź kraker włamie Ci się do kompa.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

lecz dalej zostaje problem z tym ze nie chca mi sie sciagac gry. podczas sciagania (DAPem) ściągnie do 20% lub nawet do 4% i wyskakuje mi żebym wpisał login i hasło :|

zdaje mi się że to jest najnowszy DAP
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

To albo spróbuj ściągnąć innym programem ściągającym albo ściągnij przez Operę, ona ma wbudowany menadżer pobierania i radzi sobie z tym całkiem nieźle.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A tej strony mozna sciagac tylko tworzac jedno polaczenie. Mozliwe ze twoj program tworzy ich kilka i dlatego nie sciaga pliku do końca.
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

i problem rozwiązany :} wystarczyła opera. dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Smook
Posty: 84
Rejestracja: 21 cze 2006, o 18:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Smook »

Jedi pisze:Jeśli chcesz ściągnąć grę jeszcze raz, bądź drugi dysk, to musisz odczekać pewien okres czasu pokazany w polu Attente.
Mi się jeszcze nie zdażyło, żebym musiał czekać.
Ściągam plik, cofam się do listy z grami i sciągam nastepny.

Jeśli chodzi o przeglądarkę to używam Opery i jest bardzo dobra.

Oprócz Opery menadżer pobierania plików ma także Firefox (wystarczy zainstalowac wtyczkę).
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

@Mierzwus - no to cholera mówiłem Ci, żebyś ściągnął Operę to stawiałeś na swoim :P .

Za prawdę powiadam Wam, nie ma gorszej przeglądarki od IE!

@Smook - właściwie to Firefox i bez wtyczki ma menadżera, tylko pewnie jest on mniej funkcjionalny niż gdyby był z wtyczką.
Smook pisze:Jeśli chodzi o przeglądarkę to używam Opery i jest bardzo dobra.
Też używam Opery i jestem z niej bardzo zadowolony.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Smook pisze:
Mi się jeszcze nie zdażyło, żebym musiał czekać.
Ściągam plik, cofam się do listy z grami i sciągam nastepny.
Czasem limity nie są aż tak duże - spróbuj sciagnać pare dużych romów mame - raczej Cię zatka (osobiscie padlbym gdybym mial sciagnac całą kolekcje MaMe z planetemu - te limity by mnie zniszczyly :P )
Ach, jak dobrze mieć kolekcje na skromnych 4 DVD + extrasy - niestety CHD muszę jeszcze dossac

Ale ominąć to jest bardzo prosto, bo z tego co pamietam planet sprawdza IP i na jego podstawie odczytuje w logach (swoich), kiedy i co z niego bylo zasysane , aby nalozyc limit. Aby to obejsc wystarczy uzyć "anonimowego" IP - ale jak, czym - mnie sie nie pytaj, bo tym sie daaaaaaaaawno (z rok) nie bawiłem, ale www.google.com Ci odpowie :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

wystarczy zmienic proxy serwer.
ODPOWIEDZ