poszukuję ochotników

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
quioure
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2007, o 20:25

poszukuję ochotników

Post autor: quioure »

witam!
poszukuję chętnych do ... grania w gry amigowe :D , a konkretnie (narazie) w grę PP Hammer & his pneumatic weapon. Jeżeli ktoś lubi w to grać i nie przeszkadzałoby mu robienie screenow i odkrywanie każdego zakamarka tej gry, to proszę o kontakt.
Powyższe działania mają na celu rozwijanie strony internetowej o PP Hammerze (lub jej zlikwidowanie).
Planuję przekształcenie jej w mały portal z solucjami do różnych gier (innymi podstronami mogłyby być [oprócz PPHamm] Superfrog, Cannon Fodder lub inne Wasze propozycje, ale to zależy od ilośći zainteresowanych). Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

http://pphammer.awardspace.com

(nie jest to oczywiscie ostateczna wersja, jest stara :) )
Ostatnio zmieniony 17 lut 2007, o 09:02 przez quioure, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: poszukuję ochotników

Post autor: Jedi »

quioure pisze:Powyższe działania mają na celu rozwijanie strony internetowej o PP Hammerze.
Z powyższego zdania wnioskuję, iż takowa strona o tej grze istnieje. Tym samym proszę o podanie linka do tej strony, chętnie ocenię jakość strony.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
aMifan_t13
Posty: 116
Rejestracja: 3 sty 2006, o 19:55
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: aMifan_t13 »

Fajna sprawa! Była to jedna z moich pierwszych gier na Amidze :) Gdzie można ściągnać muzykę z tej gry?
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone, włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
Awatar użytkownika
quioure
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2007, o 20:25

Post autor: quioure »

muzyka jest dostępna na tej podstronie
http://emulacja.net/game_info.php?game_id=35
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

aMifan_t13 pisze:Gdzie można ściągnać muzykę z tej gry?
Byś się wstydził, takiej rzeczy nie wiedzieć :P . Jesteś na tym forum od 3 stycznia ubiegłego roku i nawet nie wiesz, że przy niektórych grach na tej stronie jest link do muzyki z gry ;) ? Pamiętaj - najciemniej pod latarnią!
Internautka, która dołączyła dopiero wczoraj to wie :P ! Wstyd! Wstyd! :P
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
quioure
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2007, o 20:25

Post autor: quioure »

dołączyłam wczoraj, ale stronę odwiedzam od dawna. Bardzo dwana :D
Awatar użytkownika
aMifan_t13
Posty: 116
Rejestracja: 3 sty 2006, o 19:55
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: aMifan_t13 »

Jedi pisze:Internautka, która dołączyła dopiero wczoraj to wie :P ! Wstyd! Wstyd! :P
Przez kulturę nie będę mówił, gdzie mam ciebie i tą twoją internautkę :)
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone, włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Amifan! Jesteś niegrzeczny!
Kto pierwszy raz powiedział? Ktoś z tego forum :P
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

aMifan_t13 pisze:gdzie mam ciebie i tą twoją internautkę :)
Ona wcale nie jest moja :P . Ale za to jest przykładem człowieka, który najpierw sprawdza a potem się pyta :P .

