Amos Professional v2.00

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Amos Professional v2.00

Post autor: Szoszo »

Witam. Jak widac w temacie zaczołem zjmować sie programowaniem. Otoz wspominalem juz na forum ze zamiezam zrobic gre ala Franko wiec krokami duzymi doszedlem ze gra takowa powstala wlasnie w Amosie (zreszta jak wiekszosc amigowych gier). Mam jednak problem z zaczeciem tworzenia tej gry. Wraz z moim (bylym :evil: ) kolega mielsmy zaczac lecz sprawy potoczyly sie inaczej i zostalem sam w tym temacie :cry: jednak nie znam jezyka i prosze o pomoc. Szukalem w necie i tylko znalazłem sklepy z ksiazkami w ktorych to pokazuja od podstaw. Ja jednak nie zamierzam wydawac kasy na kasiazke (skapiec :lol: ). Prosil bym o jakas pomoc. Znalazlem tu na forum kilka tematow w ktorych to pewne osoby chwalily sie ze cos "skrobaly" w tym programie. Z gory uprzejmie dziekuje za wsparcie :wink:

Pozdro
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Na Allegro jest za drogo?
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

No właśnie w tym rzecz ze ja nie zamierzam kupowac :) a tym bardziej na aukcji. aukje bee fuu :) moze ktos wie gdzie mozna znalesc jakis kurs :?:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Ja mam książke do amosa kupioną własnie na allegro za około 20 zł (w sumie trzy książki, 2 do amosa i opis programów użytkowych z lat '90)a to nie jest drogo zwłaszcze że można spotkać taniej. Na necie też pewnie znajdziesz jakies porady. Natomiast żeby dobrze poznac ten język naprawde przyda sie książka, do której w każdej chwili można zajrzeć w razie jakiś wątpliwości podczas tworzenia własnego projektu. Moge spytać skąd sie dowiedziałeś o tym że Franko zostało napisane w amosie?
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Michajster
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2003, o 14:59
Lokalizacja: Czepino

Post autor: Michajster »

Ja z bratem mielismy marzenie zrobic legion 2 :P rzecz jasna codziłby tylko na tych lepszych amigach. A Shadow of the beast był napisany w języku C?
AMIGA 600HD APOLLO 630/40 16MB FAST 2MB CHIP HDD 40MB

AMIGA 500+ 2MB CHIP
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

O tym ze Franko zostal napisany w amosie dowiedzialem sie od Sławka Mrozka oraz od Tomasza Tomaszka. Ja jednak nadal utrzymuje ze nie zamierzam kupowac na aukcji. Sprubuje poradzic sobie bez ksiazki :cry: skoro tylko w niej moge znalesc pomoc. Wkoncu amos to jezyk wzorowany na basicu :) czyz nie :wink:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Tak, jest wzorowany na Basicu tylko jest o wiele bardziej rozwinięty i posiada o wiele większe możliwości. Skoro niechcesz kupować na aukcji to poszukaj książki w antykwariatach lub giełdach - tak zwanych pchlich targach. Czasami ludzie wyciągają z domów różne stare szpargały i wystawiają na sprzedaż w takich miejscach, tyczy się to również starych komuperów oraz oprogramowania do nich.
http://ale.gratka.wp.pl/ogloszenie/3667 ... ional.html
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
ODPOWIEDZ