P.S.
Pytanie do "mojej internautki" :mrgreen: : to w końcu strona o tej grze istnieje czy nie 8) ?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Jedi pisze:P.S.
Pytanie do "mojej internautki" :mrgreen: : to w końcu strona o tej grze istnieje czy nie 8) ?
Istnieje. Autorka tej strony w międzyczasie zdążyła zedytować swojego pierwszego posta i wstawić do niej linka. I w tym miejscu przechodzę do sedna sprawy - otóż zajrzałem na w/w stronkę i muszę powiedzieć, że jej przyszłość rysuje się w czarnych kolorach. Osobiście ubóstwiam "P.P. Hammera" i zagrywałem się w niego ostro za szczeniaka na Amidze 600 (a parę lat temu udało mi się go przejść na WinUAE), jednak pomysł robienia do niego solucji w taki sposób w jaki czyni to quioure jest chybiony. Dlaczego? Przede wszystkim gra liczy aż 62 etapy, a to cholernie dużo. Poza tym im dalej, tym etapy stają się coraz bardziej złożone, a tworzenie do każdego z nich screenów ukazujących rozmieszczenie wszystkich bonusów i pułapek jest zbyt czasochłonne. Inna rzecz, że w grze raczej nie chodzi o kolekcjonowanie bonusów, ale o zbieranie skarbów które otworzą nam drzwi do kolejnego etapu. Wiele z nich jest rozmieszczonych w trudno dostępnych lub ukrytych miejscach, których nie sposób zlokalizować bez podpowiedzi walających się tu i ówdzie (a co jeżeli np. ktoś nie zna angielskiego i nie będzie w stanie zrozumieć treści tych podpowiedzi?). Dlatego autorka tej strony powinna się raczej zastanowić, czy chce tworzyć stronę z solucją do "P.P. Hammera" (która z pewnością cieszyłaby się dużo większym zainteresowaniem, gdyż gra do łatwych nie należy), czy też stronę na której będzie umieszczać wyłącznie screeny z zaznaczonym miejscem ukrycia bonusów. Jak dotąd wygląda na to, że chodzi chyba właśnie o tę drugą kwestię. A szkoda. Myślę, że słomianego zapału starczy jeszcze co najwyżej na kilka kolejnych etapów (o ile nie zgłoszą się chętni do pomocy), bo prowadzenie takiej strony to nie zabawa dla 1 osoby, tylko dla kilkuosobowej grupy.
THE BEST IS YET TO COME
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Ja mógłbym ale bardziej w zrecznosciowki i przygodówki polskie - a tego to pewnie mniej :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
quioure
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2007, o 20:25

Post autor: quioure »

dziękuje za odpowiedz Nosferatu i za Twoje spostrzeżenia.
Jeśli ktoś nie zna angielskiego, to mi przykro :D Chciałabym dodać, że (wszystkie) skarby umieszczone są na głównej mapce odpowiedniej planszy, a reszta screenow (masz rację) to bonusy, ale także przedmioty "ukryte" (w tym klucze, serca itp.). Zgadzam się również, że to nie zabawa dla 1 osoby, dlatego szukam kogoś, kto byłby zainteresowany taką zabawą.
Nie myślałam, że będę stronę wypełniać treścią, kiedy ją dawno temu tworzyłam (po prostu lubię robić strony www, a temat wydał mi się interesujący). Co się tyczy "słomianego zapału", to teraz wrócił, na "wypełnienie" zawartością.
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

quioure pisze:Jeśli ktoś nie zna angielskiego, to mi przykro :D

W sumie nie tylko o angielski się rozchodzi, bo język użyty w podpowiedziach jest akurat bardzo prosty, ale w późniejszych etapach stanowią one istne zagadki nad którymi trzeba się czasami ostro nagłowić.
quioure pisze:Chciałabym dodać, że (wszystkie) skarby umieszczone są na głównej mapce odpowiedniej planszy
Czyżby? A te zakopane? :twisted: To w końcu one są najtrudniejsze do znalezienia, bo zebrać skarby leżące na wierzchu to akurat żaden problem. BTW - Dopiero teraz obczaiłem te mapki, gdyż wcześniej ich nie widziałem. Dzięki za info. :wink:


Mimo wszystko powodzenia w znalezieniu partnerów do współpracy i dalszym prowadzeniu strony. Gdybym mógł to bym Ci pomógł, ale niestety jakoś nie chce mi się drugi raz przechodzić tej gry, bo perspektywa zmierzenia się ponownie z niektórymi etapami mnie przeraża (chodzi mi zwłaszcza o takie popieprzone labirynty bez końca i etapy, w których musiałem sobie rozrysować układy kamieni na papierze po czym na spokojnie zastanowić się od którego i w jakiej kolejności zacząć kuć). Poza tym jestem parę lat starszy niż za czasów kiedy ją ostatnio przechodziłem i granie w gierki już mnie nie jara, że nie wspomnę o braku czasu z powodu konieczności pisania pracy licencjackiej. :?
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

W takim razie Nosferatowi życzę miłego wypisywania długopisów lub męczenia klawiatur, a pannie, której pseudonimu zapamiętać nie mogę, życzę aby znalazła osoby, które nie były by tak leniwe jak ja.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Właśnie sobie spojrzałem na tę stronkę i aż mnie zmroziło :!:

W dziale download oprócz winuae i gry mamy ROM 1.3 a pod tym podpis:
wszystkie zamieszczone tutaj pliki sa całkowicie darmowe

OD KIEDY TO ROM AMIGI JEST DARMOWY :?:
Wiele rzeczy już w internecie widziałem ale zamieszczania nielegalnego softu a pod tym umieszczania napisu, że jest on darmowy jeszcze nie.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
ODPOWIEDZ